5 úžasných prepojení medzi sériami Fantastické zvery a Harry Potter!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Fantastické zvery a Harry Potter. To sú dve slávne série od autorky J. K. Rowlingovej, ktoré majú neskutočnú divácku priazeň. V roku 2001 nám tvorcovia od Warner Bros. ponúkli prvý pohľad do magickej školy zvanej Rokfort a celkovo do sveta Harryho Pottera. Zoznámili sme sa s Ronom, Hermionou, Dumbledoreom, Snapeom či Hagridom. Ale tiež aj s hlavným záporákom Lordom Voldemortom. Po 7 skvelých filmoch, z ktorých posledný bol rozdelený na dva diely, nám Warner Bros. naservírovali prvý diel série s názvom Fantastické zvery a ich výskyt. Hlavným hrdinom je Mlok Scamander, ktorý zo všetkého najviac miluje prácu so zázračnými bytosťami. Aj v tejto sérii sa vyskytuje pár známych postáv, ako napríklad Albus Dumbledore, ktorý spája oba príbehy.

Je to však jediné značné prepojenie oboch sérií alebo je ich oveľa viac? Dnes vám ukážeme, ktoré súvislosti medzi sériami Fantastické zvery a Harry Potter vám unikli.

5. Boj medzi čarodejníkmi a muklami je v oboch sériách 

Fantastické zvery a Harry Potter
Zdroj: brightside.me

Základnou súčasťou vesmíru J. K. Rowlingovej je boj medzi ľuďmi, ktorí vedia čarovať a medzi ľuďmi, ktorí čarovať nevedia. Lord Voldemort túžil potom, aby na Rokforte študovali len deti z čarodejníckych rodín, ako je napríklad Draco Malfoy. Taktiež túžil po nadvláde čarodejníkov nad muklami. Potom túži aj Gellert Grindelwald, ktorý je hlavným záporákom v sérii Fantastické zvery. Ani on nie je ochotný žiť ako čarodejník v tieni a prejavovať sa len vo svete mágie a kúziel.

4. Zázračné bytosti sú dôležitou súčasťou oboch príbehov

Fantastické zvery a Harry Potter
Zdroj: brightside.me

Je síce pravda, že v sérii Fantastické zvery je to viac o zvieratách, ako v sérii Harry Potter. Lenže všetci si spomíname na Hrdozobca, Dementorov, Fénixa, Thestraly, Kentauri či obrie pavúky ako bol Aragog a jeho „detičky“. V sérii Fantastické zvery sme videli mnoho ďalších zvierat, ktoré ani nedokážeme pomenovať, ale určite si spomínate na hada menom Nagini. Ten sa objavil ako miláčik Lorda Voldemorta, do ktorého taktiež vložil jeden zo svojich horcruxov. Nagini sme videli aj v sérii Fantastické zvery a zistili sme, že to bola žena, ktorá ale trpí kliatbou a mení sa na obrovského hada. Napokon teda vidíme, že sa na hada zmenila úplne a na svoju ľudskú podobu už zrejme úplne zabudla.

3. Albus Dumbledore je podstatnou postavou v oboch sériách

Fantastické zvery a Harry Potter
Zdroj: brightside.me

Albus Dumbledore je jedna z najdôležitejších postáv v oboch sériách. Celkovo ho môžeme považovať za jednu z ústredných postáv vesmíru autorky J. K. Rowlingovej. V sérii Harry Potter najprv vystupuje ako taký magický deduško, ktorý má na všetko tú správnu odpoveď. Avšak v posledných častiach tiež vidíme jeho enormnú moc. V sérii Fantastické zvery vidíme jeho mladšiu verziu v podaní herca Juda Lawa. V nej sa Dumbledore postaví proti svojmu exmilencovi a láske svojho života, Gellertovi Grindelwaldovi a to spolu s Mlokom Scamanderom.

2. Rodina Lestrangeovcov sa vyskytuje v oboch sériách

Fantastické zvery a Harry Potter
Zdroj: brightside.me

V piatej časti série Harry Potter sme sa zoznámili so šarmantnou psychopatickou vrahyňou menom Bellatrix Lestrangeová. Tá poriadne potrápila Harryho a jeho kumpánov, až kým ju v poslednej časti neposlala Molly Weasleyová do večných lovísk. Meno Lestrange sme počuli ešte raz. Fanúšikov série poriadne prekvapilo, keď sa dozvedeli, že jedna z hrdiniek série Fantastické zvery, Leta má priezvisko Lestrangeová. V skutočnosti je Leta príbuzná Rodolphusa Lestrangea, ktorý sa oženil s Belatrix. Práve toto vzťahové prepojenie je jedným zo základov série Fantastické zvery, pretože Lestrangeovci patrili k najväčším stúpencom Temného pána.

1. Profesorka McGonagallová sa na krátko objaví v sérii Fantastické zvery

Profesorka McGonagallová
Zdroj: brightside.me

Všetci si spomíname na jednu z najautoritatívnych postáv zo série Harry Potter, profesorku McGonagallovú. Tú priam úžasné stvárnila slávna britská herečka Maggie Smith, známa aj zo seriálu Panstvo Downton. Séria Harry Potter sa odohráva v 90. rokoch a séria Fantastické zvery zase v 20. rokoch minulého storočia. Napriek tomu sa mladšia verzia profesorka objavila v druhej časti Fantastických zverov. Ako je to možné? Ako vieme, že McGonagallová mala jeden úžasný predmet, ktorý poznáme ako časovrat. Skrátka sa vrátila do obdobia, keď bol Dumbledore ešte v najlepšom veku. Toto je však len jedno z možných vysvetlení. Ako vieme, Dumbledore mal okolo 150 rokov, keď zomrel. Možné je to, že podobný vek mala aj táto sympatická profesorka.

Zdroj: brightside.me

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -