REKLAMA

Úspešná kriminálna dráma True Detective od HBO si získala svojou kvalitou naozaj veľké obecenstvo. Začiatkom si seriál získal svojou prvou sezónou od kritikov z Rotten Tomatoes krásnych 86%. Vtedy si zahrali hlavné role detektívneho dua Matthew McConaughey, ktorý stvárnil Rusta Cohlea a Woody Harrelson, ktorý si zahral jeho parťáka Martina Harta. Objavila sa však aj známa herečka Alexandra Daddario (San Andreas, Baywatch). Žiaľ, úspech prvej série akosi pokazila tá druhá. Tej sa aj napriek dobrému obsadeniu podarilo získať len priemerných 67%. Videli sme hercov ako Vince Vaughn, Colin Farrell či Rachel McAdams. Tretiu sériu žiaľ neuvidíme v roku 2018, ako to bolo pôvodne naplánované, ale až v roku 2019.

prípady detektívov zo série True Detective
Zdroj: nydailynews.com

Na prípady detektívov zo série True Detective si počkáme viac ako sme pôvodne mali!

Podľa všetkého by sa mala začať produkcia nadchádzajúcej série až budúci mesiac. Začína sa to stávať akýmsi trendom HBO, vydávať pravdepodobne najočakávanejšie série s veľkým meškaním. Určite Vám na rozum prichádza aj iný seriál od HBO, ktorý bol taktiež nedávno posunutý. Áno, jedná sa o sériu Hra o tróny, ktorej posledná, ôsma sezóna bola presunutá tiež na rok 2019.

REKLAMA

prípady detektívov zo série True Detective
Zdroj: nme.com

Ako uvádza portál The Playlist, podľa prezidenta programu HBO, Caseyho Bloysa to nemohli mať pripravené do roku 2018. Tretia séria bude nasledovať príbeh neortodoxným štýlom rozprávania, uvidíme jeden nevyriešený zločin, ktorý sa odohral v americkej oblasti zvanej Ozarks v troch rôznych časových obdobiach. V nasledujúcej sérii uvidíme nedávneho oscarového víťaza Mahershala Aliho, spoločne so Stephenom Dorffom a Carmenom EjogomAli si zahrá postavu detektíva štátnej polície v časti Ameriky – Northwest Arkansas. Dorff bude jeho partnerom a Ejogo obsadí rolu miestneho učiteľa, ktorý je osobne prepojený s dvoma stratenými deťmi.

Réžia nadchádzajúcej série

Ba čo viac, tvorca/showrunner/scenárista Nic Pizzolatto sa pokúsi o réžiu tejto sezóny, na ktorej sa bude podieľať s kolegom, režisérom Jeremym Saulnierom (Green Room). Dokonca sa Pizzolatto bude podieľať aj na zásluhách za scenár spoločne so scenáristom Davidom Milchom (Deadwood).

prípady detektívov zo série True Detective
Zdroj: collider.com

Na nadchádzajúcu sériu sa vyvíja pomerne veľký nátlak, po veľkom prepadáku, ktorým bola druhá sezóna. V porovnaní so žiariacimi recenziami prvej série, sa dokonca aj bývalý prezident programu Michael Lombardo vyjadril, že sa viní za urýchlený príchod druhej série, ktorý tento prepad zrejme spôsobil. V rozhovore pre The Frame povedal:

“Beriem vinu na seba. Stal som sa vtedy až moc veľkým manažérom siete. Mali sme veľký úspech. ‘Ach, rád by som si to zopakoval aj budúci rok.’ Avšak viete čo? Pripravím to. Doručiť vo veľmi krátkom čase niečo, čo sa stalo veľmi náročným. O tomto táto séria nie je. Museli sme znova objaviť koleso, ako sa hovorí. Opäť nájsť inšpiráciu. A myslím si, že práve to som sa z toho naučil. Naďalej to už nerobiť.”

Čo však zostáva záhadou je, ako si s touto správou poradí obecenstvo. Keďže sa jedná už o druhú neskutočne očakávanú show, ktorú sme mali dostať v tomto roku. Ale sú tu seriály, ktoré nás zatiaľ zamestnajú. Medzi tie patrí napríklad aj neuveriteľný Westworld z dielne Jonathana Nolana (brat Christophera Nolana), ktorý napísal scenár pre filmy ako sú InterstellarTemný rytier alebo Návrat Temného rytiera.

My dúfame, že si dá HBO naozaj záležať na kvalite tretej série. Tešíte sa aj Vy? Napíšte nám do komentárov!