Filmy

Bola odhalená presná dĺžka filmu Logan! Čas očakávanej komiksovky je v súlade s ostatnými snímkami o mutantoch

Práve teraz je Logan bezpochyby jedným z najočakávanejších komiksových filmov vôbec. Je celkom jasné, prečo. Okrem pozitívnych reakcií na skvelé trailery bude film poslednou snímkou, v ktorej si postavy Wolverine a Professor-X zahrajú Hugh Jackman a Patrick Stewart. Na očakávaniach pridáva aj oficiálne potvrdenie, že film bude R-rated. Jackman a Stewart sa ako tieto dve známe postavy poprvýkrát objavili vo filme X-Men v roku 2000. Logan v tomto prípade značí koniec éry nielen týchto obľúbených hercov, ale aj celého žánru komiksových filmov.

Je teda celkom vhodné, že Logan bude úplne odlišný od akéhokoľvek iného komiksového filmu. Jackmanov a Stewartov odchod bude sprevádzať temnejší, drsnejší a dramatickejší tón. Premiéra filmu Logan sa uskutoční 17. februára na Medzinárodnom Filmovom Festivale v Berlíne. Ide o poctu, ktorú ešte žiadny iný komiksový film neobdržal.

Logan Wolverine Hugh Jackman

Film bude skutočná jazda | Zdroj: moviegrapevine.com

Čas cez dve hodiny

Ako je zvykom pri festivaloch podobných rozmerov ako je BIFF, Logan na oficiálnom webe dostal vlastnú podstránku. Okrem galérie a rôznych zaujímavostí o kreatívnom procese tvorby filmu nám stránka odhaľuje presnú dĺžku filmu. Logan pobeží presne 135 minút. Premiéra sa koná o dva týždne v piatok.

S touto dĺžkou sa snímka ocitla v strede medzi ostatnými X-Men filmami. Je iba o minútu kratší, ako The Wolverine z roku 2013. Zhodou okolností, scenárista a režisér James Mangold sa prvý krát podieľal na tvorbe vesmíru X-Men práve pri filme The Wolverine, pričom sa vracia tento rok s Loganom. Ten bude zas o pol hodinu dlhší, ako X-Men Origins: Wolverine, ale kratší ako dva najnovšie X-Men: Days of the Future Past (158 minút) a X-Men: Apocalypse (147 minút).

Nakoniec ale na dĺžke filmu až tak moc nezáleží. Dôležité je, že Jackman a Mangold sú spokojní s časom, ktorý majú na rozprávanie príbehu. Stále nezabúdame na špekulácie, že Jackman ešte nekončí a rolu Logana posledný krát predvedie v crossoveri s Deadpoolom. Jedná sa ale iba o dohady bez žiadnych oficiálnych potvrdení.

Tak či onak, Logan už obdržal mnoho pozornosti a takmer určite sa stane pamätihodným filmom.

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  FilmyOdporúčame

  Štúdio Warner Bros. odhalilo dátumy vydania filmov Matrix 4 a The Flash

  Filmy

  Film Šťastný nový rok ovládol kiná, je aktuálnou jednotkou návštevnosti

  FilmyVýber šéfredaktora

  Chystá Disney novú Planétu opíc? Režisér šokoval fanúšikov týmto prehlásením

  FilmyOdporúčameTrailery

  Krásna Gal Gadot sa vracia v prvom traileri na film Wonder Woman 1984

  Pridaj komentár