Raperi ovládli Bratislavu. Aká bola premiéra filmu BANGER.?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Jeden z najprogresívnejších českých filmov posledných rokov prichádza do slovenských kín. BANGER., ktorý tvorcovia kompletne natočili na iPhone, je príbehom jednej divokej piatkovej noci, plnej kokaínu a rapu. V snímke si zahrali hviezdy českej hudobnej scény Adam Mišík, Marsell Bendig či raper Sergei Barracuda, ktorý stvárnil sám seba. Originálna filmová novinka zaujala aj slovenských raperov, hviezdy sociálnych sietí a ďalšie známe tváre.

V Bratislave sa v pondelok 3. októbra konala slávnostná premiéra filmu BANGER. za účasti tvorcov a hercov. Svoju snímku prišiel prvým slovenským divákom predstaviť mladý režisér Adam Sedlák, ktorý je povestný svojím osobitým, odvážnym a originálnym filmárskym štýlom. Film spolu s ním na Slovensku uviedol populárny český spevák a herec Adam Mišík, ktorý si v ňom zahral hlavnú úlohu, ako aj producent Jakub Jíra zo spoločnosti Shore Points. Na záverečnú after party zase zavítal medzi fanúšikov známy český raper Sergei Barracuda, ktorý v snímke tiež účinkuje. Moderátorom večera bol Osťo a film si v predpremiére nenechali ujsť ani mnohé známe tváre zo slovenskej hiphopovej scény, influenceri a ďalší celebritní hostia.

BANGER. premiéra
Zľava: Jakub Jíra, Osťo, Adam Mišík a Adam Sedlák; Zdroj: Bontonfilm

Na to, ako vyzerá filmový BANGER. (v preklade dobrá pieseň, hit), boli zvedaví napríklad raperi Pil C, Dokkeytino, Danpingdon či Rollsout, úspešný hudobný manažér a vydavateľ Michal Novotný, známy pod prezývkou Yak.sha, či organizátor najväčšieho slovenského hiphopového festivalu Hip hop žije Mário Biháry. Originálnu snímku si na veľkom plátne nenechali ujsť ani influencerky Andrea Saky,  kontroverzná Alex Wortex či módna návrhárka Andrea Koreňová. A nechýbali ani mladé športové nádeje, úspešné reprezentantky Slovenska v synchronizovanom plávaní Silvia Solymosyová Viktória Reichová, kajakár Samuel Baláž, motokrosový pretekár Denis Poláš, ale aj skúsený tenista Martin Kližan. Na premiéru tiež zavítal bývalý novinár a občiansky aktivista Laco Ďurkovič či producent Rasťo Šesták.

BANGER. rozpráva príbeh mladého drogového dílera Alexa (Adam Mišík), ktorý predáva ten najlepší kokaín v Prahe, s predajom drog chce však raz a navždy skončiť. Jeho snom je presláviť sa na rapovej scéne a nahrať vlastný banger. Okrem toho sa s ním práve rozchádza jeho priateľka a Alex jej chce dokázať, že za niečo stojí. Táto noc je na zmenu ako stvorená. Jeho kamarát Láďa (Marsell Bendig) totiž na feat zohnal rapera Sergeia Barracudu, a to znamená vstupenku medzi top hráčov. Táto vstupenka však nebude lacná a Alex s Láďom musia za pár hodín zohnať poriadny balík peňazí. Vyrážajú preto na bláznivú, adrenalínovú jazdu nočným mestom, aby predali všetky drogy, ktoré doma ešte našli.

Rovnako divoké ako film bolo aj samotné natáčanie. BANGER. sa totiž kompletne nakrúcal na iPhone a štáb sa pri natáčaní v pražských uliciach či kluboch podobal na profesionálnu guerillovú jednotku. „Celý príbeh sa odohráva počas jedného večera a je to poriadna jazda. Rovnako na mňa pôsobilo aj nakrúcanie. Mal som pocit, akoby to bol jeden natáčací deň, hoci ich bolo pätnásť. Viacero momentov vznikalo spontánne priamo v danej situácii, takže bolo potrebné mať Alexovu energiu pod kožou,“ uviedol o nakrúcaní Adam Mišík. Známy český spevák musel pre rolu Alexa výrazne zmeniť imidž aj hudobný štýl.

Ako naznačuje samotný názov, hudba má vo filme veľmi dôležité miesto, a tak určite nie je prekvapením, že krátko pred premiérou vydali dve hlavné spevácke a herecké hviezdy spoločný singel. Skladba s názvom Prach je hudobnou spoluprácou Adama MišíkaSergeia Barracudu a je inšpirovaná filmovým príbehom. Hovorí o tom, že nikto nechce skončiť v zabudnutí. „Spolupráca s Adamom bola easy, dokonca sme sa ani nemuseli osobne stretnúť v štúdiu. Adam poslal skvelú vec s otvorenou slohou, do ktorej som ,vplával‘. Prach je veľmi netradičný track v porovnaní s jeho doterajšou diskografiou,“ zložil svojmu speváckemu kolegovi poklonu raper Sergei Barracuda. K piesni nedávno vyšiel aj videoklip, ktorý obsahuje doteraz nezverejnené zábery z filmu.

Sergei Barracuda
Sergei Barracuda; Zdroj: Bontonfilm

Na Slovensko BANGER. vstupuje s povesťou fenoménu a snímky, ktorú treba vidieť. Český portál Moviezone o ňom píše ako o „jednom z najprogresívnejších českých filmov posledných rokov, ktorý by mal vidieť každý“ a o „potenciálne prelomovej generačnej diváckej záležitosti“. Na webe heyfomo.cz si zase získal označenie „famózna generačná výpoveď, ktorá mnohých naštve“. A portál Refresher ho označuje ako „balzam na dušu mladého človeka, prahnúceho po autentickom filmovom zážitku“ a zároveň „jeden z najlepších českých filmov tohto roku“, ktorý „má bližšie k mladým divákom ako ktorýkoľvek iný český film“.

O tom, či dobré chýry neklamú, sa budú môcť slovenskí diváci presvedčiť na vlastné oči v kinách od 6. októbra.

Zdroj: TS Bontonfilm

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -