Predstavenie Final Fantasy XVI prebehlo, pokračovanie najúspešnejšej JRPG ságy je realitou

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

JRPG sága pokračuje

Japonská séria rôznorodých RPG hier konečne pokračuje. Plnohodnotné predstavenie Final Fantasy XVI muselo splniť sny a očakávania nejedného fanúšika dlhoročnej značky štúdia Square Enix. Súčasne sme sa z prvotného traileru dozvedeli niečo o zasadení, gameplay zložke a i príbehu nadchádzajúcej iterácie.

Posledný oficiálny diel (odhliadnuc od prvej epizódy remaku legendárnej sedmičky) vyšiel po prvýkrát v roku 2016. Final Fantasy XV svojho času fanúšikov mierne sklamalo, čo bolo ale spôsobené tým, že sa projekt titul ocitol v dlhom vývojovom cykle. Po prvýkrát bol ohlásený ešte v roku 2006, i keď iba ako spin-off titul trinásteho dielu ságy.

I napriek tomu, že nie všetci boli bezvýhradne spokojní, stále šlo o fantastický titul, ktorý trpel najmä tým, že druhá polovica príbehovej línie pôsobila značne osekane. Mimo tohto neduhu ale šlo o obrovský kolos, ktorý ponúkol desiatky a desiatky unikátnych protivníkov, úžasne vyzerajúce lokácie, sympatických hrdinov, dynamickú bojovú zložku a v neposlednej rade i emotívne situácie. Samotné finále pritom kombinuje všetky aspekty v bravúrne vygradovaný koniec.

Univerzum pätnástky rozšírili relatívne rozsiahle DLC, animovaný film a vytvorili tak multimediálny príbeh, ktorý sa vzájomne dopĺňal a tvoril jeden naratívny kolos. Hra sa neskôr dostala v kompletnej edícii na osobné počítače, kde dosiahla fantastické metascore osemdesiatich piatich percent.

Predstavenie Final Fantasy XVI sľubuje brutálny stredoveký epos

Predchádzajúci počin bol do veľkej mieri fantasy zmesou, v ktorej sa skĺbili rôzne prvky. Mytologické potvory, lietajúce automobily, stredoveké hrady a mnoho ďalšieho. Tentokrát to ale pôsobí tak, že nás čaká striktný fantasy stredovek.

Z ukážky sa zdá, že XVI je temnejšie, serióznejšie a pochmúrnejšie súčasne. Samozrejme, nechýbajú prvky fantastiky v podobe obrovitánskych monštier, ohnivých kúziel a ďalších podobných náležitostí. Farebná paleta, prítomné brnenia a kulisy mnohým nepochybne pripomenú tretieho Zaklínača, ktorý patrí medzi žánrovú špičku.

V príbehu by sme mali ochraňovať mladého chlapca, ktorý je pre tamojší svet nesmierne dôležitý. Nebudú chýbať ani politické machinácie, či postranné úmysly hlavných postáv, takže nás zrejme čaká pomerne rozsiahle dielo, ktoré sa pozrie na dejovú líniu z viacerých uhľov.

V krátkych segmentoch sme mohli vidieť aj súbojová zložku, ktorá pripomína moderný prístup tvorcov k tejto sérii. Samozrejme, hlbším a podrobnejším analýzam sa budeme môcť venovať až v momente, kedy uzrieme nezostrihaný gameplay. Dovtedy možno len napísať, že nás čakajú dynamické a svižné strety, ktoré budú kombináciou taktiky a hack and slash štýlu.

Predstavenie Final Fantasy XVI 2
Zdroj: fr.ebeneinfo.com

Dátumu vydania sme sa, žiaľ, nedočkali, no s hrou to vyzerá naozaj dobre. Zostáva nám len dúfať, že sa práve tento diel neocitne v neželanom vývojovom pekle a nebudeme naň musieť čakať ďalších sedem rokov. Úplný záver videa hovorí, že pôjde o časovú exkluzivitu, takže sa hra pozrie i na osobné počítače.

Je pritom možné, že autori majú v pláne prichádzať s jednotlivými FF hrami na počítače, avšak s menším oneskorením. To znamená, že v roku, v ktorom vyjde XVI, sa počítačoví hráči dočkajú remaku sedmičky. Treba dodať, že ide momentálne o dohady, no takýto krok by bol pravdepodobne najrozumnejší a na základe terajšej autorskej politiky by dával najväčší zmysel.

Čo hovoríte na nový diel Final Fantasy ságy? Myslíte, že minimálne zopakuje úspech predchodcu alebo nedávneho remaku? Určite nám dajte vedieť prostredníctvom komentárov. 

Zdroj: YouTube.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -