Získajte prehľad v sledovaných seriáloch vďaka 2 aplikáciám zadarmo

Nenechajte si ujsť

Svet Batmana s Robertom Pattinsonom dostane vlastný seriál. Na čo sa spin-off zameria?

Film The Batman od Matta Reevesa Určite vám neunikli početné informácie o tom, že režisér Matt Reeves (Vojna o planétu opíc, Cloverfield: Monštrum) pripravuje sólový...

Režisér filmu Avengers: Endgame sa vyjadril na margo Wolverina v MCU. Kedy ho uvidíme?

Mutanti v Marvel Cinematic Universe už čoskoro? Príchod členov tímov X-Men a Fantastická štvorka do filmového sveta Marvel Cinematic Universe je témou, ktorá zužuje fanúšikov...

Táto herečka preberie štafetu Black Widow po Scarlett Johansson. Akú má budúcnosť v MCU?

Film Black Widow až v novembri Celosvetové uzatvorenie kín spôsobilo, že sme už viac ako rok nevideli nový film zo sveta Marvel Cinematic Universe. Slovenská...

Sezóna Formuly 1 odštartovala aj v hernom podaní od Codemasters | F1 2020 RECENZIA

F1 2020 RECENZIA F1 2020 RECENZIA - Vo vzduchu je cítiť spálená guma, vreskot motorov sa ozýva spoza cieľovej roviny a naši favoriti si idú...
Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 19 rokov a moje 3 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.

Pokiaľ patríte aj vy do generácie ľudí, ktorá vymenila bežné slovenské televízne programy za pozeranie zahraničných seriálov alebo filmov, ktoré sledujete zvyčajne na streamovacích platformách (Netflix, HBO GO, Amazon Prime a pod.), alebo pomocou iných webových stránok, tak ste sa možno už stretli s touto otázkou: “Ako mám mať prehľad v seriáloch, ktoré sledujem?”

prehľad v seriáloch
Zdroj: unsplash.com

Do života vstupujú streamovacie platformy, potrebujem prehľad v seriáloch

Áno, dnes je pokročilá doba v tom, že zahraničné seriály a miestami aj filmy nám dokážu nahradiť takmer 100% chtíču po nie len zábavnom obsahu, ktorý chceme sledovať na našich telkách, tabletoch a iných zariadeniach. Tým pádom sa stávajú bežné televízne kanály takmer nevyužité. Väčšina ľudí v mojom okolí už využíva streamovacie platformy ako Netflix takmer každý deň. Služby, ktoré boli pred pár rokmi veľké tabu, v minulom čase používali napríklad len nadšenci nových technológií. Dnes sú streamovacie platformy neoddeliteľnou súčasťou života množstva nielen mladých ľudí.

Samozrejme, s používaním streamovacích služieb sa menia aj naše návyky, ako začíname konzumovať obsah, ktorý nám tieto platformy ponúkajú. Kedysi vám stačilo si zapamätať, v ktorý deň a o akej hodine máte určite sledovať vybraný televízny kanál, nakoľko v tom momente vysielali novú epizódu seriálu, ktorý ste pozerali. Pokiaľ ste nemohli byť v tom čase pri televízii, tak ste si mohli seriál pozrieť v repríze.

nahradí netflix televíziu
Zdroj: numerama.com

S novými možnosťami prichádzajú nové návyky

Dnes je všetko úplne inak. Vaše obľúbené seriály môžete sledovať na akomkoľvek zariadení, dokonca už takmer nepotrebujete ani mobilné dátové pripojenie (možnosť stiahnuť si epizódu do zariadenia). Taktiež je tu jedna z najväčších výhod týchto platforiem – možnosť pozrieť si akúkoľvek epizódu kedykoľvek a kdekoľvek. Áno, toto je dnešná realita. Avšak, s novými návykmi sa objavujú aj rôzne nové potreby. Jednou z mojich nových potrieb v tomto prípade je otázka: “Ako mám mať prehľad v tom, čo aktuálne sledujem, kde to sledujem a podobne.”

Začal som si lámať hlavu nad tým, ako budem sledovať to, kedy vyjde nová epizóda mnou obľúbeného seriálu. “Ako budem vedieť, kedy vychádza nová séria?”, pýtal som sa. Žiaľ, mnou vedený životný štýl mi nedovoľuje, aby som si mohol pamätať podobné informácie. Preto som si povedal, že potrebujem niečo, čo tento problém vyrieši za mňa. Potreboval som tento proces zautomatizovať, aby pre mňa bol oddych ešte komfortnejší. Preto som si urobil research toho, ako by sa dal zefektívniť prehľad mnou aktuálne sledovaných seriálov.

prehľad v seriáloch
Zdroj: netflix.com

Chcem mať prehľad v seriáloch, ktoré sledujem

Existuje viacero možností, ako tento problém riešiť. Avšak, najefektívnejší spôsob, ako vyriešiť tento problém je určite ten, že budete využívať mobilnú aplikáciu, ktorá vznikla presne za týmto účelom. Do zoznamu mnou nájdených aplikácií sa dostalo viacero kúskov. Avšak, ktorá aplikácia mi poskytne najlepší prehľad v seriáloch?

Vybral som pre vás dve najrelevantnejšie appky, ktoré sa určite minimálne oplatí vyskúšať. Jedna z nižšie uvedených aplikácií je zadarmo, pričom tá druhá je taktiež free s tým, že lepšie funkcie ponúka pri zakúpení verzie “premium”. Určite sa ale nenechajte odradiť tým, že za funkcie budete musieť platiť. Aj vo free verzii je aplikácia perfektná. Ale o tom už nižšie.

Aplikácie, ktorými si vytvorím prehľad v seriáloch

Hobi

Aplikácia s názvom Hobi ma oslovila nielen skvelých grafickým dizajnom, ale aj množstvom funkcií, ktoré ponúka. Medzi tie najdôležitejšie určite patrí možnosť sledovať si, ktoré seriály máte pozreté, ktoré aktuálne pozeráte, na akej epizóde ste skončili, ale aj skvelé notifikácie o nadchádzajúcich epizódach či nových sériách vašich obľúbených seriálov.

Zároveň ponúka skvelú funkciu “discover”, kde si dokážete nájsť nový seriál podľa rôznych kritérií a filtrov, ale aj podľa rôznych kategórií, ako napríklad, z akej platformy alebo televízie seriál je, či podľa toho, či je seriál trendy, alebo sa práve teraz vracia na obrazovky s novou sériou.

hobi aplikacia
Zdroj: maketecheasier.com

Pri každom jednotlivom seriáli si viete nastavovať to, či ste si už danú epizódu alebo sériu pozreli. Zároveň si viete pozrieť trailer na nadchádzajúcu sériu. Rovnako aplikácia ponúka aj funkciu, pomocou ktorej si môžete pozrieť štatistiky toho, koľko ste už strávili času pri pozeraní seriálov, či sledovanie ktorého seriálu vám zabralo najviac času.

Aplikáciu si môžete stiahnuť tu: iOSAndroid

TV Time

Druhou aplikáciou, ktorá stojí za spomenutie, je aplikácia TV Time. Táto aplikácia je úplne zadarmo a ponúka úplne rovnaké množstvo funkcií ako aplikácia Hobi. Avšak, s tým rozdielom, že do tejto aplikácie si viete značiť aj filmynie len seriály. Taktiež sú medzi aplikáciami isté rozdiely. Aplikácia TV Time má o pár funkcií viac.

tvtime aplikacia
Zdroj: maketecheasier.com

Za zmienku stojí napríklad to, že si môžete v aplikácií tvoriť “vlastné zoznamy”, do ktorých si potom viete seriály alebo filmy ukladať. Rozdiel je taktiež v grafickom prostredí. Pri tejto aplikácii je grafické, ale aj používateľské prostredie trošku menej “user friendly”, a preto mi v tomto prípade vyhovuje viac aplikácia Hobi. Samozrejme, tieto dve veci sú čisto subjektívne, a preto množstvu z vás bude vyhovovať aj aplikácia TV Time.

Aplikáciu si môžete stiahnuť tu: iOSAndroid

Ktorú aplikáciu som si vybral ja?

Aktuálne budem používať aplikáciu Hobi. Jej jednoduché prostredie so sebou prináša skvelý užívateľský pôžitok, a zabezpečuje tak nielen funkčnú stránku problému, ale aj tú “pôžitkovú”. Samozrejme, toto moje rozhodnutie nevyplýva z ich dizajnu, ale aj z toho, že filmy nesledujem až v takom množstve ako seriály, preto funkcie ako trackovanie filmov nepotrebujem.

V prípade, že sa tiež rozhodnete, že svoje sledovanie seriálov, chcete mať “upratané”, tak určite si najprv vyskúšajte obidve aplikácie a následne si vyberte tú, s ktorou sa vám bude jednoduchšie a efektívnejšie pracovať, či ktorá vám bude v konečnom dôsledku sympatickejšia. Ak však poznáte ešte lepšiu aplikáciu na trackovanie seriálov a filmov, tak mi určite dajte vedieť buď pomocou komentárov, alebo mi napíšte e-mail.

Článok nám na zverejnenie poskytol Dominik Boskovič.

Mohlo by sa ti páčiť

1 komentár

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Dokument, ktorý vo vás prebudí lásku k hokeju | HoKEjový sen RECENZIA

HoKEjový sen RECENZIA HoKEjový sen RECENZIA - Slovenská kinematografia disponovala stále veľmi kvalitnými dokumentárnymi filmami. V dnešnej dobe je ich kvalita a spracovanie tém na...

Vydanie filmovej adaptácie hry Monster Hunter s Millou Jovovich bolo odložené

Film Monster Hunter uvidíme neskôr Film Monster Hunter, adaptácia japonskej videohernej RPG série od Capcom, bol odložený. Pôvodný dátum vydania bol naplánovaný na september 2020,...

Film Bird Box 2 je skutočnosťou. Tvorca potvrdil vývoj pokračovania hororu od Netflixu

Vyzerá to tak, že Netflix vyvíja film Bird Box 2. Prvá časť tohto apokalyptického hororu/sci-fi bola neuveriteľne úspešná, len za prvý týždeň si ju...

Bude sa film Rýchlo a zbesilo 9 odohrávať vo vesmíre? Herec zo série to neúmyselne potvrdil

Existuje len jedno miesto, kam sa môže (dnes už akčná) séria Rýchlo a zbesilo posunúť. Od roku 2001 sme sa naprieč ôsmymi filmami a...

Far Cry 6 prichádza s prvou ukážkou, herec zo seriálu Breaking Bad bude hlavným záporákom

K početným únikom informácií z vývojárskeho štúdia Ubisoft za posledných pár dní sa radšej vyjadrovať nebudeme. A to sme ani netušili, že leak krátkeho...