OdporúčameSeriály

Prequel seriál Game of Thrones – Natáčanie započalo a prišla aj prvá fotka!

Vyzerá to tak, že stanica HBO na seba nenecháva dlho čakať. Presne mesiac po úplnom skončení seriálu Game of Thrones sa totižto opäť vracajú do Westerosu. Dnešným dňom oficiálne započala produkcia prequel seriálu, ktorý zatiaľ nepozná svoj oficiálny názov.

Spisovateľ George R.R. Martin ho nazýva “The Long Night“, čo vystihuje éru, v ktorej bude jeho príbeh zasadený. Ten nás zavedie až 5000 rokov pred udalosti Game of Thrones, takže navštívime úplne rozdielny Westeros, ktorý fanúšikom nebude známy. Dokonca to aj vysvetlili:

“Westeros je veľmi rozdielnym miestom. Nie je tu žiadne Kráľovo prístavisko. Nie je tu Železný trón. Neexistujú žiadni Targaryeni – Valýria ešte ani poriadne nepovstala s jej drakmi a veľkým impériom, ktoré postavili. Máme dočinenia s rozličným a starším svetom, a dúfame, že práve to bude na seriáli tou zábavnejšou časťou.”

Game of Thrones

Zdroj: geektyrant.com

Prequel seriál Game of Thrones sa začal natáčať

Do Westerosu sa síce vrátime, no všetko bude vyzerať inak. Natáčanie seriálu započalo v Severnom Írsku, teda na mieste, ktoré je fanúšikom pôvodného seriálu veľmi dobre známe. Odohrávalo sa na ňom totižto mnoho scén. Podľa všetkého sa minulý týždeň vytvorili natáčacie scény aj v niektorých častiach Belfastu.

Spolu s oznámením začiatku natáčania dokonca prišla aj úplne prvá fotografia, na ktorej môžeme vidieť neznámu postavu na koni. Tá sa v zamrznutej pustatine pozerá na veľké mesto, ktoré stojí v pozadí.

Príbeh seriálu sa zameria na udalosti The Long Night, ktoré môžeme poznať aj pod menom Dlhá zima. Presnejšie ide o niekoľko rokov trvajúcu zimu, ktorá na svet priniesla Bielych chodcov. Práve v týchto časoch bojovali na severe Prví ľudia a Deti lesa proti Bielym chodcom, ktorých nakoniec porazili prví členovia Nočnej hliadky.

Po týchto udalostiach prišiel Bran staviteľ, ktorý vybudoval nám už dobre známu Stenu, ktorá je vysoká cez 200 metrov a dlhá skoro 500 kilometrov. Aj oficiálne slová tvorcov hovoria, že sa dozvieme desivé tajomstvá Westerosu a pravý vznik Bielych chodcov.

game of thrones spin-offy

Zdroj: pinterest.com, deviantart.com, pngimg.com, freepngs.com

Seriál má na starosti showrunner Jane Goldman (X-Men: Prvá trieda) spolu s autorom George R.R. Martinom a režisérom S.J. Clarksonom (Jessica Jones). HBO sa už pred nejakým časom vyjadrilo, že si herečka Naomi Watts zahrá “charizmatickú ženu z vyššej spoločnosti, ktorá skrýva temné tajomstvo”.

K nej sa pridajú mená ako Naomi Ackie, Denise Gough, Miranda Richardson, Josh Whitehouse, Jamie Campbell Bower, Sheila Atim, Ivanno Jeremiah, Alex Sharp a Toby Regbo.

Žiaden oficiálny dátum premiéry zatiaľ nepoznáme, no seriál určite nezačne niekedy pred rokom 2021.

Tak čo, tešíte sa na návrat do Westerosu? My sa už teraz nevieme dočkať na to, čo si pre nás tvorcovia pripravia!

Zdroj: geektyrant.com, hypebeast.com

About author

Volám sa Adam, mám 20 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.
  Related posts
  Seriály

  Seriál Loki bude aj osobnou drámou. Čo prezradil jeho tvorca?

  FilmyOdporúčame

  TOP 10 komédií na Netflixe, ktoré si pozrieť na pozdvihnutie ducha v týchto ťažkých časoch

  Seriály

  Nový trailer ku krátkometrážnemu seriálu Survive nám ukazuje herečku Sophie Turner v mrazivom boji o prežitie

  Seriály

  Predstaviteľ Jima Hoppera povedal, že 4. séria Stranger Things mala vyjsť začiatkom roku 2021. Dočkáme sa jej neskôr?

  Pridaj komentár