Dvaja z ikonických X-Menov dorazia do MCU ako černosi

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Príchod X-Menov do MCU

Príchod X-Menov do MCU je každým dňom bližšie. Nie sme však prehnane optimistickí a predpokladáme, že minimálne ďalších niekoľko rokov ich na striebornom plátne neuvidíme. Počas predstavenia 4. fázy filmového vesmíru síce Kevin Feige mutantov spomenul, no uistil nás, že jej súčasťou nie sú.

Bližší časový úsek si tak môžeme predstaviť po preskúmaní dátumov vydania oznámených filmov, ktoré sú nasledovné:

Black Widow – 1. 5. 2020
The Eternals – 6. 11. 2020
Shang-Chi and the Legend of the 10 Rings – 21. 2. 2021
Doctor Strange in the Multiverse of Madness – 7. 5. 2021
Thor: Love and Thunder – 5. 11. 2021

Príchod X-Menov do MCU
Zdroj: wegotthiscovered.com, digitalspy.com, teepublic.com

Stále však bolo pekné dostať potvrdenie, že mutanti svoj príchod predsa len plánujú. Iba to stačilo na naštartovanie množstva fanúšikovských teórií, no hlavne dohadov o budúcnosti.

Počkáme si ešte dlhšie…

Multimediálny gigant Disney pred pár mesiacmi finálne uzavrel obchod so spoločnosťou 20th Century Fox. Predmetom kúpy boli práva na filmové série ako Avatar či Votrelec, no možno ešte väčšiu hodnotu mali práva na ikonické komiksové postavy. Charaktery ako X-Men sa tak konečne vracajú do Marvel Studios a môžu sa pripojiť do MCU. Avšak, ako nám v rozhovore priblížil Kevin Feige, nebude to dokonca ani hneď po skončení vyššie spomenutej 4. fázy:

“Všetko ešte len začína a 5-ročný plán, na ktorom pracujeme, sa tvoril ešte predtým, než to začalo. Nám teda až tak nejde o špecifiká ‘kedy a kde,’ ale o to, aby sa doma cítili dobre a nadchlo to. Že sú všetci späť. Avšak, bude to trvať ešte veľmi dlho.

kevin feige
Zdroj: timesunion.com

Diverzita je základ

Aj keď si počkáme ešte relatívne dlho, už na povrch začínajú vychádzať prvé informácie o budúcich X-Menoch v MCU. So správou prichádza portál Full Circle Cinema, ktorý oznamuje, že štúdio pre úlohy ikonických postáv Professor X a Magneto zvažuje hercov, ktorí nie sú belosi. Hlasným advokátom takéhoto rozhodnutia je obzvlášť Kevin Feige.

Zopár mesiacov dozadu šéf štúdia Marvel poskytol rozhovor The Wrap, v ktorom sa rozrozprával o reprezentácií menšín v ich filmoch. „Takže s tým nápadom reprezentácie na plátne, pred a za kamerou, niekto sa ma raz opýtal: ‚Black Panther je jednorazový?‚ Ja som povedal, že nie, nie je to jednorazové,“ povedal Feige.

„Toto je budúcnosť. Takto vyzerá svet a je to niečo, k čomu bude naše štúdio určite spieť, pretože z toho vznikajú lepšie príbehy. Čím je skupina ľudí, ktorí robia filmy rôznorodejšia, tým sú príbehy lepšie.

Režisér Ryan Coogler a herec Chadwick Boseman pri natáčaní filmu Black Panther
Režisér Ryan Coogler a herec Chadwick Boseman pri natáčaní filmu Black Panther, Zdroj: Marvel Studios 2018

Zmeny v postavách

Rozhodnutie nájsť pre X-Men postavy Professor X a Magneto napríklad čiernych predstaviteľov by bol naozaj silný dôkaz toho, že Marvel to s toleranciou myslí vážne a nejde len o prázdne reči pre lepšiu publicitu. Navyše, ľudia sa vlastne ani nemajú prečo sťažovať. Argumenty typu „zbytočne menia postavy“ nebudú platiť, keďže ich charaktery budú musieť byť aj tak od základov zmenené.

Erik Lehnsherr sa podľa komiksového príbehu narodil v 20. rokoch 20. storočia v židovskej rodine. Počas Druhej svetovej vojny sa dostal do nacistického koncentračného tábora v poľskom Osvienčime. Samozrejme, to by časovo nesedelo so súčasným MCU, ktoré sa odohráva v roku 2023. Len ťažko si dokážeme predstaviť takmer 100-ročného Magneta, ktorý by bol stále natoľko silný, aby bol zaujímavou postavou.

Príchod X-Menov do MCU
Zdroj: syfy.com

Aktuálne by sme taktiež vôbec nemali riešiť otázku pôvodu hercov a etnickej skupiny, do ktorej budú patriť. Mali by sme skôr rozmýšľať nad tým, ako chce Marvel nájsť hercov, ktorí sa vyrovnajú Patrickovi Stewartovi a Ianovi McKellenoviJamesovi McAvoyovi a Michaelovi Fassbenderovi.

Tešíte sa na nachádzajúci príchod X-Menov do MCU? Ktorí dvaja herci by si podľa vás mohli zahrať Professora X a Magneta? Vaše názory a predpovede nám zanechajte v komentároch.

Zdroj: gizmodo.com, thewrap.com, fullcirclecinema.com, mcucosmic.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -