Premiéra finálnej série Game of Thrones zničila všetky rekordy stanice HBO!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Včera nadránom sme sa po 595 dňoch čakania konečne dočkali premiéry finálnej série seriálu Game of Thrones. Je to priam neuveriteľné, no po takmer dvoch rokoch sme sa vrátili do Westerosu a diváci si to nenechali ujsť. Nasvedčujú tomu samotné čísla, ktoré zverejnila stanica HBO.

Prvú epizódu ôsmej série si totižto v nedeľu večer (u nás v pondelok ráno) pozrelo pôsobivých 17,4 milióna divákov. Toto číslo je skombinované aj s reprízami a ďalšími službami ako HBO Go alebo HBO Now. Samozrejme ide o najväčšie televízne televízne vysielanie v histórii HBO a zároveň o najpozeranejší zábavný program so scenárom tohto roka.

ukážka na ďalšiu epizódu game of thrones
Zdroj: money.com

Premiéra finálnej série Game of Thrones trhala rekordy

Porazilo to teda aj Teóriu veľkého tresku, ktorá si vo februári vyslúžila 14,1 miliónov pozretí. Pre porovnanie – doterajším rekordom seriálu Game of Thrones bolo finále siedmej série, ktoré sme videli pred dvoma rokmi. To dosiahlo krásnych 16,9 miliónov divákov. Ešte lepším príkladom na porovnanie je premiéra siedmej série, ktorá mala 16,1 milióna divákov.

To v preklade znamená, že premiéra ôsmej série narástla o viac ako milión divákov. A to už je čo povedať. Nedeľná noc sa tak stala pre HBO najúspešnejšou čo sa týka streamovacej aktivity. Pocítiť to mohli aj používatelia aplikácie HBO Go na Slovensku, keďže sme sa pre výpadok dočkali prvej epizódy až okolo 03:40 nadránom.

fotky z 8. série game of thrones
Zdroj: in.style.yahoo.com

Prvá časť ôsmej série bola úspešná aj na sociálnych sieťach, pretože na Twitteri sa ihneď stala „najtweetovanejšou“ epizódou vôbec. Dočkala sa viac ako 5 miliónov tweetov a počas celého víkendu bola spomenutá až 11 miliónov-krát.

Priamo o 9:00 večer (u nás o 03:00 ráno) ju pozeralo 11,8 miliónov ľudí. Premiéru siedmej série takto pozeralo 10,1 miliónov divákov a finále siedmej série zas 12,1 miliónov divákov. Po týchto číslach môžeme jasne očakávať, že finále ôsmej série a zároveň posledná časť celého seriálu prekoná všetky rekordy.

Patríte medzi tieto milióny aj vy? Ako sa vám pozdávala prvá epizóda? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: comingsoon.net

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -