NETFLIXSeriály

Do sveta Westerosu sa vrátime aj po konci Game of Thrones! Tentokrát nás však čaká niečo iné…

Všetkým nám je jasné, že po odchode gigantického fantasy seriálu Game of Thrones, ktorý nastane budúci rok ostane na trhu prázdne miesto, ktoré bude treba vyplniť. Vedomí si toho sú giganti ako Netflix či Amazon, obaja prichádzajú s vlastnými veľko-rozpočtovými fantasy seriálmi. Streamovací dominant Netflix si vzal na mušku poľského Zaklínača z dielne Andrzeja Sapkowskeho, zatiaľ čo jeho konkurent, Amazon sa vybral cestou legendárneho Tolkiena a jeho svetom Pána prsteňov. Bolo by teda zo strany HBO veľmi hlúpe, keby prenechali trha fantasy svojim konkurentom. Je im viac než jasné, že fanúšikovia Game of Thrones budú potrebovať náhradu, no a kto iný môže prísť s lepšou záplatou ako samotný tvorcovia televízneho vesmíru Hier o tróny.

Prequel seriál zo sveta Game of Thrones

Logicky, fanúšik hocijakého seriálu si rád pozrie show, ktorá odhalí a objasní niektoré veci, na aké nebol doteraz čas. To je televíznej sieti jasné a tak si HBO oficiálne objednalo Game of Thrones prequel seriál! Hoci toho zatiaľ moc nevieme, no za pilotným dielom bude stáť scenáristka Jane Goldman. Od vtedy, čo seriál v roku 2011 po prvýkrát premiéroval, priniesol stanici HBO neuveriteľné množstvo divákov a fanúšikov, takže povedzme si to na rovinu, ide predovšetkým o zárobok.

V snahe udržať svoju ničivú silu, televízna sieť HBO pracovala hneď na minimálne piatich potenciálnych spin-off seriáloch, ktoré by mohli Game of Thrones nahradiť. Za ich tvorbou stoja Max Borenstein (Kong: Skull Island), Carly Wray (Westworld), Brian Helgeland (42), Brian Cogman (Game of Thrones) a spomínaná Jane Goldman.

Čo nás čaká?

Jane Goldman a George R. R. Martin | Zdroj: hollywoodreporter.com

Keďže sa HBO rozhodol ísť vpred a dalo Goldmanovej pilotnému scenáru zelenú, tak bude slúžiť aj ako showrunnerka celého tohto prequelu. To však bude samozrejme len v prípade, že si televízna sieť objedná celú sériu. Zároveň sa bude podieľať na výkonnej produkcii seriálu, a to v spolupráci s tvorcom knižných predlôh – A Song of Ice and Fire, Georgeom R.R. Martinom. Role výkonných producentov zaujmú aj Vince Gerardis a Daniel Zelman s tým, že Goldman a Martin budú spolu tvoriť príbeh. Zostáva teda otázne, či sa zhodnú na toľkých smrtiach, ako sme pri Martinovi zvyknutí.

HBO nielenže potvrdilo, kto sa na seriáli bude podieľať, no taktiež vydalo následujúcu synopsu, ktorá v skratke opisuje pripravovaný prequel:

“Odohrávať sa bude tisíce rokov pred udalosťami z GAME OF THRONES, seriál zaznamená svet v jeho Zlatej dobe hrdinov, až po jeho najtemnejšiu hodinu. A len jedna vec je istá: desivé záhady histórie Westerosu, pravý pôvod white walkerov ani záhady Východu a legendy Starkovcov… nie sú tým príbehom, ktorý si myslíme, že poznáme.”

prequel seriál zo sveta Game of Thrones

Zdroj: showcasechannel.com.au

V prípade, že by sa tomuto Game of Thrones prequelu objednala celá séria, mohla by začať vychádzať už najbližšie v roku 2020. Prezident programu HBO, Casey Bloys už nedávno potvrdil, že ich televízna sieť neplánuje spustiť spin-offy skôr, ako rok po tom, ako skončí pôvodný seriál s jeho finálnou šesť-dielnou sériou budúci rok. HBO taktiež potvrdilo, že prequel seriály zo sveta Game of Thrones budú mať hneď od začiatku obrovský rozpočet. Nebude sa však jednať o tak masívny produkčný rozpočet, ako dostali siedma a ôsma séria pôvodnej show. Ale, ako poznáme HBO, určite to bude viac než dosť.

prequel seriál zo sveta Game of Thrones

Children of the Forest | Zdroj: businessinsider.com

Kto vlastne za prequelom stojí?

Vráťme sa ešte ku scenáristke pripravovaného prequelu, ktorou je Jane Goldman. Nejedná sa o nejakú náhodnú pani, ktorá len tak napíše scenár, nie. Jej resumé zahŕňa spolupráce s režisérom Matthewom Vaughnom na filmoch ako sú Kick-Ass, X-Men filmy či Kingsman filmy. Pracovala taktiež na adaptácii scenáru supernaturálneho hororu/trileru s názvom The Woman in Black. Netreba však ani zabúdať na jej spoluprácu s legendárnym Timom Burtonom. Scenár napísala aj pre jeho dobrodružné fantasy Domov pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej. Tie sme mohli vidieť v kinách ešte v roku 2016.

Myslím si, že HBO zvolil naozaj dobrý výber, ktorý by mohol priniesť nový pohľad na vesmír Game of Thrones. Ako už synopsa indikuje, ponoríme sa naozaj hlboko do histórie. Povedzme si na rovinu, veď predsa len, ani samotný Martin sa nedostal v jeho novelách tak ďaleko. Fakt, že seriál sa bude odohrávať tisíce rokov pred udalosťami pôvodnej show naznačuje, že Goldmanovej show by mala byť schopná ukázať svoj vlastný potenciál. Mohla by sa tak stať veľmi fascinujúcim a zaujímavým prírastkom do vesmíru Game of Thrones. A samozrejme aj v celom televíznom fantasy žánri.

Vladimír Furdík alias Night King | Zdroj: screencrush.com

Hoci zatiaľ nevieme, kedy presne si tento Game of Thrones prequel pozrieme, nepochybne sa máme na čo tešiť. Podľa môjho názoru by sme mohli vidieť naozaj skvelý seriál, predsa len, všetkých nás zaujímajú white walkery (bieli chodci), ako aj náš rodný Night KingVladimír Furdík.

Dočkáme sa podľa vás naozaj kvalitného seriálu alebo sa bude prequel priživovať na mene pôvodnej show? Napíšte nám vaše názory do komentárov!

About author

my life is a meme
  Related posts
  Seriály

  Hrdinovia čo zločinci? Ako najvýznamnejší vojnoví špióni zmenili dejiny

  OdporúčameSeriály

  Pozrite si epickú bojovú scénu z Witchera, ktorá vás pripraví na Netflix seriál roka

  OdporúčameSeriály

  Čo bude v MCU nasledovať po udalostiach filmu Avengers: Endgame?

  RebríčkySeriály

  TOP 10 najsmutnejších momentov v seriáli Rick a Morty

  Pridaj komentár