TOP 5: Najväčšie premeny tiel Hollywoodskych hercov – časť 1.

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Najväčšie premeny tiel Hollywoodskych hercov

VHollywoode je premena tela herca pre film úplne bežnou vecou. Stále sa produkujú superhrdinské filmy, a videli ste už na plátne tučného superhrdinu (Nerátajme Bloba z The Wolverine: Origins)? Aby sa herci premenili na danú postavu, často musia prechádzať extrémnymi premenami tela. Či už riadne schudnúť, nabrať objem, alebo sa proste vyrysovať.

Poďme sa pozrieť na prvých 5 hercov, ktorý prešli jednou z týchto extrémnych premien. Stálo ich to mnoho mesiacov až rokov, mnoho bolesti, úsilia a krvi. Kto sa musel dostať do ideálnej línie pre svoju postavu?

Hugh Jackman

Samozrejme, kto iný, ako Wolverine. Ten má po ukončení hrania tejto postavy konečne pokoj, a nemusí svoje telo premáhať tak, ako bol zvyknutý. Pri natáčaní Logana sám povedal, že je rád, že kedže ide o staršiu verziu Logana, nemusel tak usilovne trénovať. Pozrime sa ale na jeho premenu. V X-Men (2001) vidíme Hugha, ktorý nemá na tele po tehličkách ani stopy. V roku 2013 sme však dostali film, pre ktorý musel Hugh drieť asi najviac. Wolverine. Tam už vidíme herca v takej podobe, ako si ho pamätáme. Sám sa priznal, že pred natáčaním slávnej bojovej scény bez trička nepil skoro celý deň. To samozrejme preto, aby sa odvodnil a aby vyzeral čo najviac vyrysovane. Jeho jedálniček sa skladal z kuraciny, rýb, steakov a veľa veľa proteínových shakeov. A samozrejme, tvrdého tréningu.

Hugh Jackman
Na ľavo X-Men (2000) a na pravo Wolverine (2013), Zdroj: predatornutrition.com

Chris Hemsworth

Chris Hemsworth, ktorého poznáme hlavne pod menom Thor (2011) prešiel dvoma premenami. Prvá bola práve pre prvú časť Thora. Telo mal už vtedy dobré, ale potreboval nabrať poriadne veľa svalovej hmoty. V posilovni strávil 6 mesiacov, než sa dostal do ideálnej formy. Pomáhali mu pri tom kuracie prsia a mnoho proteínov, ako je tomu zvykom. Druhá premena prišla pre film In the Hearth of the Sea (2015). Ako môžete vidieť, herec sa musel vzdať svojich svalov a pre postavu poriadne schudnúť. A teraz si to predstavte naberať všetko späť pre film Thor: Ragnarok

Chris Hemsworth
Chrisova premena pre film In the Heart of the Sea, Zdroj: pinterest.com

Tom Hardy

Premena tela Toma Hardyho je jednou z mojich najobľúbenejších. Preto som sa o nej už viac krát rozpisoval. Tom si prešiel veľa fázami. Bol vyslovene chudý, tučný, vyrysovaný ale aj v objeme. Zatiaľ čo v roku 2001 bol vychrdnutý, vo filme The Dark Knight Rises (2012) bol ako Bane veľký a v objeme. Najväčšie premeny podstúpil pre film The Warrior (2011) a práve The Dark Knight Rises (2012). Pre tieto filmy potreboval nabrať veľa hmoty, rysovať a potom sa zas dostať do objemovky. Vo filme The Warrior bol boxerom, a tak strávil okrem posilovne veľa času aj tréningom bojových športov. Každých pár hodín pil proteíny. O rok na to pre postavu Bane-a nabral ešte viac, čo mu spôsobilo trvalé následky na zdraví. Viac sa ale o jeho premene dočítate v tomto článku.

Tom Hardy
Kedysi – The Warrior – The Dark Knight Rises, Zdroj: superherojacked.com

Chris Pratt

Chris má zaslúžené druhé miesto. Pretože zatiaľ ako jediný zo zoznamu sa dostal z obezity až na sexsymbola, po ktorom prahne mnoho žien. V roku 2012 ho vidíme v seriáli Perks and Recreation riadne pri sebe. Potom však prišiel film Guardians of the Galaxy (2014), pre ktorý sa musel Chris riadne zmeniť. Podarilo sa. Star-Lord musí mať predsa aj úžasné telo. Chris prezradil, že jeho premena trvala 8 mesiacov. Podotkol, že nič nezmeníte za mesiac. Počas svojej premeny jedol veľa morčacieho mäsa a musel sa vzdať všetkých vecí, ktoré rád jedol. Vysvetlil, že najprv musíte zhodiť všetok tuk, a potom ho nahradiť svalstvom. Pri tvorení vysnívanej postavy musíte byť dôsledný a nič nevzdávať. Povedal, že treba jesť správne, a nie hladovať. Nieje to ťažké, len musíte mať pevnú vôľu a vzdať sa vecí ktoré milujete, ako napríklad alkoholu.

Chris Pratt
Chris Pratt predtým – Chris Pratt v Guardians of the Galaxy, Zdroj: crazygains.com

Christian Bale

Christian je človek, ktorý toho so svojim telom urobil kvôli filmu najviac. A preto mu právom patrí prvé miesto. Ešte vo filme Reign of Fire (2002) mal 83 kilogramov. Potom prišiel film The Machinist (2004), pre ktorý sa musel zmeniť na nepoznanie. Musel schudnúť celých 28 kilogramov! Pri tomto filme sa musel kompletne vzdať jedla, a musel byť podvyživený. Urobil nejaký herec so svojim telom pre film niečo podobné? Potom však prišla ešte ťažšia úloha.

Christopher Nolan obsadil Christiana ako Batmana. Nevedel však ako vysvetliť Warner Bros., že ich Batman má 55 kg. Nolan povedal Chrisovi jediné. Naber koľko môžeš. Batman begins vyšiel v roku 2005 (rok po The Machinist) a Chris nabral neuveriteľných 31 kg. Tak sa z neho stal Batman. Avšak, niečo podobné si zopakoval ešte raz. Vo filme The Dark Knight mal 86 kg, pričom pre film The Fighter musel schudnúť 20 kg. Rolu Batmana si ešte posledný krát zopakoval vo filme The Dark Knight Rises, v ktorom mal Batman asi najviac, teda 90 kilogramov. Pre tento film teda nabral ďalších 24 kg. Jeho skákanie medzi váhami si teda vyslúžilo prvé miesto v našom zozname!

Christian Bale
Graf ukazujúci Chrisovu premenu, Zdroj: imgur.com

Viac o premenách týchto hercov sa môžete dozvedieť v tomto videu! Tešíte sa na ďalších 5 hercov, ktorých nabudúce vyberieme?

Mohlo by sa ti páčiť

7 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -