Bola odhalená presná dĺžka filmu Logan! Čas očakávanej komiksovky je v súlade s ostatnými snímkami o mutantoch

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Práve teraz je Logan bezpochyby jedným z najočakávanejších komiksových filmov vôbec. Je celkom jasné, prečo. Okrem pozitívnych reakcií na skvelé trailery bude film poslednou snímkou, v ktorej si postavy Wolverine a Professor-X zahrajú Hugh Jackman a Patrick Stewart. Na očakávaniach pridáva aj oficiálne potvrdenie, že film bude R-rated. Jackman a Stewart sa ako tieto dve známe postavy poprvýkrát objavili vo filme X-Men v roku 2000. Logan v tomto prípade značí koniec éry nielen týchto obľúbených hercov, ale aj celého žánru komiksových filmov.

Je teda celkom vhodné, že Logan bude úplne odlišný od akéhokoľvek iného komiksového filmu. Jackmanov a Stewartov odchod bude sprevádzať temnejší, drsnejší a dramatickejší tón. Premiéra filmu Logan sa uskutoční 17. februára na Medzinárodnom Filmovom Festivale v Berlíne. Ide o poctu, ktorú ešte žiadny iný komiksový film neobdržal.

Logan Wolverine Hugh Jackman
Film bude skutočná jazda | Zdroj: moviegrapevine.com

Čas cez dve hodiny

Ako je zvykom pri festivaloch podobných rozmerov ako je BIFF, Logan na oficiálnom webe dostal vlastnú podstránku. Okrem galérie a rôznych zaujímavostí o kreatívnom procese tvorby filmu nám stránka odhaľuje presnú dĺžku filmu. Logan pobeží presne 135 minút. Premiéra sa koná o dva týždne v piatok.

S touto dĺžkou sa snímka ocitla v strede medzi ostatnými X-Men filmami. Je iba o minútu kratší, ako The Wolverine z roku 2013. Zhodou okolností, scenárista a režisér James Mangold sa prvý krát podieľal na tvorbe vesmíru X-Men práve pri filme The Wolverine, pričom sa vracia tento rok s Loganom. Ten bude zas o pol hodinu dlhší, ako X-Men Origins: Wolverine, ale kratší ako dva najnovšie X-Men: Days of the Future Past (158 minút) a X-Men: Apocalypse (147 minút).

Nakoniec ale na dĺžke filmu až tak moc nezáleží. Dôležité je, že Jackman a Mangold sú spokojní s časom, ktorý majú na rozprávanie príbehu. Stále nezabúdame na špekulácie, že Jackman ešte nekončí a rolu Logana posledný krát predvedie v crossoveri s Deadpoolom. Jedná sa ale iba o dohady bez žiadnych oficiálnych potvrdení.

Tak či onak, Logan už obdržal mnoho pozornosti a takmer určite sa stane pamätihodným filmom.

ZDROJBIFF

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -