Očakávané pokračovanie filmu Predvianočná nočná mora príde v nezvyčajnej forme!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Obľúbený fantasy muzikál vytvorený pomocou stop-motion si ľudia mohli poprvýkrát užiť v roku 1993, kedy sa na plátna celého sveta konečne dostal jeden z najikonickejších príbehov s ešte ikonickejšími postavami Tima Burtona. Snímka zožala veľkolepý kritický i finančný úspech a dokonca sa stala prvým animákom, ktorý obdržal nomináciu na Oscaroch. Po mnoho zhliadnutí sa však už nikto neprestal pýtať, či k nám niekedy zavíta Predvianočná nočná mora 2. Trvalo to takmer 25 rokov, no ikonický sviatočný príbeh predsa len dostane pokračovanie.

Pokračovanie v nezvyčajnej forme

Priamo pokračovanie je vskutku na ceste, no ako sa dozvedáme od portálu THR to bude vo forme komiksu. Vydavateľstvo mangy Tokyopop si už vybavilo práva na príbeh a rovno sa púšťa do práce. V Nightmare Before Christmas: Zero’s Journey sa opäť stretneme s našimi obľúbenými postavami, hlavne psím duchom, lojálnym spoločníkom Jacka Skellingtona. Príbeh bude zasadený do Vianočného mestečka, kde je stratený Zero. Chýbať samozrejme nebude množstvo výprav.

predvianočná nočná mora
Jack Skellington; zdroj: ohmy.disney.com

Sériu komiksov bude spisovať DJ Milky, pričom na vizuálnej prezentácii príbehu bude pracovať štúdio DICE. Tokyopop už však v minulosti vydal svoju verziu originálneho filmového príbehu, pričom nové komiksy budú priamym pokračovaním. Podľa oficiálnej stránky vydavateľstva sa však môžeme tešiť z toho, že firma upustí od svojho zvyčajného štýlu. Titulom nebude chýbať farba, pričom príbehy budú neskôr zozbierané a spojené do obsiahlejších zväzkov, taktiež vo farbe. V rovnakom čase budú vychádzať klasické čiernobiele manga knihy.

Ako to celé dopadne je ešte veľkou záhadou a nám neostáva nič iné, ako čakať. Bude však Predvianočná nočná mora bez ikonickej hudby a skvelých hercov kompletná? V tomto prípade sa bude Tokyopop musieť zamerať na vizuálnu stránku komiksov, ktorá by nám mala tieto veci vynahradiť.

Čo si o pokračovaní filmu v podobe komiksu myslíte vy? Veríte, že pôjde o naplňujúcu sériu, alebo podľa vás komiksy nevystačia na vystihnutie atmosféry sveta Predvianočnej nočnej mory? Ako to všetko dopadne sa dozvieme s vydaním prvej časti, ktorú môžeme očakávať na jar roku 2018.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -