Prequel k Harry Potterovi, ktorý napísala J.K. Rowling bol ukradnutý! Autorka vás prosí o veľkú láskavosť!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Prequel k Harry Potterovi bol ukradnutý!

Po skončení Harry Potter kníh a filmov siedmou časťou, každého túžbou bolo vidieť viac z tohto sveta. Ešte len nedávno sme dostali scenár ku divadelnej hre Harry Potter a Prekliate Dieťa a prequel film Fantastické Zvery a Ich Výskyt. J.K. Rowlingová toho však mala oveľa viac a na čarodejnícky svet nikdy nezabudla. V roku 2008 napísala prequel, ktorý sa zameral na dobrodružstvo Harryho otca Jamesa Pottera a strýka Siriusa Blacka tri roky pred narodením Harryho. V príbehu šlo o ich problémy, do ktorých sa dostali v muklovskom svete. V krátkosti išlo o to, ako James a Sirius utekajú pred muklovskou políciou a dramatické finále vyvrcholí ich útekom na metlách.

Táto novela neniesla žiaden názov, pričom mala iba 800 slov a bola ručne napísaná J.K. Rowlingovou na obe strany A5 pohľadnice. Tento krátky príbeh zo sveta Harryho Pottera bol neskôr vydražený pre charitu. Pohľadnica sa predala v londýnskom aukciovom dome Sotheby´s za 32,000 dolárov, pričom jeho cena odvtedy stúpla na neuveriteľných 77,000 dolárov!

Prequel k Harry Potterovi
Fotografia pohľadnice na aukcií v roku 2008, Zdroj: independent.co.uk

Táto pohľadnica bola ukradnutá pri vylúpení domu v Birminghame v Anglicku. Kedže ide o jediný kus na svete, polícia ho nazvala „Extrémne cenným“. Majiteľ mal príbeh uložený v sejfe, spolu s cennými šperkami. Ten bol však odcestovaný v Bangkoku so Stevenom Seagalom. Jeho sestra mu zavolala, že ho niekto vykradol. Zlodeji mu z domu ukradli tri sejfy, ktoré obsahovali drahé šperky a práve spomínanú pohľadnicu. Majiteľ ostal naozaj zaskočený, a aj keď nieje veľký fanúšik Harryho, dúfa, že sa pohľadnica nájde.

Do pátrania sa samozrejme zapojila aj polícia, ktorá dúfa, že sa táto správa rozšíri medzi všetkých fanúšikov Harryho Pottera. Vyšetrujúci policajt sa vyjadril následovne: „Jediní ľudia, ktorý si toto unikátne dielo kúpia, sú naozajstní fanúšikovia Harryho Pottera“. Taktiež prosia o to, aby každý človek ktorý dostane ponuku kúpiť kópiu tohto diela, to hneď nahlásil polícii.

J.K. Rowling má na vás veľkú prosbu

Autorka nikdy nechcela tento príbeh prerobiť na oficiálnu verziu knihy alebo filmu. Pohľadnica bola vydražená čisto pre charitu @englishpen. Všetkých však prosí, aby si kópiu tohto diela nikto nekupoval. 

Dúfame teda, že sa pohľadnica čoskoro nájde a vráti sa do správnych rúk!

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -