Smartfóny, notebooky, slúchadlá. Toto je všetko, čo Google predstavil na Pixel 4 evente

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Predstavenie Google Pixel 4 a ďalších zariadení

V utorok 15. októbra o 16:00 (10:00 miestneho času) sa v New Yorku konala konferencia Made by Google ’19. Počas nech bývalý softvérový, ale v posledných rokoch už aj hardvérový gigant svetu odhalil nadchádzajúce zariadenia. Predstavenie Google Pixel 4, nového notebooku a ďalších noviniek si môžete spätne pozrieť v zázname zo samotného eventu. Pre stručné zhrnutie čítajte ďalej.

Smartfóny

Jednoznačne najväčšou novinkou predstavenou na Made by Google ’19Pixely 4. generácie.

Nové funkcie v Google Pixel 4 a Pixel 4XL

Oba mobilné telefóny budú vybavené rovnakou dvojicou senzorov. Záujemcovia sa môžu tešiť na primárny 12,2 MP f/1,7 fotoaparát a sekundárny 16 MP f/2,4 teleobjektív. Pixel 4 a 4XL budú používať kombináciu optického zoomu sekundárneho objektívu a softvéru priamo od Google s názvom „Super Res Zoom„, aby dosiahli čo najostrejších fotografií.

Čo sa videa týka, oba smartfóny zvládnu 4K pri 30 fps a 1080p pri 120 fps. Tu stojí za zmienku, že konkurencia napríklad v podobe Samsungu má už viac ako rok dostupné 4K video pri 60 fps, čo nové Pixely nebudú ponúkať.

Nové budú aj gestá a spôsoby odomykania. Užívatelia budú môcť vykonávať rôzne pohyby pred smartfónom, ktoré zaregistrujú predné senzory, aby ste mohli bez dotyku napríklad zdvíhať hovory. Druhou novinkou je softvérová funkcia Motion Sense, ktorá zaregistruje, že ste zdvihli svoje zariadenie a zapne senzory rozpoznávania tváre ešte predtým, ako budete v ich dohľade.

Ľahké zmeny sa týkajú aj Google Assistenta, ktorý na Pixel 4 a 4XL dostane obnovený dizajn. Odteraz si tiež budete vedieť nastaviť limit toho, ako dlho budú vaše údaje aktivity uchovávané na serveroch Google a tieto dáta budete môcť odstraňovať hlasovým príkazom asistentovi.

Novinky o Google Pixel 4 / Pixel 4 XL
Zdroj: 9to5google.com

S vylepšenou funkcionalitou prichádza aj aplikácia Diktafón, ktorá bude odteraz súbežne nahrávať zvuk a zároveň ho prepisovať do textovej podoby. Zabudovaný bude vyhľadávač, ktorým sa rýchlo dostanete k požadovaným častiam prepisu či nahrávky.

Hardvérové špecifikácie Google Pixel 4 a Pixel 4XL a cena

Pixel 4 5,7-palcovýSmooth Display“ s 90 Hz rýchlosťou obnovovania a 2800 mAh batériu, ktorá bude poháňať 8-jadrový procesor Qualcomm Snapdragon 855 s grafickým čipom Adreno 640. Výkon bude dopĺňať 6 GB RAM a možnosť 64 al. 128 GB úložisko.

Pixel 4XL má displej o veľkosti 6,3-palcov a 3700 mAh batériu. Zvyšné technické špecifikácie kopírujú jeho menšieho brata.

Ceny pre Pixel 4 a 4XL pre Slovensko ešte nie sú nastavené, no môžeme si ich predstaviť podľa nemeckých cien. Tam budú smartfóny stáť 749 € a 899 €.

Ďalšie zariadenia

Na evente Made by Google ’19 bolo predstavených aj mnoho ďalších produktov, ktoré si nájdu svojich nadšencov.

Pixelbook Go

Google počas konferencie predstavil aj nový prenosný Chromebook. Potvrdené boli najvyššie možné špecifikácie Intel Core i7 CPU, 16 GB RAM, 256 GB úložisko a 13,3-palcový 4K displej. Zatiaľ bola zverejnená len cena v USA, ktorá pri najnižších možných špecifikáciách začne na 649 amerických dolároch.

pixelbook go
Zdroj: blog.google

Pixel Buds

Spoločnosť ukázala aj nový pokus na na slúchadlá so zabudovaným Google Assistentom. Bezdrôtové Pixel Buds majú 5-hodinovú batériu (24, ak si ich počas dňa dobijete pomocou puzdra) a silné Bluetooth pripojenie.

Hlavným predmetom predaja je jednoduchý prístup k osobnému asistentovi, ktorého spustíte frázou „Hey Google“ či „OK Google„. Cena v USA je nastavená na 179 amerických dolárov a dostupné  by mali byť počas roka 2020.

Google Nest Mini

Nový reproduktor miniatúrnych rozmerov sa bude dať pripevniť na stenu. Oproti predošlej generácii podľa Google ponúkne dvakrát výkonnejšie basy.

Nest Minitri mikrofóny, ktorými lepšie zachytí slová užívateľov v hlasnom prostredí, v ktorom hrá hudba. Sľubuje tiež rýchlejší procesor, vylepšený softvér a telo vyrobené z čiastočne recyklovaného plastu. V Severnej Amerike bude dostupný od 22. októbra za cenu 49 amerických dolárov.

Google Nest WiFi

Po troch rokoch spoločnosť prišla s novým WiFi routerom s názvom Nest WiFi. Ide o internetový router, ktorý je rozšírený o vedľajšie routery „Points“ vybavené reproduktormi a mikrofónmi. Zároveň teda fungujú ako Google Home.

Jeden router a jeden Point vás vyjdu na 269 amerických dolárov, no dostupný je aj troj-balíček za 349 amerických dolárov. Jeden Point samostatne príde s cenovkou 149 amerických dolárov.

Google Stadia

Spoločnosť prezradila, že herná streamovacia služba Google Stadia dorazí 19. novembra. Konzolu si budete môcť po vydaní kúpiť za 129 amerických dolárov.

Zdroj: store.google.com, youtube.com, techradar.com, engadget.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -