Svet The Witcher na Netflixe sa rozšíri o ďalší hraný seriál. Zameria sa na prvého Zaklínača

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Minulý rok na malé obrazovky zavítal príbeh z pera poľského spisovateľa Andrzeja Sapkowskiho. Streamovacia služba Netflix nám priniesla seriál The Witcher, ktorý sa stal okamžitým hitom. Dôkazom je aj fakt, že sa jedná o najúspešnejšiu prvú sériu v histórii Netflixu – počas prvých štyroch týždňov ho sledovalo 76 miliónov domácností.

Takýto rekord nie je pokorený každý deň, takže aj spoločnosť si uvedomuje silu a potenciál tejto knižnej a hernej značky. Druhá séria tak bola vo výrobe ešte pred tým, ako všetky produkcie prekazila celosvetová pandémia koronavírusu. Neskôr bolo oznámené, že sa dočkáme aj anime filmu The Witcher: Nightmare of the Wolf.

serial the witcher druha seria
Zdroj: redanianintelligence.com

Seriál The Witcher sa opäť rozrastá

Svet Zaklínača na Netflixe sa však podľa najnovších informácií rozšíri aj o tretí projekt. Spoločnosť oznámila, že si objednala šesťdielnu limitovanú sériu s názvom The Witcher: Blood Origin. Bude sa jednať o ďalší hraný seriál, tentokrát príbehový prequel k hlavnému seriálu s Henrym Cavillom. Nový seriál popisujú ako súčasť „The Witcher univerza“.

Príbeh bude zasadený 1200 rokov pred udalosťami hlavného seriálu a bude sa odohrávať vo svete elfov. Rozpovie nám príbeh o začiatkoch vôbec prvého Zaklínača a pozrieme sa na dianie, ktoré viedlo k nechválne známej udalosti „conjunction of the spheres“. Práve vtedy sa svety ľudí, monštier a elfov pretli v jeden.

the witcher recenzia prva seria
Zdroj: uhdpaper.com

Showrunnerom a zároveň výkonným producentom seriálu bude Declan de Barra, ktorý sa postaral o scenár jednej z epizód hlavného seriálu. Výkonnou producentkou bude aj Lauren Schmidt Hissrich, ktorá má na starosti celý seriál The Witcher. Trojicu uzavrie samotný autor Andrzej Sapkowski, ktorý bude pôsobiť ako kreatívny konzultant. Je teda jasné, že seriál The Witcher: Blood Origin je v dobrých rukách.

„The Witcher: Blood Origin rozpráva príbeh elfskej civilizácie pred jej pádom, a čo je najdôležitejšie, odhalí zabudnutú históriu úplne prvého Zaklínača.“

Poznamenal tvorca de Barra. Seriál sa bude nakrúcať v Spojenom kráľovstve, kde prebieha aj produkcia Zaklínača. Dátum vydania zatiaľ nepoznáme, no o všetkých novinkách vás budeme včas informovať.

Tešíte sa na v poradí tretí projekt zo sveta Zaklínača od Netflixu? Seriál The Witcher: Blood Origin určite bude stáť za pozretie.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -