Ďalšie majstrovské dielo Jordana Peela? Po Get Out prichádza horor Us!

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Kritici prehovorili a novinka s názvom Us sa podľa všetkého zaradí na popredné miesta filmového roka 2019. Film je totiž podľa slov viacerých z nich majstrovským dielom a to je presne to, v čo sme asi všetci dúfali. Jordan Peele začínal svoju púť v komediálnom žánri, pretože už od malička mal slabosť na smiech a humor. Ako však môžeme vidieť, veľmi rýchlo sa dokázal presunúť na úplne iné chodníky, kde sa dokázal úspešne adaptovať. Po jeho režisérskom debute Get Out, ktorý dokázal uspieť vo všetkých smeroch, si pre nás pripravil nový hororový zážitok.

Dokáže sa nám horor Us vryť pod kožu?

Film Us zažil nedávno premiéru ako úvodný film na podujatí SXSW v Texase. V tom istom čase sa novinka premietala vybraným kritikom po celej Amerike a ich reakcia nás teší. Ako si môžeme všimnúť, na Rotten Tomatoes filmu svieti nepoškvrnených 100% (film doposiaľ ohodnotilo 49 kritikov). Dúfame teda, že profesionáli vo svojom obore neklamú, a že sa môžeme pripraviť na riadne napínavé momenty, pri ktorých si budeme musieť zakrývať tvár.

Navonok rovnakí, no vo vnútri iní; zdroj: viax.cl

Ak sa vrátime do minulosti, film Get Out si taktiež svojho času držal hodnotenie 100%, ktoré neskôr kleslo na stále nádherných 99%. No v tomto prípade stačilo len  jedno percento, aby sa mnoho filmových fanúšikov a kritikov naštvalo. Netrvalo dlho, hnev vypŕchol a k dnešnému dňu sa môže pýšiť 98%, ktoré v sebe skrývajú 347 pozitívnych recenzií a 6 negatívnych. Tvorcov filmu určite potešil aj samotný zárobok, ktorý sa vyšplhal na 255 miliónov dolárov (z celkového rozpočtu 4,5 milióna dolárov). Celosvetový úspech doplnili 4 nominácie na Oscarov, vrátanie najlepšej snímky. Premeniť na víťazstvo sa filmu podarilo len jednu nomináciu a ocenenie si odniesol režisér Jordan Peele za najlepší pôvodný scenár.

Dokáže teda aj film Us poputovať na tohtoročné odovzdávanie cien Akadémie? Na takéto tvrdenia je určite ešte priskoro, no ak si prečítate niektoré recenzie na Rotten Tomatoes, nie sú také nereálne. Najnovší horor je vraj plný hutného napätia a miestami až mrazí.

Nevinná rodina, ktorá počas dovolenky narazí na divných ľudí. A tí sú presným odrazom hlavných postáv. Ak teda hladíme na výzor. Vo vnútri sú šialencami, ktorí budú chcieť ukončiť trápenie hercov ako sú Lupita Nyong’o, Winston Duke, Tim Heidecker, Elisabeth Moss, Shahadi Wright Joseph a Alex Evans. Čo sa týka očakávaného zárobku, ten by mal predošlý film Jordana Peela (Get Out) prekonať už v prvom týždni. Dočkáme sa teda novej kvalitnej snímky, na ktorú budeme ešte dlho spomínať? To sa dozvieme už 28.marca 2019, kedy sa film Us dostane do našich kín. Budete pri tom? My určite áno a už teraz sa nevieme dočkať.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -