TOP 5: Najväčšie premeny tiel Hollywoodskych hercov – časť 2.

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Volám sa Adam, mám 21 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Najväčšie premeny tiel Hollywoodskych hercov

- Advertis

Pred viac ako rokom sme si pre vás pripravili prvú časť článku, v ktorom sme sa pozreli na 5 extrémnych premien tiel hollywoodskych hercov. Na nepoznanie sa zmenili mená ako Hugh Jackman, Chris Hemsworth, Tom Hardy, Chris Pratt a jasným víťazom sa stal Christian Bale. O ich premenách kvôli filmovým úlohám sa však dočítate vo vyššie priloženom článku. Dnes sa pozrieme na ďalšiu päticu hercov, ktorí museli extrémne schudnúť, naberať objem alebo sa poriadne vyrysovať. Stať sa filmovou postavou totižto vôbec nie je jednoduché a pri príprave si musíte prejsť mesiacmi bolesti, úsilia a krvi. Poďme teda na to!

Chris Evans

Chris Evans
Chris Evans predtým a potom ako Captain America, Zdroj: troab.com

Herec Chris Evans je živým príkladom toho, že aj z vychudnutého chlapca sa môže stať superhrdina. Každý predsa dobre vie, že okrem Thora je najsexy Avengerom práve Captain America. Chrisa sme ešte v sérii Fantastic Four videli ako chudého Johnny Storma, pričom sme určite nečakali, ako to bude ďalej. Herec totižto dostal ponuku hrať ďalšieho Marvel hrdinu, pri ktorom ostal dodnes.

Jeho prelomovým filmom tak bol Kapitán Amerika: Prvý Avenger, kvôli ktorému trávil denno-denne dlhé hodiny posilňovaním. Ako hovorí on sám, najťažším bodom bolo práve jedenie. Musel zabudnúť na všetky cheeseburgery a začal jesť čisté kuracie mäso s ryžou. Zdvíhať ťažké váhy musel aj počas prestávok na natáčaní, aby vyzeral čo najväčšie a aby bol napumpovaný! To znamená, že v podstate cvičil celý deň…

Henry Cavill

Henry Cavill
Henry Cavill kedysi (vľavo), vo filme Vojna bohov (v strede), vo filme Superman (vpravo), Zdroj: pinterest.com

Henry Cavill je Superman. A zároveň je druhým a posledným superhrdinom na našom zozname. Každopádne, pri Henrym ani nie je tak dôležitá jeho transformácia, ako ten extrémny tréning, ktorý podstúpil. Výborne predsa vyzeral už vo filme Vojna bohov z roku 2011. Potom sa však stal novým Supermanom, kvôli ktorému potreboval vyzerať väčšie a nabrať ešte viac svalovej hmoty. Prešiel tak na striktnú proteínovú diétu, ktorú dopĺňal sparťanský tréning. Päť mesiacov v kuse, sedem dní v týždni trávil v posilňovni Gym Jones, ktorá sa stará o všetky filmy Zacka Snydera.

Na tom mieste sa jednoducho rodia superhrdinovia. Každý deň prechádzal extrémnym tréningom, ktorý sa skladal z dvíhania ťažkej váhy, cvičením s vlastnou váhou a nakoniec tréningu bojových umení. Superman to mal v posilňovni ťažšie, než ktorýkoľvek iný hrdina. Ako povedal jeho tréner, Henryho mŕtvy ťah začal na 111 kilogramoch. Netrvalo však dlho a dvíhal skoro 200 kg. Ako poznamenal sám Henry Cavill, pri cvičení robil také veci, ktoré si myslel, že sú pre neho nemožné – Rovnako ako lietanie pre Supermana.

50 Cent

50 Cent
50 Cent na javisku a vo filme nezvratná diagnóza, Zdroj: boredpanda.com

Nie každému však stačí kvôli jeho úlohe nabrať horu svalov. Naopak, známy americký herec a raper 50 Cent toho veľa stratil – Presnejšie stratil 25 kilogramov. 50 Cent, alebo aj Curtis James Jackson bol samozrejme známy aj kvôli jeho veľkému, no zároveň vypracovanému telu. Jeho gény sa jednoducho nezaprú. Všetko sa však zmenilo filmom Nezvratná diagnóza (2011), kde si zahral hráča amerického futbalu, ktorému diagnostikovali rakovinu.

Ako môžete vidieť na vyššie priloženej fotke, herec sa zmenil na nepoznanie. Do tváre by ho dokonca spoznal iba málokto. Netrvalo však dlho a 50 Cent sa vrátil naspäť do svojej pôvodnej formy. Určite však nie je jednoduché stratiť 25 kilogramov a ešte v ten istý rok v inom filme vyzerať dobre!

Charlize Theron

Charlize Theron
Napravo vidíme Charlize Theron vo filme Tully, Zdroj: pagesix.com

Tento zoznam je síce o hollywoodskych hercoch, no musím spraviť menšiu ženskú výnimku. Herečka Charlize Theron si totižto prešla niečim podobným, ako Christian Bale z prvého článku. Jej nádherná postava a vizáž sa zmenila v roku 2003, kedy si zahrala vo filme Monštrum. Aby mohla stvárniť reálnu masovú vrahyňu, potrebovala pribrať cez 13 kilogramov. Jej úloha Aileen Wuornos jej však priniesla Oscara za najlepšiu herečku v hlavnej úlohe! Ako ste si však mohli všimnúť vo filmoch Atomic Blonde alebo Mad Max: Zbesilá cesta, Charlize mala svoju úžasnú postavu naspäť.

Tento rok to však prišlo znova spolu s filmom Tully, v ktorom si zahrala matku troch detí. Charlize tentokrát musela nabrať neuveriteľných 23 kilogramov, pričom prvé tri mesiace iba jedla a pila cukor. Ráno čakala na otvorenie fastfoodu In-N-Out Burger a jednoducho si objednala 2 milkshake-y. Na chudnutie po filme však nespomína s úsmevom, pretože je to trvalo oveľa dlhšie, ako pri snímke Monštrum. Naspäť do formy sa dostávala skoro rok a pol. Jej doktor jej to vysvetlil jednoducho – Už máš predsa 42 rokov! Zhodou náhod, práve včera herečka dovŕšila 43 rokov. Všetko najlepšie, Charlize!

Jared Leto

Neuveriteľná premena Jareda Leta
Neuveriteľná premena Jareda Leta, Zdroj: extra.cz

Možno ho poznáte ako Jokera zo Suicide Squad, alebo ako speváka skupiny 30 Seconds to Mars, no na tom nezíde. Ide totižto o výborného oscarového herca, ktorý si kvôli svojim úlohám prešiel snáď každým štádiom svojho tela. Popri tomto všetkom je ešte aj vegan (no niekedy rád zhreší), takže musel zabudnúť na kuracie prsia pri naberaní svalov. Celý život si však udržuje výborné telo tým, že žije zdravo. Stále je v pohybe, miluje turistiku, skáče na koncertoch a to všetko ho udržuje fit. V roku 2007 však prišiel film, ktorý to zmenil.

Zahral si totižto v snímke Zavraždenie Johna Lennona, v ktorej stvárnil samotného vraha Johna Lennona. Kvôli tejto úlohe nabral priam neuveriteľných 30 kilogramov – Neboli to však svaly, ale jednoducho tuk. Toto mu samozrejme spôsobilo aj zdravotné problémy, medzi ktoré patrila napríklad dna. Kvôli jeho aktívnemu životnému štýlu však nemal problém všetko zhodiť, podarilo sa mu to hlavne počas jeho turné. Neskôr, v roku 2013 prišiel film Dallas Buyers Club, pri ktorom si prežil presný opak.

Jared musel kvôli postave transsexuála s HIV schudnúť ďalších 20 kilogramov. Nešlo o žiadne špeciálne diéty, proste prestal na mesiac jesť. Celú túto extrémnu premenu zaznamenával fotograf Terry Richardson, ktorý sa podelil o šokujúce fotky herca a speváka, ktorý vyzeral ako kostra. Jeho snaha sa však vyplatila – Dostal Oscara za najlepšieho herca vo vedľajšej úlohe. Jared to potom musel pribrať naspäť aj so svalstvom, pretože sa stal novým Jokerom!

Tak čo, máme v sérii pokračovať? Tešíte sa na ďalších 5 hercov a herečiek, ktorých nabudúce vyberieme?

Zdroj: Youtube.com

1 COMMENT

Pridaj komentár

Mohlo by sa ti páčiť