Seriály

Prinesie nám deviata séria The Walking Dead časový skok? Je to jasné!

Ôsma séria seriálu The Walking Dead je už za nami a ako vieme, tá deviata je už na ceste. Dozvedeli sme sa, že nadchádzajúca séria nám prinesie mnoho zmien, a že jednou z tých najpodstatnejších bude práve tá, že pôjde o poslednú sezónu, v ktorej uvidíme ikonického lídra seriálu – Ricka Grimesa (Andrew Lincoln). Čo zarazí ešte viac je fakt, že sa ukáže len v prvej polovici série. Hoci sa jedná o pomerne veľké sklamanie, útechou bude aspoň to, že ho nahradí fanúšikmi milovaný Daryl Dixon (Norman Reedus), ktorý tu je s nami podobne ako Rick, od samého začiatku show.

Novinkou bude aj značne menšia účasť Lauren Cohan (Meggie), ktorá sa zrejme podobne ako Rick, ukáže len v prvej polovici show. Mnohí si túto skutočnosť zrejme ani moc nevšimnú, no zásadnou zmenou je výmena showrunnerov seriálu. Pozíciu totižto po novom zaujme Angela Kang, ktorá doposiaľ zastávala post scenáristky.

The Walking Dead po Rickovom odchode

Rick Grimes a Daryl Dixon | Zdroj: metro.co.uk

Prinesie nám deviata séria The Walking Dead časový skok?

Keďže natáčanie deviatej série už začalo, fanúšikovia dostali niekoľko tipov, ktoré odhaľujú akým smerom sa bude príbeh nadchádzajúcej série uberať. Dobre vieme, ako dopadla ôsma séria a finálny diel “Wrath“. Vieme, že Negan sa stal zajatcom Rickovej skupiny. V komikse sa po udalostiach “All Out War” nachádza značný časový skok, preto sa dá očakávať, že sa ho dočkáme aj v seriáli.

Veľké množstvo fanúšikov taktiež rozpráva o možnosti príchodu komiksových záporákov, o skupine nazývanej “The Whisperers“. Mali sme tu už rôzne skupiny, Neganových “The Saviors“, videli sme aj skupinu “The Scavengers” na čele s Jadis (Pollyanna McIntosh) či skupinu žien zvanú “Oceanside“. Avšak títo spomínaní záporáci sú niečím špecifický, pretože v porovnaní s ostatnými sú akýsi divní. Ich “špecialitou” je totižto to, že majú na sebe navlečenú kožu z mŕtvych, vďaka ktorej zapadajú medzi stáda. Či ich však uvidíme je čisto na novej showrunnerke.

Pár členov The Whisperers | Zdroj: walkingdead.wikia.com

Nová showrunnerka seriálu, Angela Kang si pre nás pripravila aj odpoveď na otázku, o ktorej už mnohí špekulovali. Nejedného fanúšika totiž zaujímalo, či nás čaká v deviatej sérii The Walking Dead časový skok. Počas akcie AMC Summit v New Yorku nám potvrdila, že seriál sa bude v skutku posúvať o určitý čas vpred.

“Čo je pre mňa naozaj zábavné je, že pracujeme na sezóne, ktorá má skutočne čerstvý vzhľad a pocit… Hráme sa s časom v príbehu, skáčeme dopredu v čase”. prezradila Kang

deviata séria The Walking Dead nám prinesie časový skok

Michonne | Zdroj: serieously.com

Nezabúdajme na ženy…

Cieľom vtedajšieho panelu bolo taktiež zviditeľniť ženy, ktoré pracujú, či už na obrazovkách alebo v pozadí spoločnosti AMC. Kang taktiež rozprávala o dôležitosti ženských postáv seriálu a ako sú rovnocenné s mužmi.

“Naše postavy sú ženy – sú si rovné s mužmi. Nepíšeme o dievčatách v núdzi. Alebo, keď sú muži v núdzi. Ženy zachraňujú mužov takisto, ako muži zachraňujú ženy. Je to naozaj príbeh o preživších, ktorí si navzájom pomáhajú počas apokalypsy.” dodala Kang

deviata séria The Walking Dead časový skok

Morgan | Zdroj: forbes.com

To, že The Walking Dead je pripravené na časový skok nie je žiadnym prekvapením, predsa len, už ako som vyšiel spomenul, v komiksoch je taktiež časový skok, po udalostiach s názvom “All Out War”. Jedná sa o dva roky, čo pre niekoho to nemusí znieť ako veľké číslo, no povedzme si na rovinu, za dva roky sa toho môže stať naozaj veľa. Ťažko však povedať, či má tento skok slúžiť ako “reset” seriálu alebo či sa má jednať o klasické pokračovanie show. Podobný časový skok sme mohli vidieť v mladšom seriáli z vesmíru The Walking Dead, s názvom Fear The Walking Dead. Ten totižto preskočil hneď niekoľko rokov, aby sa mohol do seriálu zapojiť Morgan (Lennie James). Zostáva zatiaľ otázkou, pre aký veľký skok sa show rozhodne, ako aj to, či príde hneď na začiatku alebo v priebehu seriálu. Nuž, na to si budeme musieť počkať.

Časový skok nám môže priniesť naozaj mnoho nových možností, no dúfam, že sa seriál neskazí ešte viac ako doteraz. Čo si o tom celom ale myslíte vy? Myslíte si, že je časový skok dobrým nápadom? Je cieľom novej showrunnerky seriál jednoducho posunúť ďalej alebo sa snaží show akosi “zresetovať”? Napíšte nám vaše názory do komentárov!

About author

my life is a meme
  Related posts
  Seriály

  Hrdinovia čo zločinci? Ako najvýznamnejší vojnoví špióni zmenili dejiny

  OdporúčameSeriály

  Pozrite si epickú bojovú scénu z Witchera, ktorá vás pripraví na Netflix seriál roka

  OdporúčameSeriály

  Čo bude v MCU nasledovať po udalostiach filmu Avengers: Endgame?

  RebríčkySeriály

  TOP 10 najsmutnejších momentov v seriáli Rick a Morty

  Pridaj komentár