Očakávaná Batman hra si vystačí bez ikonického hrdinu. Predstavenie Gotham Knights prekvapilo

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Batman hra bez Batmana?

Pamätáte si na doby, keď ste netrpezlivo očakávali oznámenie novej Batman hry? Ak áno, možno vás predstavenie Gotham Knights mierne sklame. Novinka od WB Games Montréal je síce zasadená do pochmúrneho mestečka gangstrov a hrôzostrašných zločincov, ikonický muž s netopierím logom v nej ale zohrá iba menšiu úlohu.

Treba jasne upozorniť, že práve predstavené Gotham Knights nijako nesúvisí s trilógiou od štúdia Rocksteady, či s jej spin-off dielom s podtitulom Origins. A hoci sa môže zdať, že prichádzajúci titul od WB Games nadviaže na koniec veľkolepého Arkham Knight, neskoršie časti traileru jasne dokazujú, že nový príbeh nebude súvisieť s velebenou ságou.

Postavy a ich osudy sú evidentne pozmenené, takže predstavený titul odštartuje prípadné nové univerzum, v ktorom je Batman mŕtvy alebo na definitívnom odpočinku. Mesto zločinu, pustý a nebezpečný Gotham, je však plný zločincov a preto musia spojiť svoje sily Nightwing, Batgirl, Red Hood a Robin, aby pokorili mocných nepriateľov.

Predstavenie Gotham Knights prinieslo množstvo zaujímavých informácií

Okrem atraktívneho traileru sme sa dočkali i takmer desaťminútovej gameplay ukážky, ktorá síce nie je finálnou verziou, no aspoň ukazuje hrateľnosť v čistejších kontúrach. Konkrétne vidíme hru za Batgirl, ktorá sa preháňa mestom na svojej motorke, čiže opätovne sa môžeme tešiť na otvorený svet (fanúšikovia si pochvaľujú, že do Gothamu pribudli i tradiční civilisti).

Hrateľnosť je v jadre identická ako pri milovanej Rocksteady trilógii. Bojujete proti početným protivníkom, využívate stealth mechaniky, no a snažíte sa zneškodniť hlavy jednotlivých organizácií. Súbojová zložka pôsobí fluidne a svižne, takže v tomto ohľade by nemalo dôjsť k nepríjemnému zhoršeniu (ostatne, WB Games má so žánrom skúsenosti vďaka ich Origins spin-offu).

Všade samé čísla

Veľkým prídavkom je ale fakt, že kompletný príbeh prežijeme samostatne, prípadne v kooperácii s ďalším hráčom. To by mohlo naznačovať, že výber jedného zo štyroch hrdinov bude trvalý a udalosti by sa mohli v ďalších hraniach mierne pozmeniť. Samozrejme, v tomto prípade už zachádzame do špekulácií, avšak sami vývojári potvrdili, že jednotlivé charaktery budú na dej nahliadať odlišnými pohľadmi.

Zatiaľ sa zdá, že v konkrétnych situáciách i tak do diania vstúpi niektorí z ďalších hrdinov, aby nám pomohol pri náročnej akcii. Taktiež možno skonštatovať, že vývojári implementovali do hrania RPG elementy, na ktoré mimochodom upozorňuje i zverejnený trailer.

To znamená, že sa pridávajú nie príliš obľúbené čísla a levely, čo pôsobí trochu zbytočne. Predošlé hry si bezproblémovo vystačili i bez takýchto súčastí a fungovali, pričom obdobná inovácia je zďaleka najzásadnejšou relevantnou novinkou (okrem absencie Batmana). Na internete sa už pochopiteľne rozprúdili diskusie, no a z nich vieme, že tieto RPG prvky sú prijímané rozporuplne.

Vo finále je všetko zakončené súbojom s antagonistom menom Mr. Freeze. Z dostupného videa možno usúdiť, že koncept a isté know-how zostáva zachované. Rozdiel tkvie v tom, že Gotham Knights bude viacej inklinovať k moderným akčným RPG. To samozrejme môže fungovať, avšak musíme z hry vidieť, pochopiteľne, väčší kus.

Gotham Knights predstavenie
Zdroj: rockpapershotgun.com

Dátum vydania a platformy

Bolo prezradené, že Gotham Knights vyjde v priebehu nadchádzajúceho roka. Na potulky smutnými uličkami mesta kriminality sa môžu pripraviť takmer všetci. Majitelia PC, konzol PlayStation 5, PlayStation 4 a Xbox One i Xbox Series X.

O ďalších správach vás budeme priebežne informovať. Vzhľadom k tomu, že hra zrejme vyjde v roku 2021, očakávame prísun zahraničných správ. Ak na ne naozaj dôjde, nepochybne ich nájdete na našom webe.

Čo hovoríte na predstavené Gotham Knights? Priali by ste si radšej tradičnú Batman hru alebo ste spokojný so zmenou? Podeľte sa s nami o svoje názory prostredníctvom dostupných komentárov. 

Zdroj: vg247.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -