Preslávili sa vďaka jednej postave a potom navždy zmizli. Kde sú títo známi herci dnes?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Čo dnes robia herci, ktorí sa preslávili vďaka jednej postave?

Niektoré veľké herecké mená majú na svojom konte množstvo známych filmov. Nie všetci herci však majú to šťastie, aby spolupracovali vždy len so skvelými tvorcami. Týmto hercom sa to podarilo iba raz. Odvtedy sme ich videli buď v menej známych filmoch alebo takmer vôbec. Ako nakoniec dopadli a kde sú dnes? Takto vyzerajú herci, ktorí sa preslávili vďaka jednej postave a navždy zmizli.

7. Tom Wilson – Návrat do budúcnosti (1985 až 1990)

Ak ste videli čo i len jeden diel kultovej sci-fi komédie Návrat do budúcnosti, určite viete, ktorú postavu si zahral práve Tom Wilson. Stvárnil záporného hrdinu celej série Biffa Tannena.

Napriek enormnej popularite série Wilson už nedokázal nájsť ďalšie skvelé projekty a hral výhradne len v béčkových filmoch. Jeho hlas však bol v Hollywoode žiadaný. Napríklad pravidelne daboval jednu z postav kultového animovaného seriálu SpongeBob v šortkách (1999 až 2023).

6. Bonnie Bedelia – Smrtonosná pasca 1 (1988) a 2 (1990)

bonnie bedelia die hard
Zdroj: 20th Century Fox

Bonnie Bedelia začala v umeleckom priemysle ako baletka, no skutočnej slávy sa dočkala po premiére akčného trháku Smrtonosná pasca (1988). Vďaka charizme, skvelému scenáru a faktu, že sa film odohráva počas Vianoc sa z tohto klasického „akčňáku“ stal nesmrteľný vianočný kult.

Bonnie si zahrala aj v druhej časti, ktorá sa odohráva na letisku. V ďalších častiach kultovej série si už ale nezahrala. Stále je však aktívnou herečkou, podobne ako Wilson, aj ona dabuje rôzne animované a kreslené postavy. Naposledy si diváci mohli vypočuť jej hlas v seriáli od Marvelu What If (2019).

5. Steve Guttenberg – Policajná akadémia (1984 až 1994)

Meno Steve Guttenberg možno nie je až tak známe, no seržant Mahoney, to už je iná reč. Guttenberg vždy bol a stále je tvárou komediálnej série Policajná akadémia. V tej ale nehral až do konca, po 4. časti z obsadenia vypadol. A to možno bolo dobré, pretože s touto sériou to postupne vzdali ako diváci, tak aj kritici.

Neskôr si Guttenberg zahral aj v remaku slávnej francúzskej komédie Traja muži a nemluvňa (1987), a to po boku Teda Dansona a Toma Sellecka. V tomto roku si zahral vo filme How To Murder Your Husband (2023). Väčšinou sa Guttenberg objavuje len v menších projektoch alebo ako vsuvka do epizód v divácky úspešných seriáloch.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -