REKLAMA

Obľúbený fantasy muzikál vytvorený pomocou stop-motion si ľudia mohli poprvýkrát užiť v roku 1993, kedy sa na plátna celého sveta konečne dostal jeden z najikonickejších príbehov s ešte ikonickejšími postavami Tima Burtona. Snímka zožala veľkolepý kritický i finančný úspech a dokonca sa stala prvým animákom, ktorý obdržal nomináciu na Oscaroch. Po mnoho zhliadnutí sa však už nikto neprestal pýtať, či k nám niekedy zavíta Predvianočná nočná mora 2. Trvalo to takmer 25 rokov, no ikonický sviatočný príbeh predsa len dostane pokračovanie.

Pokračovanie v nezvyčajnej forme

Priamo pokračovanie je vskutku na ceste, no ako sa dozvedáme od portálu THR to bude vo forme komiksu. Vydavateľstvo mangy Tokyopop si už vybavilo práva na príbeh a rovno sa púšťa do práce. V Nightmare Before Christmas: Zero’s Journey sa opäť stretneme s našimi obľúbenými postavami, hlavne psím duchom, lojálnym spoločníkom Jacka Skellingtona. Príbeh bude zasadený do Vianočného mestečka, kde je stratený Zero. Chýbať samozrejme nebude množstvo výprav.

REKLAMA

predvianočná nočná mora
Jack Skellington; zdroj: ohmy.disney.com

Sériu komiksov bude spisovať DJ Milky, pričom na vizuálnej prezentácii príbehu bude pracovať štúdio DICE. Tokyopop už však v minulosti vydal svoju verziu originálneho filmového príbehu, pričom nové komiksy budú priamym pokračovaním. Podľa oficiálnej stránky vydavateľstva sa však môžeme tešiť z toho, že firma upustí od svojho zvyčajného štýlu. Titulom nebude chýbať farba, pričom príbehy budú neskôr zozbierané a spojené do obsiahlejších zväzkov, taktiež vo farbe. V rovnakom čase budú vychádzať klasické čiernobiele manga knihy.

Ako to celé dopadne je ešte veľkou záhadou a nám neostáva nič iné, ako čakať. Bude však Predvianočná nočná mora bez ikonickej hudby a skvelých hercov kompletná? V tomto prípade sa bude Tokyopop musieť zamerať na vizuálnu stránku komiksov, ktorá by nám mala tieto veci vynahradiť.

Čo si o pokračovaní filmu v podobe komiksu myslíte vy? Veríte, že pôjde o naplňujúcu sériu, alebo podľa vás komiksy nevystačia na vystihnutie atmosféry sveta Predvianočnej nočnej mory? Ako to všetko dopadne sa dozvieme s vydaním prvej časti, ktorú môžeme očakávať na jar roku 2018.