Preslávili sa vďaka jednej postave a potom navždy zmizli. Kde sú títo známi herci dnes?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

4. Kimberly Williams-Paisley – Otec nevesty (1991) a Otec nevesty 2 (1995)

Kimberly sa stala veľmi populárnou vďaka rodinnej komédii Otec nevesty (1991). V nej si zahrala po boku ostrieľaného komika Stevea Martina. Film mal pomerne veľký komerčný úspech, čo tvorcom zaručilo vznik druhého dielu. Neskôr sa Kimberly objavovala v rôznorodých projektoch, no titul hereckej hviezdy jej ušiel.

Napriek tomu si v súčasnosti zahrala v dvoch častiach Vianočnej kroniky (2018 a 2020) s Kurtom Russellom. V tomto roku si zahrala vo filme Dog Gone (2023), kde si okrem nej zahrali aj Robe Lowe či Susan Galagher. Kimberly je tiež spisovateľkou, v roku 2016 jej vyšla kniha s názvom Where the Light Gets In. 

3. Tia Carrere – Pravdivé lži (1994)

Tia Carrere bola kedysi hviezdou béčkových akčných filmov. V jej filmografii by ste našli množstvo známych filmov, prelomovým projektom však pre ňu bol film Pravdivé lži (1994). Akčná komédia Jamesa Camerona s Arnoldom Schwarzeneggerom a Jamie Lee Curtis mala veľký komerčný úspech a Tia sa popri známej hereckej dvojici zviezla. Divákov upútal hlavne jej exotický a veľmi príťažlivý vzhľad. Herecká kariéru však po nejakom čase zavesila na klinec a venovala sa hudbe. Bolo to dobré rozhodnutie, pretože počas svojej hudobnej kariéry získala 2 ceny Grammy.

2. Anthony Michael Hall – Raňajkový klub (1985)

Za svoju hereckú kariéru môže Anthony Michael Hall ďakovať dnes už nebohému scenáristovi a režisérovi Johnovi Hughesovi. Zahral si v troch po sebe nasledujúcich Hughesových hitovkách. Prvým kultovým filmom bola komédia Prázdniny v Amerike (1983). Hlavnou hviezdou bol Chevy Chase (Clark Griswold) a Hall si zahral jeho filmového syna Rustyho. Druhou komédiou bola tínedžerská klasika Šestnásť sviečok (1984). V tomto filme si prvýkrát zahral po boku ikonickej Molly Ringwaldovej. No a do tretice to najlepšie.

Film Raňajkový klub (1985) je jedným z najznámejších Hughesových filmov a jednu z dôležitých úloh stvárnil aj Michael C. Hall. Po týchto úspechoch sa Hall objavoval hlavne v romantických komédiách o mladistvých, ale stále je aktívnym hercom. V tých najlepších filmoch si zahral keď dospieval, to ale neznamená, že sa herectvom nemôže živiť aj naďalej.

1. Frances Fisher – Titanic (1997)

Frances Fisher si za svoju kariéru zahrala vo viac ako 70 filmoch. Jej najznámejším projektom vždy bol a vždy bude Titanic (1997). Kultový a niekoľko-oscarový film Jamesa Camerona zaznamenal obrovský úspech a vďaka nemu sa preslávila aj Frances Fisher, ktorá si zahrala matku hlavnej postavy.

Kritici jej výkon chválili, diváci boli spokojní, no na ocenenia a status komerčnej hviezdy to nestačilo. Vždy si však rada zahrá vo filmoch, a to aj napriek tomu, že má už 71 rokov. Vidieť ste ju mohli v projektoch z produkcie Netflixu, ako sú komédia Sviatočné rande (2020) či dráma Jašter (2023).

Ktorého z týchto hercov by ste radi vídali v Hollywoode aj dnes? Napíšte nám do komentárov, ktorý z nich je podľa vás najlepší, ak keď zmizol z povedomia divákov.

Zdroj: csfd.sk

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -