PREDPOVEDÁME: Takto by mali dopadnúť Oscary 2018!

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Takto podľa nás dopadnú Oscary 2018!

Dnešná noc je pre mnohých filmových fanúšikov práve tou najočakávanejšou! Jubilejné 90. Oscary totižto začnú už o niekoľko hodín! Ešte je však stále čas na nejakú tú tipovačku, ak ste sa ešte nestihli rozhodnúť. My vám teda ponúkame taký menší pomocník našich tipov, koho dnes asi akadémia zvolí za víťaza. Bez zbytočných rečí teda poďme na to! Dopredu vás však upozorňujeme, že tento rok je extrémne ťažký, keďže takmer ani v jednej kategórii neexistuje jeden priamy víťaz!

Najlepší adaptovaný scenár

Vlani nám akadémia ukázala, že predsa len radi odmeňujú aj komiksovky. Bude to však fungovať aj pri Loganovi v takejto veľkej kategórii? Pravdepodobne nie. Ďalej tu máme Aarona Sorkina, ktorý už mnohokrát ukázal, že je momentálne najtalentovanejší scenárista. Spolu s ním tu útočí aj Francov Disaster Artist, no tomu veľkú šancu nedávame. Niečo nám však hovorí, že práve romanca o dvoch chlapcoch vo filme Call Me By Your Name bude tento rok držať túto sošku v ruke. Na výhru najlepšieho filmu nemajú šancu, takže si odnesú aspoň túto cenu. No a za scenár vyhrali aj na cenách BAFTA, takže by to mala byť najistejšia voľba.

Pravdepodobný víťaz: Call Me By Your Name

Je film Daj mi tvoje meno naozaj na Oscaroch iba kvôli homosexuálnej téme?
Zdroj: theedgesusu.com

Najlepší originálny scenár

Len 4 filmy z tejto kategórie sú nominované aj na hlavnú cenu, takže The Big Sick ide rovno von. Get Out ohúril viac prevedením ako scenárom, no a rovnako to platí aj o The Shape Of Water. Je to medzi Lady Bird a Three Billboards Outside Ebbing, Missouri, a tu sa prikláňame k tomu druhému. Tento film totižto nemá podporu nominovanej réžie, a keďže sa o ňom vraví ako potenciálnom výhercovi najlepšieho filmu, túto cenu bude veľmi potrebovať. No a Martin McDonagh ju vyhral aj na Zlatých Glóboch a Critics Choice.

Pravdepodobný víťaz: Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Zdroj: collider.com

Najlepšia hudba

Zase fantastické nominácie, no rovno z kola vyhadzujeme Three Billboards Outside Ebbing, Missouri a Star Wars: The Last Jedi. Billboardy okrem témy nič viac neponúkajú, no a Williams ich má za Star Wars už dosť a tu taktiež nepriniesol nové témy. Zimmer sa však tento rok snažil zo všetkých síl a už pred troma rokmi mu ho Desplat vyfúkol. Stane sa tak znova? Asi áno. Desplat a jeho Shape Of Water skladby sú tento rok vskutku jedinečné. Bez jeho hudby by jednoducho film nefungoval. Treba však povedať, že ani Dunkirk bez Zimmerovej. Desplat však už vyhral Glóbus, Critics aj BAFTU, takže malo by byť rozhodnuté. Prekvapiť by ešte mohol Johnny Greenwood s jeho staromódne no zato krásne ozvučeným Phantom Thread.

Pravdepodobný víťaz: The Shape Of Water – Alexandre Desplat

trailer na film Shape of Water
Zdroj: youtube.com

Najlepšie efekty

Guardians a Kong vyzerajú krásne, no šancu nemajú. Star Wars? Možno, ak by tento film naozaj chceli akademici vyzdvihnúť. Bitka bude medzi Opicami a Blade Runnerom. Obe krásne, no síce Blade Runner vyhral BAFTU, tu by sa mali tešiť opice. Ignorované boli už pred štyrmi rokmi. Navyše vyhrali cenu za najlepšie efekty v ich obore, takže hlas akadémie by mal smerovať tam.

Pravdepodbný víťaz: War for the Planet of the Apes

vojna o planétu opíc trailer
Zdroj: foxmovies.com

Najlepšia kamera

A práve tu zaskóruje Blade Runner! Vyzerá krásne a keď to nebolo efektami, bolo to kamerou Rogera Deakinsa, ktorý na sošku čaká už veľmi dlho! Jediný protivník? Dunkirk. Neuveriteľne zachytená akcia, navyše veľmi čisto nakrútená. My si však myslíme, že Hoytem van Hoytema ešte dostane ďalšie príležitosti. Prekvapenie by mohlo byť iba The Shape Of Water, no tomu nejako neveríme.

Pravdepodobný víťaz: Blade Runner 2049

zdroj: craveonline.com

Výprava

Kráska a Zviera dizajny kopíruje, pri Churchillovi bolo prostredie málo výrazné a Dunkirk je reálne miesto činu. Boj bude medzi Blade Runnerom, ktorý opäť inovoval nad futuristickým dizajnom a The Shape Of Water s ich mokrými izbami. No a kto vyhral Critics Choice aj BAFTU? The Shape Of Water.

Pravdepodobný víťaz: The Shape Of Water

The Shape of Water - favorit na najlepší originálny scenár
Zdroj: collider.com

Makeup

Tri nominácie, z toho iba jeden film je medzi najmilovanejšími. Neuveriteľne pretransformovaný Gary Oldman ako Winston Churchill si rozhodne vezme túto cenu. Pre istotu ale nepodceňujme film The Wonder, lebo aj Jacob Tremblay bol v tejto snímke neuveriteľne pretransformovaný.

Pravdepodobný víťaz: Darkest Hour

Zdroj: theatlantic.com

Kostýmy

Žeby predsa len Kráska a Zviera uchmatla kostýmy? Phantom Thread je na nich prakticky založený, takže ani Disney by im to vyfúknuť nemalo. Vyhrali Critics aj BAFTU. Možné prekvapenie by mohla byť I, Tonya. Ale to už radšej ten Disney.

Pravdepodobný víťaz: Phantom Thread

Zdroj: cinedelphia.com

Strih Zvuku

Rovnaké nominácie aj pri Mixe Zvuku. Budú ich rozdeľovať? Možno. Shape určite vyhadzujeme z oboch. Žeby si zobral strih Baby Driver? Viac fandíme Dunkirku. Vyhral BAFTU, i keď tam sa zvuk nerozdeluje. Pozor však na Jediov! Bladeovi tu moc veľké šance nedávame, no opäť môže prekvapiť. Táto kategória je rozhodne tento rok najťažšia na určenie správneho víťaza.

Pravdepodobný víťaz: Dunkirk

Dunkirk recenzia
Zdroj: screenrant.com

Mix Zvuku

Podľa BAFTY ideme za Dunkirkom. Strielalo sa zo všetkých strán a tento rok asi žiaden iný film nemusel mixovať toľko zvuku.

Pravdepodobný víťaz: Dunkirk

Zdroj: collider.com

Strih

Baby Driver by ho mal mať v kapse vďaka výhre na BAFTA cenách aj na Critics Choice. Avšak, na Critics remízoval s Dunkirkom. No a Dunkirk závisel predsa celý od tempa strihu. Navyše by to bola jediná veľká cena, akú by v dnešný večer vyhrali. Dunkirk by ju podľa nás mohol Driverovi vyfúknuť. Prekvapením by mohli byť iba Billboardy.

Pravdepodobný víťaz: Dunkirk

Zdroj: studiodaily.com

Najlepšia pieseň

Zase ťažký výber. Podľa nás však muzikál The Greatest Showman nezahviedzi a po cenu si pôjde buď Coco alebo Call Me By Your Name. No a tu naozaj nevieme vybrať. Niečo nám však hovorí, že Pixarovka má menšie šance.

Pravdepodobný víťaz: Call Me By Your Name

Obaja herci predvádzajú zatiaľ najlepší výkon v ich kariérach
Zdroj: racked.com

Najlepší animovaný film

Coco. Bez debaty. Niektorí akademici ani nepozerajú animáky, stačí ak vidia meno Pixar alebo Disney. Navyše, Coco vyhral každú jednu cenu. Loving Vincent môže ako jediný zabojovať, no pochybujeme.

Pravdepodobný víťaz: Coco

Coco sa môže pýšiť neskutočnoCoco sa môže pýšiť neskutočnou animáciouu animáciou
Zdroj: star2.com

Herečka vo vedľajšej úlohe

Skvelé výkony, no víťazka by mala byť zase jedna. Allison Janney z filmu I, Tonya. Tvrdý výkon aký má akadémia rada. Druhou v poradí je určite Laurie Metcalf, no pochybujeme, ak by pokazila čistý štít Janney.

Pravdepodobný víťaz: Allison Janney – I, Tonya

Zdroj: time.com

Herec vo vedľajšej úlohe

Zase tu máme herca s čistým štítom. Neveríme, že by tu bol niekto, kto by perfektného Sama Rockwella mohol tromfnúť.

Pravdepodobný víťaz: Sam Rockwell – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Sam Rockwell - favorit na najlepšieho vedľajšieho herca
Zdroj: film.org.pl

Herečka v hlavnej úlohe

Opäť herečka s čistým štítom. Jediné prekvapenie by mohla byť Sally Hawkins, no keď jej to nevyšlo doteraz, nevyjde jej to ani tu. Drsná Frances McDormand si určite pôjde aj po najcennejšiu sošku.

Pravdepodobný víťaz: Frances McDormand – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Zdroj: fashionpost.jp

Herec v hlavnej úlohe

Gary Oldman má tiež čistí štít, no mal by si dať pozor na mladého Timotheého Chalameta. Nemali by sme podceňovať ani Kaluuyu a už vôbec nie Lewisa, ktorý sa so svojou hereckou kariérou lúči excelentne. Oldman je ale silný, tak keď už je pri soške tak blízko, aj by ju mohol dostať.

Pravdepodobný víťaz: Gary Oldman – Darkest Hour

darkest hour trailer
Zdroj: ew.com

Najlepšia réžia

Guillermo Del Toro má čistý štít. Žeby ho tromfol Peele so svojím prvým filmom? To nie. Nolan? Tomu už dlho jedného dĺžia. Jeho talent v Dunkirku určite je, hlavne keď si pozriete behind the scenes videá, avšak toto je Del Torov rok a podľa nás túto cestu úspešne zakončí na Oscaroch.

Pravdepodobný víťaz: Gullermo Del Toro – The Shape Of Water

Zdroj: variety.com

Najlepší film

Už dlho tu nebol rok bez jasného víťaza v tejto kategórii. Billboardy vyhrávajú v štatistikách, no na Oscaroch nemajú ani režiséra. Už tento fakt nás teda vzďaluje od toho, aby si zobrali ďalšie víťazstvo. The Shape Of Water má 13 nominácií! Tento film akademici milujú. Critics Choice trafil zatiaľ najviac najlepších filmov a práve oni ich tento rok zvolili. Máme taký pocit, že Del Toro si vezme práve dve najlepšie sošky. Veľké pozor ale! Get Out vyhralo najlepší independent movie. Na Oscaroch má 4 najdôležitejšie nominácie: scenár-herec-réžiu-film. Navyše vyhralo zo všetkých filmov najviac cien dokopy. Ak je tu neočakávaný víťaz, je to tento. Dunkirk by mohol byť tesne za ním. My teda dávame na Shape of Water, no naozaj to môže niekto z týchto troch. Pri tých billboardoch nám ale nevoní to, že nemajú režiséra. To je kategória, v ktorej by víťazný film mal byť nominovaný. Shape im to teda krásne môže vyfúknuť.

Pravdepodobný víťaz: The Shape Of Water

Zdroj: filmaffinity.com

Rozhodne tu máme jeden z najťažších ročníkov. Oscary vedia byť veľmi nepredvídateľné, takže úplne v kľude by sme verili, ak poviete, že všetky tipy máme zle. Nuž, víťazi prídu už o niekoľko hodín, takže už len čakáme. Správne výsledky vám budeme aktualizovať celú noc, takže ak máte problémy s nespavosťou, v kľude nás navštívte. My sa teda zatiaľ lúčime, a nech vám vaše tipy vyjdú ako ste chceli, no a hlavne, nech vyhrajú tí najlepší!

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -