Tajmostvo Snokea odhalené: Prinášame vám oficiálny príbeh mysterióznej postavy zo Star Wars: Poslední Jediovia!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Tajomný príbeh Snokea konečne odhalený!

Jedna z najpodstatnejších vecí, na ktorú myslel každý pri pozeraní filmu Star Wars: Poslední Jediovia, bol Vrchný veliteľ Snoke. Pochopiteľne, v Epizóde VII nás mysteriózna postava zaujala natoľko, že internetom sa začali šíriť teórie ohľadom jeho skutočnej identity. Zároveň sme si však uvedomovali, že ide len o naše dohady a pravdu sa nedozvieme až do vydania Epizódy VIII. Tak veľmi sme sa tešili na odpovede, no tie nakoniec neprišli. Zostali sme tak sklamaní, že príbeh tejto zaujímavej postavy sa nikdy nedozvieme. Všetko je však dnes inak, keďže rúška tajomstva ohľadom mysterióznej postavy sa zo dňa na deň rozplynula!

star wars: poslední jediovia recenzia
Zdroj: unboxholics.com

Ďakujeme novelizácii Epizódy VIII

Pripravovaná novelizácia Star Wars: Poslední Jediovia sľubuje, že nám ponúkne rozšírený príbeh – taký, ktorý nám režisér Rian Johnson nemohol priniesť na filmové plátno. Kniha oficiálne vychádza už 6. marca. Niektorí fanúšikovia už však mali tú česť a do rúk sa im dostalo skoré vydanie. Na internete sa tak objavilo mnoho informácií, pričom vás určite poteší, že kniha sa zameriava aj na Vrchného veliteľa Snokea a jeho vzostup k moci nad Prvým rádom! Teraz rozpíšem, čo všeobecne nám kniha o postave odhalila. Ak sa teda chcete tieto informácie dozvedieť z vlastného čítania, odporúčam vám článok zatvoriť.

Po varovaní ohľadom spoilerov môžeme konečne ísť na vec. Podľa samotnej novelizácie, ktorú napísal Jason Fry s pomocou od Riana Johnsona, bol Snoke naozaj neočakávaným vodcom Prvého rádu. Poslední z Imperiálneho veliteľstva, Gallius Rax, Sloane, Ormes Apolin a dokonca ani Brendol Hux nevideli Snokeov vzostup k moci. Keď sa o ňom dozvedeli, dokonca boli vcelku prekvapení. Samotný Snoke ich však sám zabil – okrem Huxa – ktorého použil ako nástroj, ktorý mu pomôže dosiahnuť svoj cieľ. Vystúpať až na samotný vrchol Prvého rádu však nebolo jeho plánom, ale lepšie povedané sa Snoke chytil príležitosti.

Zdroj: moviepilot.com

Plán Operation Cinder bol v súvislosti s Cisárom Palpatinom vytvorený za jedným účelom – zničiť Impérium po jeho smrti. Hneď na to však malo vstať z popola a znovu sa zrodiť, tentokrát omnoho silnejšie a odolnejšie. Snoke to vedel a využil to vo svoj prospech. Darth Sidious ho však nikdy nepodozieral z toho, že práve on prevezme vládu, aj keď o prítomnosti jeho Sily zreteľne vedel. Sidious však nikdy netušil, čo Snoke plánuje.

Prvý rád prichádza k moci

Po Bitke na Jakku a deštrukcii Impéria začal Prvý rád hromadiť zbrane a založil laboratória, lodenice či sklady v Neznámych regiónoch. Stále nevieme, či bol Snoke prítomný od samotného začiatku. Bolo však povedané, že Prvý rád už v tej dobe zachránil pred mnohými nepriateľmi. Taktiež sme sa dozvedeli, že Snoke v Neznámych regiónoch zistil pravdy o Sile, ktoré len „čakali na objavenie.“ Kniha nám taktiež prezrádza zarážajúcu informáciu: Snoke a Luke Skywalker sa už raz stretli, Luke však v tej dobe pravdepodobne nepoznal jeho zlovestné plány. Veľký Skywalker do Neznámych regiónov zamieril s cieľom skúmania príbehu Jediov, čo vraj Snoke veľmi rešpektoval. Rešpektoval, že pátral po pravde.

Zdroj: hetflix.com

To znamená len jednu vec. Snoke logicky taktiež hľadal pravdu o Sile a vôbec nemusel byť spočiatku zlý. Keď bol mladší, naučil sa, že „budúcnosť je v neustálom pohybe.“ Tým zistil, že človek môže byť „opatrný, alebo mŕtvy.“ Snoke si už ale uvedomil, že vízie Sily sú často nekompletné a nemožno sa na ne vždy spoliehať. Taktiež sme sa dozvedeli, že Snoke pôvodne chcel Rey za svojho učňa a úprimne ju nikdy nechcel zneužiť pre moc. Je taktiež ukázané, že už dokonca rozmýšľal nad tým, ako zabije Kylo Rena. A to aj napriek viere v to, že Ben Solo je schopný eminencie.

O postave toho teraz vieme omnoho viac, ako predtým, čo nás veľmi teší. Čo vravíte na novo odhalený príbeh Snokea? Plánujete kúpu novelizácie Posledných Jediov? Vaše názory a pocity nám napíšte do komentárov!

ZDROJdsotf

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -