Nové informácie – Prequel seriál Game of Thrones! Dozvieme sa pravdu o Bielych chodcoch?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najčítanejšie za 7 dní

V roku 2011 na naše televízne obrazovky zavítal seriál, aký tu ešte nebol. Epický a rozsiahly príbeh dnes už svetoznámeho spisovateľa G.R.R. Martina nás všetkých pohltil a rýchlo sa do histórie zapísal ako jeden z najlepších a najväčších seriálov vôbec. Ku dnešnému dňu bolo odvysielaných už 67 kriticky úspešných epizód. Nasledujúca 8. séria, ktorá vyjde začiatkom budúceho roka, bude obsahovať ďalších 6 častí. Nanešťastie ich však už viac nebude. 8. séria totižto bude posledná. Westeros tým však nekončí, keďže o niečo neskôr uvidíme prequel seriál Game of Thrones! Čo nové sme sa o ňom dnes dozvedeli? Kam nás až zavedie?

seriál game of thrones
Zdroj: wall.alphacoders.com

Prequel seriál Game of Thrones – čo vieme?

Po záverečnej sérii vôbec nemusíme smútiť. HBO si totižto uvedomilo, ako veľmi sme si Game of Thrones zamilovali, a tak nám prinesie ďalšie a ďalšie príbehy z tohto sveta. Celkom ich bude až 5, pričom ešte donedávna sa rozprávalo o rôznych možnostiach spin-offov. George R.R. Martin nám však potvrdil, že každý z projektov bude priamy či nepriamy prequel. To znamená, že stopercentne bude súvisieť s udalosťami z Game of Thrones a tak či onak im bude predchádzať. Od spisovateľa okrem toho prišla ďalšia správa, ktorá vám vyčaruje úsmev na tvári: Martin bude nielenže producentom šou, ale aj jej scenáristom!

Samozrejme, to všetko by nezvládol sám. S nadchádzajúcim projektom mu preto pomáha scenáristka a producentka Jane Goldman, ktorá sa postará o chod celého seriálu. Celé to dokopy znie skvelo. HBO si očividne chce zachovať čo najbližšiu spoluprácu s G.R.R. Martinom.

Zdroj: nerdist.com

O čom bude prvý prequel seriál?

Odohrávať sa bude tisíce rokov pred udalosťami z Game of Thrones. Ambiciózny projekt opíše zostup sveta zo zlatých čias Veku Hrdinov do svojich najtemnejších momentov. Príbeh seriálu je ale veľmi utajovaný – veľmi s veľkým „V“. Jedno je však jasné. To, o čom si teraz myslíme, že celkom poznáme – nech už je to príbeh vzniku Bielych chodcov, temné tajomstvá Westerosu či mágia Prvých ľudí – je v skutočnosti celkom inak. Uvidíme totižto ozajstný priebeh legendárnej Dlhej zimy (The Long Night). Najnovší z črepov informácií nám už však aspoň okrajovo rysuje finálnu podobu seriálu.

Z portálu Variety prichádza vzrušujúca informácia. Konečne dorazila správa o hereckom obsadení! Ako totižto vraví logika (a oficiálne prehlásenia), v prequel seriáloch sa neobjaví nikto z pôvodných hercov. Predstavia sa nám totižto úplne nové postavy, z ktorých si prvú zahrá herečka Naomi Watts! Ide o prvú zverejnenú osobu, ktorú zaručene uvidíme v príbehu. Podľa všetkého by mala stvárniť niekoho v hlavnej úlohe, ktorých ale, samozrejme, bude viac. Kto teda je jej postava?

Naomi Watts si zahrá charizmatického človeka z vyššej spoločnosti, ktorý ukrýva temné tajomstvo.“

naomi watts
50-ročná herečka známa z filmov Kruh, King Kong, Birdman, Mulholland Drive atď; Zdroj: tvguide.com

Hneď nato bolo ohlásené aj obsadenie herca menom Josh Whitehouse, taktiež do hlavnej úlohy. Ku nemu sme síce nedostali tak krásny popis ako ku jeho budúcej kolegyni, no je potvrdené, že stvárni kľúčovú rolu naproti Naomi Watts.

Josh Whitehouse
28-ročný herec je známy z filmov Poldark, The Happy Worker; Zdroj: watchersonthewall.com

Vzrušenie je na mieste!

Možno vám to veľa nehovorí, ale veľký fanúšik Game of Thrones sa z toho rozchveje. Vzídu z toho politické šachy? Vysoko postavený človek, ktorý používa temnú mágiu? Niekto z kráľovstva, kto sa sprisahal s nepriateľom? Možnosti sú doslova takmer nekonečné, jedno je však jasné – máme sa na čo tešiť. Takmer určite to znamená, že sa dočkáme zamotanej, inteligentnej a napínavej príbehovej linky podobnej tým z prvých sérií Game of Thrones.

Už o pár mesiacov by sme sa mali dočkať poslednej, teda 8. série Game of Thrones. Potom príde dlhé čakanie. Oficiálne sa totižto nebude nič vysielať minimálne rok po ukončení Piesne ľadu a ohňa. Môžeme teda predpokladať, že HBO nám sľubovaný prequel prinesie koncom roka 2020 alebo dokonca až v prvej polovici roka 2021.

game of thrones prequel
Zdroj: wallpapercave.com

Tak čo, sú vaše očakávania nastavené na maximum? Vaše názory a pocity z nových správ o prequel seriáli zo sveta Game of Thrones nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: variety.com, imdb.com, harpersbazaar.com, thr.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -