„Nekončím.“ Režisér TO chystá 7-hodinový návrat do mestečka Derry!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Predĺžená verzia To – Prvá časť z roku 2017 sa stala vôbec najúspešnejším hororom v histórii kinematografie. Celosvetovo si zarobil neuveriteľných 700,4 miliónov americkým dolárov, čím sa navždy zapísal do histórie.

Režisér teda ihneď ohlásil pokračovanie, ktoré bolo po každej stránke lepšie. Bolo strašidelnejšie, krvavejšie a hlavne dlhšie, keďže sme si v kine posedeli skoro tri hodiny. Je však možné, že tri hodiny sa nám čoskoro budú zdať smiešne krátke? Akokoľvek šialene to znie, už čoskoro by sa to mohlo stať realitou, keďže Muschietti chystá veľkolepé spojenie celej ságy do jedného filmu!

Predĺžená verzia To
Zdroj: io9.gizmodo.com

Predĺžená verzia To

Režisér Andrés Muschietti nedávno ponúkol rozhovor, ktorý sa objavil na YouTube kanáli SYFY Wire. V ňom šokoval a celkom nonšalantne oznámil, že ešte neskončil. Podľa všetkého sa chystá na produkciu veľdiela, ktoré spojí celý príbeh Loser’s Club do jedného veľkého dobrodružstva. A kvôli nemu aj natočí dodatočné scény. Prečítajte si, či povedal:

„Že by o tom štúdio nevedelo… Nie. Komunikujeme s nimi a dohadujeme sa o ‚supercute‚, čo by bol vlastne zostrih dvoch filmov a ich spojenie v strižni so všetkým materiálom, ktorý sa nedostal von vo vydaných verziách. A áno, sú tu aj nejaké scény, ktoré chcem nakrútiť, aby z toho bol nový zážitok.“

Adaptovať 900-stranovú knihu do filmovej podoby nie je žiadna hračka. Obzvlášť komplikované boli otázky toho, ako príbeh rozdeliť do dvoch zmysluplných častí, keďže Stephen King ho napísal tak, že minulosť detí sa preplieta s budúcnosťou dospelákov.

Režisér navyše odhalil, že jedna z nových scén bude priamo inšpirovaná udalosťou z knihy, píše Movieweb. O tých ďalších nám však neprezradil nič. „Chcem ohľadom toho byť trošku tajnostkársky,“ povedal Muschietti. Fanúšikovia doterajšej filmovej ságy sa tak majú na čo tešiť. Režisér dodal, že „supercut“ by mohol mať takmer 7 hodín.

Okrem obrovského zostrihu dvoch príbehov je tu aj otázka pokračovania. Uvidíme niekedy film To Kapitola 3? Materiálu je naňho dosť, pričom samotný režisér povedal, že tento svet ho bude lákať ešte dlho. Navyše je tu aj herec Bill Skarsgård (klaun Pennywise), ktorý povedal, že by rád nakrútil prequel príbeh, teda príbeh, ktorý by sa odohrával dlho pred udalosťami dvojice filmov a podrobnejšie by preskúmal pôvod tejto mýtickej bytosti.

Je predĺžená verzia To, resp. spojenie ságy do jedného filmu niečo, čo by ste privítali čo možno najskôr? 

Zdroj: movieweb.com, youtube.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -