Predĺžená gameplay ukážka Ratchet & Clank: Rift Apart ukazuje dynamiku hrateľnosti a krásne vizuálne spracovanie

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Lombax a robot hlásia návrat

Je to už nejaký rok, čo sme sa naposledy stretli s ikonickým herným duom, ktoré sa poprvýkrát objavilo na konzole PlayStation 2. Titul Ratchet & Clank: Rift Apart sa zatiaľ javí ako veľkolepý návrat legendárnych hrdinov, pričom nedávna predĺžená ukážka z hrateľnosti kombinuje špičkové vizuálne stvárnenie a parádnu akciu.

Zhruba pred dvomi mesiacmi sme sa prostredníctvom oficiálneho streamu dozvedeli, že sa Ratchet spolu s jeho verným spoločníkom vracajú. Vzhľadom na to, že šlo o veľkolepú konferenciu, ktorá sa venovala konzole PlayStation 5 a jej hrám, vývojári si na prvotnom predstavení hrateľnosti dali záležať.

Najnovšie video, ktoré zachytáva gameplay jadro, do veľkej miery vychádza z pôvodného traileru, avšak je doplnené o nové zábery.

Predĺžená gameplay ukážka Ratchet & Clank: Rift Apart presviedča o kvalitách

Ak ste čítali náš dávnejší článok z 12. júna, viete, že tentokrát sa bude cestovať naprieč časom a priestorom. Herné duo ide v šľapajach nebezpečného antagonistu, avšak chodníčky k nemu sú lemované mnohými protivníkmi. Gameplay video stojí primárne na chvályhodnej dynamike, akcii a početnom arzenáli. Z tohto hľadiska autori ukážu skutočne mnoho, pričom predstavené jadro vyzerá fantasticky.

V prípade, že poznáte prechádzajúce diely, hrateľnosť je vám dobre známa. Pohybujete sa po zaujímavých svetoch (ktoré v novej iterácii pôsobia vďaka moderným technológiám ešte živšie), skáčete, strieľate do dizajnovo úchvatných oponentov a miestami vás autori prekvapia nejakou jednoduchšou hádankou.

Ratchet & Clank: Rift Apart
Zdroj: essentiallysports.com

Extended Gameplay Demo má, až na spomínané hádanky, všetky náležitosti, ktoré sa stali súčasťou žánru akčných adventúr. Novým prvkom je využívanie časopriestorových trhlín, vďaka ktorým sa môžete počas boja takpovediac teleportovať a získať užitočnú strategickú výhodu.

Hoci Rift Apart vyzerá ako dych berúci audiovizuálny balíček tých najčistejších kvalít, niektorým hráčom predsa len môže prekážať fakt, že sa toho na obrazovke deje naozaj mnoho. Okolo hrdinov pobehujú vydesené NCP, všetko navôkol vybuchuje, lieta alebo páli zo zbraní, až sa z toho stáva menšia smršť nekontrolovateľného chaosu.

Ratchet & Clank predĺžená ukážka
Zdroj: gematsu.com

Čoskoro u vás doma

Ukážka opätovne končí pri scéne so ženskou verziou rasy Lombax. Organizátor akcie Gamescom (kde bolo demo odprezentované) – Geoff Keighley, sa tvorcov na túto postavičku pýtal, avšak tí sa k nej zatiaľ nevyjadrili. Žiaľ, neprezradili ani jej meno, takže nevieme, či sa jedná o nový charakter, alebo sa Ratchet premenil, prípadne nás čaká niečo úplne iné.

Nachádzajúci Ratchet & Clank má byť launch titulom pre konzoly PlayStation 5. To znamená, že ho môžete s najväčšou pravdepodobnosťou očakávať už túto zimu, kedy zrejme oficiálne vojde do predaja aj spomínaná platforma.

V nasledujúcich týždňoch a mesiacoch nás snáď čakajú ďalšie podobné prezentácie a ukážky, ktoré nielenže predstavia možnosti nových konzol od Sony, ale hráčov nalákajú na nevídané dobrodružstvo s ich obľúbenými detskými hrdinami.

Ako sa vám pozdáva nová ukážka doplnená o doposiaľ nevidené zábery? Pokojne nám dajte vedieť vaše názory prostredníctvom dostupných komentárov. 

Zdroj: youtube.com 

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -