Predpovedáme Oscary 2017! Ktoré filmy majú najväčšiu šancu vyhrať a ktoré sú do počtu?

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Ak chcete tipovať alebo iba vedieť, kto má aké šance, čítajte našu predpoveď na Oscary 2017!

Deň D je tu. Je nedeľa, 26. februára 2017 a my všetci vieme, čo to znamená. Oscary sú tu. Ako sa oficiálne uzavrie filmová sezóna 2016 sa dozvieme už o niekoľko hodín. Ak vás ale zaujíma, ako to pravdepodobne skončí a kto má najväčšie šance vo svojej kategórii, určite čítajte ďalej. Ponúkame vám zoznam toho, kto si za posledné tri mesiace získal takú priazeň, že sa dnes jeho Oscarový sen môže stať skutočnosťou. Toto sú naše predpovede na Oscary 2017:

NAJLEPŠÍ KRÁTKY DOKUMENT

Pravdepodobný víťaz: THE WHITE HELMETS

Touto kategóriou sa nejak moc zaoberať ani nedá. Je však dosť pravdepodobné, že príbeh o dobrovoľníkoch v Sýrskej vojne bude práve ten, ktorý Akademikov zaujal najviac.

The White Helmets; Zdroj: eaworldview.com
The White Helmets; Zdroj: eaworldview.com

NAJLEPŠÍ KRÁTKY HRANÝ FILM

Pravdepodobný víťaz: ENEMIS INTÉRIEURS

Druhá kategória, ktorá je prakticky nepredvídateľná. Film o francúzskom vyšetrovateľovi si však cestu na výhru nájsť môže, už len preto, že je veľmi temný oproti ostatným.

Enemies Intérieru; Zdroj: eurasiaiff.com
Enemies Intérieru; Zdroj: eurasiaiff.com

NAJLEPŠÍ KRÁTKY ANIMOVANÝ FILM

Pravdepodobný víťaz: PIPER

Posledná kategória, v ktorej sa dá málo polemizovať. Tento rok by však mohol byť výherný pre Pixar už len preto, že naposledy sa mu to podarilo v roku 2002. Či však porotcov dokázal príbeh o malom vtáčikovi zaujať rovnako ako nás a malé deti, uvidíme.

Piper; Zdroj: youtube.com
Piper; Zdroj: youtube.com

NAJLEPŠÍ MAKEUP A HAIRSTYLE

Pravdepodobný víťaz: STAR TREK: BEYOND

Čo sa týka makeupu a hairstyleu, čierny kôň je v tomto prípade Suicide Squad. Podľa nás to ale DC také jednoduché mať nebude. Síce boli všetci zúčastnení na filme zmaľovaní riadne, Star Trek bol predsa o malý chlp lepší. Vsádza sa na neho už len preto, že rovnaký tím si sošku vyzdvihol aj za ich prvý film v roku 2009, kde porazil samotného Avatara.

Star Trek: Beyond; Zdroj: ign.com
Star Trek: Beyond; Zdroj: ign.com

NAJLEPŠÍ ZAHRANIČNÝ FILM

Pravdepodobný víťaz: TONI ERDMANN

Opäť nejednoznačná kategória. Medzi dvoch favoritov patrí práve Toni Erdmann a The Salesman. Erdmann ale vyhráva väčšinu cien, takže táto kategória by mala byť jeho. Nebudeme ale prekvapení, ak by vyhral práve The Salesman.

Toni Erdmann; Zdroj: euractiv.sk
Toni Erdmann; Zdroj: euractiv.sk

NAJLEPŠÍ DOKUMENT

Pravdepodobný víťaz: O.J.: MADE IN AMERICA

Kategória, v ktorej to už začína vrieť. Tento rok je to boj až medzi troma veľkými dokumentmi. Prvým je O.J., druhým I am not your negro a tretím 13th. Prečo by to mal byť O.J.? Jediná odpoveď je preto. Každopádne, jeden z týchto troch to bude určite.

O.J.: Made in America; Zdroj: espn.com
O.J.: Made in America; Zdroj: espn.com

MIEŠANIE ZVUKU

Pravdepodobný víťaz: ROGUE ONE: A STAR WARS STORY

No a začíname kategóriu, ktorá už patrí do veľkého boja. V prvom rade treba povedať. Aj La LA Land je nominovaný. No a ak si porotcovia povedia, že to má byť LALA noc, všetky tieto vedľajšie kategórie pôjdu jemu. Pamätáme si predsa Mad Max však? V prípade ale spravodlivej noc, miešanie zvuku pôjde buď Star Wars alebo Hacksaw Ridge. No a čas pre Star Wars už konečne nadišiel, vlani im to Mad Max vyfúkol, tento rok to bude ich.

Rogue One: A Star Wars Story; Zdroj: collider.com
Rogue One: A Star Wars Story; Zdroj: collider.com

STRIH ZVUKU

Pravdepodobný víťaz: ARRIVAL

V tomto prípade pôjde o bitku Arrival vs. Hacksaw Ridge. Netreba zabúdať taktiež na La La Land. Buď teda akademikov zaujali viac streli vo vojne alebo rozprávanie s mimozemšťanmi.

Arrival; Zdroj: screenrant.com
Arrival; Zdroj: screenrant.com

NAJLEPŠÍ ANIMOVANÝ FILM

Pravdepodobný víťaz: ZOOTOPIA

Tu naozaj nie je o čom. Kvalitou sú možno lepšie The red turtle a My life as a Zucchini, Zootopia vyhrá tak či tak. Film ukazuje dôležité veci vo svete a má krásnu myšlienku. No a predovšetkým, videl ho asi každý.

Zootopia; Zdroj: letterboxd.com
Zootopia; Zdroj: letterboxd.com

NAJLEPŠIA VÝPRAVA

Pravdepodobný víťaz: PASSENGERS

Opäť treba spomenúť pravidlo, La La Land. Ten ju má určite zaslúžene, no loď v Passengers je niečo, čo sa tento rok nikomu prekonať nepodarilo. Tu rozhodne jediný faktor, veľa akademikov volí na základe filmu, či sa im páčil alebo nie. V tom prípade by to automaticky vyhral La La Land. Máme však taký pocit, že Passengers by to predsa len dať mohli.

Passengers; Zdroj: etonline.com
Passengers; Zdroj: etonline.com

NAJLEPŠÍ ADAPTOVANÝ SCENÁR

Pravdepodobný víťaz: MOONLIGHT

Nejde tu o čistú výhru, keďže všetci nominovaný majú svoju nomináciu aj na najlepší film. Moonlight však vyčnieva najviac a bola by to taká záruka, že by niečo dostal v prípade veľkej výhry La La Landu.

Moonlight; Zdroj: bbc.com
Moonlight; Zdroj: bbc.com

NAJLEPŠÍ ORIGINÁLNY SCENÁR

Pravdepodobný víťaz: MANCHESTER BY THE SEA

Ďalší súboj La La Land vs. hocaký iný film. Vyhrať môžu oba, tak sa totižto aj stávalo. Glóbus si zobral Chazelle ale Baftu zase Lonnergan. Myslíme ale, že to bude rovnaký prípad ako adaptovaný scenár a Manchester ho vyhrá, aby La La Land vyhral film.

Manchester by the Sea; Zdroj: vox.com
Manchester by the Sea; Zdroj: vox.com

NAJLEPŠIE VIZUÁLNE EFEKTY

Pravdepodobný víťaz: THE JUNGLE BOOK

Veľmi silná kategória, ktorá asi pôjde v prospech Jungle Book. Doctora Strange šupnú preč, keďže je to komiksovka a reálne šance na súboj s džungľou má Star Wars. Keďže ale Jungle Book bola celá umelá, Oscar pôjde tam.

The Jungle Book; Zdroj: hotshotmovie.com
The Jungle Book; Zdroj: hotshotmovie.com

NAJLEPŠIA PIESEŇ

Pravdepodobný víťaz: CITY OF STARS – LA LA LAND

Toto je takmer jasné. Je to La La Land vs. La La Land. Jediné prekvapenie ktoré tu môže nastať je, že by sa akademici rozhodli zvoliť Audition.

La La Land; Zdroj: pelikulamania.com
La La Land; Zdroj: pelikulamania.com

NAJLEPŠIA HUDBA

Pravdepodobný víťaz: JUSTIN HURWITZ – LA LA LAND

Jedna z najtesnejších kategórií. Každý jeden nominovaný má neskutočne krásnu hudbu. Majú iba jedinú smolu, prišli do boja v roku La La Land. Táto kategória je jednoznačná.

La La Land; Zdroj: nottrashbloginsight.blogspot.com.
La La Land; Zdroj: nottrashbloginsight.blogspot.com.

NAJLEPŠIA KAMERA

Pravdepodobný víťaz: LINUS SANDGREN – LA LA LAND

Túto kategóriu má v hrsti opäť La La Land. Nie len kvôli tomu, že to bude jeho noc, no absolútne zaslúžene. Stačilo prvých 10 minút filmu a každý vedel, že kamera je v tomto filme naozaj ukážková.

La La Land; Zdroj: awardsdaily.com
La La Land; Zdroj: awardsdaily.com

NAJLEPŠIE KOSTÝMY

Pravdepodobný víťaz: JACKIE

Opäť je tu La La Land, no myslíme, že túto kategóriu by sa mu nemalo podariť vyhrať. Jackie a jej ružový overál bude veľkým kandidátom na výhru. A povedzme si úprimne, veď v La La Lande sa s nimi až tak trápiť nemuseli.

Jackie; Zdroj: moviesfilmcinema.com
Jackie; Zdroj: moviesfilmcinema.com

NAJLEPŠÍ STRIH

Pravdepodobný víťaz: HACKSAW RIDGE

Opäť je tu súboj s La La Landom, no my myslíme, že hlavný súboj sa tu odohrá medzi Hacksaw Ridge a Arrival. Arrival by malo aj väčšie šance, keďže celá podstata filmu je v strihu, no Hacksaw je ten, ktorý túto kategóriu vyhráva. No a bola by to aj jeho jediná výhra, na úkor nominácie na najlepší film.

Hacksaw Ridge; Zdroj: ericdsnider.com
Hacksaw Ridge; Zdroj: ericdsnider.com

NAJLEPŠIA HEREČKA VO VEDĽAJŠEJ ROLI

Pravdepodobný víťaz: VIOLA DAVIS

Tu opäť nie je o čom. Viola má túto kategóriu v kapse. Už len z dôvodu, že je vo filme dlhšie ako jej súperky. Môže prísť prekvapenie v podobe Michelle Williams, no to by bolo ozaj nečakané. 

Viola Davis za Fences; Zdroj: youtube.com
Viola Davis za Fences; Zdroj: youtube.com

NAJLEPŠÍ HEREC VO VEDĽAJŠEJ ROLI

Pravdepodobný víťaz: MAHERSALA ALI

Dlho bol Mahersala ako jasný víťaz. Dlho aj vyhrával. Za posledné mesiace sa to ale zvrtlo. Do cesty sa mu postavil Dev Patel. Pravdepodobnejšie ale bude, že svoju cestu na Oscaroch dokončí práve Mahersala. Nemá to isté, no je to najviac pravdepodobnejšia možnosť.

Mahersala Ali za Moonlight; Zdroj: indiewire.com
Mahersala Ali za Moonlight; Zdroj: indiewire.com

NAJLEPŠIA HEREČKA

Pravdepodobný víťaz: EMMA STONE

Dlho to bolo jasné víťazstvo Natalie Portman. Emma sa však postavila do cesty a už sa nepohla. Jej prirodzený a silný výkon je dôvod, prečo bude ona jasná víťazka akadémie. Do cesty sa môže postaviť ešte aj Isabelle Hupert, no je to menšia pravdepodobnosť. Toto kolo patrí opäť La La Landu.

Emma Stone za La La Land; Zdroj: vox.com
Emma Stone za La La Land; Zdroj: vox.com

NAJLEPŠÍ HEREC

Pravdepodobný víťaz: CASEY AFFLECK

Toto bude ozaj zaujímavé sledovať. Caseymu išla dráha pomerne čisto, no je to Denzel, ktorý sa stal jeho hlavným protivníkom a pár sošiek mu už vyfúkol. My si však myslíme, že Affleck to vyhrá aj tak, aj preto, že Denzel už má doma dvoch Oscarov.

Casey Affleck za Manchester by the Sea; Zdroj: hollywodreporter.com
Casey Affleck za Manchester by the Sea; Zdroj: hollywodreporter.com

NAJLEPŠIA RÉŽIA

Pravdepodobný víťaz: DAMIEN CHAZELLE – LA LA LAND

Kto z koho. Tak by sa tento rok mohla volať táto kategória. Barry Jenkins alebo Damien Chazelle? Dvaja najväčší tohotoročný protivníci. Damien už len preto, že znovu oživil muzikál. Jenkins to však riskol s homosexuálmi. My vravíme Chazelle, no jednoduché to nebude.

Damien Chazelle; Zdroj: theverge.com
Damien Chazelle; Zdroj: theverge.com

NAJLEPŠÍ FILM

Pravdepodobný víťaz: LA LA LAND

Aj keď vyhrá réžiu, nemyslím si, že to akadémiu odradí od najlepšieho filmu. Bude to veľký boj s filmom Moonlight, no všetko vyjde v prospech La La Landu. Rozprávalo sa o ňom celý rok a toto bude jeho zakončenie. Je to umenie vo filme, je to nízkorozpočtové a je to jednoducho najlepšie. Nevravíme to ako samozrejmosť, no La La Land má najväčšiu šancu zo všetkých, už len kvôli rekordným 14 nomináciám. Bude to ich noc!

La La Land; Zdroj: atozwalls.com
La La Land; Zdroj: atozwalls.com

Všetko sa ale rozhodne už o niekoľko hodín. Takto to tipuje svet, no dopadnúť to môže všelijak. Môže to byť rekord pre La La Land, môže všetko zobrať Moonlight. No a čo ak si akademici obľúbili Hacksaw Ridge? Nič sa nedá povedať s presnosťou, my sme hlavne radi, že sme videli jeden z najťažších filmových rokov. Vidíme sa v noci.

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -