Príčina smrti Matthew Perryho odhalená

Nenechajte si ujsť

Najčítanejšie za 7 dní

Príčina smrti seriálového Chandlera bola odhalená

28. októbra svet šokovala správa o náhlom úmrtí herca Matthew Perryho, známeho predovšetkým vďaka úlohe Chandlera zo seriálu Priatelia. Hercovo telo našla vo vírivke jeho asistentka, ktorá okamžite privolala pomoc, zachrániť herca sa však nepodarilo. Perry celý život bojoval so závislosťou, objavili sa preto špekulácie, či za jeho smrť nemohli práve drogy alebo alkohol. Súdna pitva teraz odhalila, že príčinou jeho smrti akútny účinok ketamínu.

Ketamín je látka používaná rekreačne, ale aj v medicíne pri liečbe psychických problémov. Matthew Perry v minulosti opakovane podstupoval liečbu ketamínom, hlavne kvôli depresii a úzkostiam. Droga je síce schválená zo strany úradov na kontrolu liečiv, má však disociačný účinok, zdanlivo oddeľuje myseľ od tela a môže spôsobiť halucinácie.

Známemu hercovi sa stal osudným práve akútny účinok ketamínu s prispením utopenia, ischematickej srdečnej choroby, pri ktorej dochádza k nedostatočnému prekrveniu srdca, a účinkov buprenorfinu. Ten sa používa k liečbe porúch spôsobených užívaním opioidov. Súdna pitva potvrdila, že aj keď Matthew Perry dlhé roky bojoval so závislosťou, v čase smerti bol „čistý“ najmenej 19 mesiacov, informuje CBS News.

O boji so závislosťou herec verejne hovoril, množstvo detailov opísal aj v autobiografii Priatelia, lásky a jedna hrozná potvora. Odhalil tu, že počas života absolvoval 14 odvykacích programov, 65-krát absolvoval detoxikačný program a absolvoval tiež tisícky stretnutí Anonymných alkoholikov. So závislosťou herec bojoval od svojich 26 rokov.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -