Ako sa obliekať v štýle 90. rokov ako dievčatá zo seriálu Priatelia?

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Móda 90. rokov

Móda deväťdesiatych rokov akoby ani neodišla, iba si dala na pár rokov pauzu a ani nevieme ako, je späť. Všetky roláky, riflové košele a kárované gate či sukne vídavame dnes na uliciach a v nákupných centrách, akoby sa ani nezmenila doba. V deväťdesiatych rokoch bol veľmi populárny seriál Priatelia, o ktorom sa dozviete v tomto článku. Preto prinášame našim čitateľkám možnosť inšpirovať sa ich outfitmi a zistiť, ako sa obliekať v štýle 90. rokov ako dievčatá zo seriálu Priatelia.

Rachel Green

Rachel Green je postava z Priateľov, ktorej povolanie sa zaoberá módou a oblečením, preto nie je vôbec prekvapením, že práve ona sama ukazuje niekoľko vychytených kúskov a kombinácii na sebe.

Určite skvelým prípadom je jej károvaná sukňa v kombinácii s bielym rolákom s dlhým rukávom. Tento outfit doplnila Rachel o biele podkolienky. Na obrázku môžete vidieť, ako youtuberka MissHannahBeauty pretvorila tento štýl.

Rachel - sukňa
Zdroj: youtube.com, sk.pinterest.com

Ďalším skvelým outfitom z Rachelinej zbierky sú určite tieto zelené kárované novavice, ktoré sa znova dostávajú do módy a stále viac a viac mladých ľudí ich nosí. Rachel ich skombinovala s jednoduchým čiernym tričkom. Outfit vyzerá veľmi nápadito a zároveň pohodlne. Tento outfit prerobila tiež youtuberka MissHannahBeauty.

Rachel - karovane gate
Zdroj: youtube.com, wheretoget.it

S Rachel sme ešte neskončili. Istú dobu pracovala ako čašníčka v kaviarni Central Perk, odkiaľ si ju určite pamätáte v tejto riflovej veste. V spojení s jednoduchou čiernou minisukňou a tielkom alebo kokteilovými šatami pekne vynikne a oživí váš šatník. Ak by sa vám nepodarilo zohnať vestu, je veľmi jednoduché nájsť v secondhande riflovú bundu alebo košeľu a jednoducho jej odstrihnúť rukávy. To spravila aj youtuberka Haley’s Corner.

Rachel - denim vest
Zdroj: youtube.com

Posledným a snáď najznámejším kúskom z Rachelinho šatníka, ktorý vám dnes prinášame, sú riflové overaly. Tie Rachel s obľubou nosí v nejednom dieli a kombinuje ich často s bielym tielkom alebo tričkom. Veľmi dobre vyzerá aj, ak si dievča k tomuto outfitu pridá flanelovú košeľu, ktorú si dá jednoducho okolo pása. Tento outfit prerobila youtuberka Buket’s Blog.

Rachel - overals
Zdroj: youtube.com, sk.pinterest.com

Monica Geller

Monica Geller je ikonická postava, ktorá spravila veľkú dieru do sveta módy, keď ukázala, že takzvané „mom jeans“ nie sú len pre mamičky, ale veľmi dobre vyzerajú aj na mladých dievčatách.

Môžete ich vidieť hneď pri tomto outfite, v ktorom ich skombinovala s červeným tielkom. Tento outfit sa stal medzi dievčatami snáď naojbľúbenejší zo všetkých ukázaných v seriáli. Netreba sa hanbiť nosiť takéto rifle, vyzerajú veľmi dobre. Niektoré dievčatá si dokonca kupujú pánske nohavice vo svojej veľkosti, pretože tie často vyzerajú ešte lepšie. Tento outfit prerobila youtuberka Haley’s Corner.

Monica - red top
Zdroj: youtube.com

Momentálne sú veľmi populárne aj pásikavé nohavice, ktoré sme v jednom dieli tiež mohli vidieť na Monice. Monica si ich obliekla s voľným čiernym tričkom a v seriáli vďaka tomuto outfitu vyzerá veľmi nadčasovo. Prerobila ho youtuberka MissHamalBeauty.

Monika - striped pants
Zdroj: youtube.com, seenit.in

Posledným outfitom, ktorý si od Monicy ukážeme je veľmi klasický odev, ktorý ale zároveň vyzerá veľmi netradične. Ide o sivý rolák s krátkym rukávom, ktorý skombinovala s hnedou sukňou so zapínaním vpredu a čiernymi hrubými silónkami. Tento outfit je veľmi originálny a medzi dievčatami nie je až tak populárny, preto v ňom každá vynikne. Prerobila ho tiež youtuberka MissHamalBeauty.

Monica - classic
Zdroj: youtube.com, spotern.com

Phoebe Buffay

Phoebe mala snáď najnetradičnejší štýl obliekania zo všetkých postáv v seriáli Priatelia. Jej politické a ekologické názory sa odrážali v tom, čo nosila, a jej šatník pripomínal skôr šesťdesiate, než deväťdesiate roky. Napriek tomu si myslíme, že aj jej oblečenie si medzi našimi čitateľkami nájde fanúšičky.

Jedným z jej najznámejších obrázkov je tento, na ktorom má na sebe rifľovú košeľu alebo bundu, na nej ešte väčšiu hnedú bundu a dlhú sukňu. V ruke drží jej ikonickú gitaru a nepochybne sa chystá odspievať jej najznámejšiu pesničku: Smelly Cat. Youtuberka Buket’s Blog sa rozhodla sukňu zameniť za čierne zvonové nohavice.

Phoebe - gitara
Zdroj: youtube.com, friends.fandom.com

Druhý Phoebin outfit odhaľuje jej dobrú náladu a pokoj, ktorým vplýva na svojich kamarátov i na divákov. Skladá sa z jednoduchého bieleho trička, riflovej košele a dlhej modrej sukne. Celý štýl pripomína hnutie hippies a tancovanie v tráve, čím oživuje každodennú módu ostatných postáv o prvok niečoho zaujímavého. Tento outfit sa rozhodla prerobiť youtuberka Haley’s Corner.

Phoebe - blue
Zdroj: youtube.com

Ktorý outfit sa najviac páči vám? Čo by ste si na seba hneď dali a čo naopak ani za svet? Páči sa vám, že sa móda deväťdesiatych rokov vrátila? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: youtube.com, youtube.com, youtube.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -