Bola odhalená presná dĺžka filmu Dunkirk! Nolan nás prekvapuje neuveriteľne krátkou minutážou

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Nadchádzajúci film z obdobia 2. svetovej vojny Dunkirk bude prekvapivo kratší ako sa očakávalo. Nolanove filmy mali vždy nad dve hodiny čistého času, no tento krát tomu tak nebude. Režisér to prezradil v nedávnom rozhovore. To však neznamená, že to na filme niečo zmení. Nolan svoje nové dielo opísal ako napínavý príbeh, ktorý sa nám vryje navždy do pamäte.

Avšak ako poznáme Nolana, každý jeho film trval viac ako 120 minút. Dokonca, jeho posledné dva filmy – Návrat temného rytiera, Interstellar mali 2 hodiny a 40 minút. Preto sa očakávalo, že tentokrát Nolan prekoná samého seba a tento vojnový epoch sa natiahne na krásne tri hodiny. Pravdaže, Dunkirk nebude obyčajný vojnový film a preto bude jeho trvanie na striebornom plátne výrazne kratšie.

dunkirk trailer
Zdroj: imdb.com

Celkový čas filmu Dunkirk zahŕňa aj záverečné titulky, ktoré budú trvať cca 10 minút!

Na webových stránkach sa už objavil čas, ktorý bude s filmom Dunkirk pevne spojený. Jeho nové dielo si budeme môcť vychutnávať presne 1 hodinu a 47 minút. Bude to teda jeho najkrajší film od režijného debutu, ktorý zažil v roku 1998 pri filme Following (69 minút). Dunkirk bude prvým filmom pod dve hodiny od roku 2002, kedy mal premiéru detektívny thriller s názvom Insomnia (1 hodina a 58 minút).

Leto plné dlhých filmov

Dunkrik je taktiež výrazné kratší od všetkých letných hitov, ktoré sa pomaly objavujú v kinách. Pre porovnanie, nový Transformeri trvajú 2 hodinu, 29 minút. Wonder Woman má 2 hodiny, 21 minút. Strážcovia Galaxie Vol. 2 trvajú 135 minút a novodobý Spider-Man bude mať len o 5 minút menej, teda 130 minút.

christopher nolan dunkirk
Zdroj: collider.com

Má táto dĺžka nejaké výhody?

Určite áno! Ako sme už mali možnosť postrehnúť, príbeh sa odohráva z troch odlišných smerov – zem, vzduch, voda. Už podľa toho sme si domýšľali, že takéto niečo nebude mať menej ako dve hodiny. Je to určite veľká škoda, ale má to aj svoje „malé“ pozitíva. Nakoľko je film krátky, nedá nám šancu si vydýchnuť. Od samotného začiatku, až dokonca. Takže na nudné dialógy určite zabudnite. Pripravte sa na cca 97 minút napínavej akcie, pri ktorej budete lapať po dychu. Už všetky tie prvotné TV spoty nám zobrazujú poriadne napínavý dej. Pravda sa ukáže už 21.júla, kedy sa Dunkirk dostane do kín.

Za mesiac to celé vypukne a do tej doby by sme sa mali pripraviť na úplne iný vojnový film, aké sme mali možnosť vidieť doteraz. Neúnavne rozvitý dej, ktorý si každý fanúšik Nolana zamiluje. Preto pevne verím, že tento PG-13 počin dobije svet! Vidíme sa v kinách.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -