REKLAMA

Od vtedy, čo v roku 2013 detuboval seriál Agents of S.H.I.E.L.D. na ABC sa Marvel snažil vybudovať a rozšíriť ich televíznu časť Marvel Cinematic Universe. Začiatky pochádzajú od netflixových Defenders, ktoré odštartoval Daredevil, nasledovala Jessica Jones, Luke Cage a štvoricu nakoniec uzavrel Iron Fist. Marvel si pre nás aj pripravil sériu, ktorá sa zameriava skôr na mladších hrdinov. Jedná sa o seriál s názvom Runaways, ktorej prvá séria debutovala koncom minulého roka na stanici Hulu. Avšak Marvel TV si pre nás pripravil ďalší program, ktorý sa zameriava na teenagerov – Cloak & Dagger. Seriál si pozrieme už tento rok na stanici Freeform.

Premiéra nového seriálu Cloak & Dagger!

Cloak & Dagger od Freeformu dostáva dátum premiéry, a to na jún tohto roku. Taktiež sme dostali predĺžený sneak peek, v ktorom môžeme vidieť práve teen superhrdinov televíznej série.

REKLAMA

Show bola vo výrobe od jesene 2016, kedy si Freeform objednal sériu Cloak & Dagger. Poprávalo sa, že nakrúcanie sa začne približne v tej istej dobe ako Runaways. Avšak, zatiaľ čo seriál Runaways už ukončil prvú sériu, ktorá mala hoci len 10 epizód, ale o Cloak & Dagger sme toho počuli naozaj málo odvtedy, ako v koncom roku 2017 ukončili natáčanie. Teraz k nám prišiel nový predĺžený sneak peek, ktorý nám toho ukazuje viac o hlavných hrdinoch a zároveň potvrdzuje dátum premiéry debutovej série seriálu.

Sneak Peek, ktorý sa nachádza vyššie potvrdzuje, že show bude debutovať s jej dvojhodinovou premiérou 7. júna. Ide o príbeh dvoch mladých teenagerov, Tyrona Johnsona (Aubrey Joseph) a Tandy Bowen (Olivia Holt), ktorí sa stanú marveláckymi superhrdinami známymi ako Cloak a Dagger. Sneak peek, ktorý nám priniesol Marvel nám ukazuje predĺženú scénu z dvojhodinovej premiéry seriálu, v ktorom môžeme vidieť prvé stretnutie Tyrona a Tandy.

premiéra nového seriálu Cloak & Dagger
Zdroj: youtube.com

Prvé stretnutie

Hoci ich stretnutie vyzerá tak, že sa začína flirtovaním, ktoré nie je prekvapením, keď si vezmeme ich romantický vzťah v komiksoch. Avšak všetko sa zmení, keď si Tyrone uvedomí, že ho Tandy okradla. Tyrone sa rozbehne za Tandy a naháňa ju cez cintorín, až kým ju konečne chytí. Ale, keď sa ich ruky dotknú, stane sa niečo mystické a obidvoch ich odhodí. Keď sa spamätajú, obaja majú akúsi schopnosť z ich rúk. Tandy vyžaruje z jej ruky svetlo, zatiaľ čo Tyronova ruka mizne v temnote.

Vyzerá to tak, že ich prvé stretnutie vyvolá super schopnosti, ktoré majú Clock a Dagger v komiksoch. Čitatelia dostali pôvodný komiks v roku 1982. Cloak a Dagger sú dvaja teenagery, ktorí majú schopnosť ovládať akési “svetelné” dýky a manipulovať s tieňmi. Keďže sa jedná o fanúšikmi obľúbené postavy, mnoho ľudí s radosťou uvítalo oznámenie televíznej sekcie Marvelu, keď sa dozvedeli, že pracujú na hranej adaptácii komiksovej predlohy. Na pozíciu showrunnera série bol najatý Joe Pokaski, zatiaľ čo Gina-Prince-Bythewood bola vybraná na réžiu pilotu.

premiéra nového seriálu Cloak & Dagger
Zdroj: youtube.com

Freeform už minulosti vypustil trailer na Cloak & Dagger, avšak vyzerá to tak, že táto predĺžená scéna z nového sneaku je práve tou, ktorá bola roztrhaná na kúsky v prvom teaseri. Sneak peek ponúka fanúšikom pohľad na to, čo máme očakávať od Tyrona a Tandy, keď ich uvidíme v premiére show – a určite vyzerajú skôr ako typickí teenagery, než superhrdinovia. Avšak ostáva nám len čakať, či bude mať Marvel s ich sériou Cloak & Dagger kriticky uznávaný a fanúšikmi milovaný príchod. No teraz, keď poznáme dátum premiéry, fanúšikovia už vedia, kedy budú mať šancu vidieť show na vlastné oči.

Tiež sa tešíte na toto zaujímavé duo? Myslíte, že sa bude jednať o chabý romantický seriál alebo o sériu, ktorá zaujme? Napíšte nám do komentárov!