Štúdio DC má veľké plány do budúcna, čo odhaľujú aj pripravované filmy. Čo uvidíme v najbližších rokoch?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Pripravované DC filmy do roku 2022

Štúdiá Warner Bros. a DC nám ešte len pred nejakým časom priniesli šialený film o Harley Quinn, ktorý však nie je ani zďaleka posledným kúskom z tohto temného univerza. Ako môžeme vidieť, DC filmy sa stávajú zaujímavými a tento rok sa dočkáme ešte jedného, v ktorom sa opäť v hlavnej úlohe predstaví herečka Gal Gadot.

Hrdinovia z komiksového sveta DC k nám dorazia aj v roku 2021, kedy by sme sa mali dočkať až troch filmov. O niečo bohatší bude nasledujúci rok, v ktorom sa zatiaľ v plánoch štúdia nachádzajú štyri rozrobené projekty. V dnešnom článku sa v chronologickom poradí pozrieme na všetky z nich, aby ste sami zistili, že DC to začalo myslieť vážne.

Wonder Woman 1984 – 4. júl 2020

Zdroj: empire.com

Pôvodný film Wonder Woman sme mohli vidieť ešte v roku 2017, kedy sa štúdiu DC Films začalo opäť dariť. Do tej doby to nevyzeralo najlepšie, ale tomu je k dnešnému dňu koniec. Pokračovanie Wonder Woman 1984 sa sústredí na postavu Diany, ktorá bude musieť čeliť dvom novým nepriateľom, Maxwellovi Lordovi a Cheetah. Nebude chýbať ani Steve Trevor, ktorý vstane z mŕtvych.

V režisérskej pozícii sa objaví Patty Jenkins, ktorá sa podieľala aj na písaní scenára. Hudobnej stránke filmu sa venoval Hans Zimmer. K pôvodným hercom, Gal Gadot a Chrisovi Pineovi, sa pridajú aj nové herecké hviezdy. Medzi nimi nechýba ani herečka Kristen Wiig a Pedro Pascal, ktorý si zahrá Maxwella Lorda.

The Batman –  24. jún 2021

Film The Batman
Zdroj: dailymotion.com

DC filmy, ktoré obsahovali komiksovú postavu Batmana, sa vždy radili medzi tie najlepšie z tohto univerza. Tentokrát si pre nás štúdio Warner Bros. pripraví úplne novú verziu Temného rytiera, ktorého si zahrá Robert Pattinson. Uspeje 33-ročný herec v tejto lukratívnej komiksovej úlohe, alebo ostaneme sklamaní?

Réžiu si pod svoje krídla zobral Matt Reeves, ktorého môžeme poznať hlavne vďaka dvom úspešným kúskom Úsvit planéty opíc (2014) a Vojna planéty opíc (2017). Tvorca taktiež prepísal aj scenár, a tak prezval žezlo po Ben Affleckovi, ktorý sa svojej postavy vzdal.

The Suicide Squad – 5. august 2021

Zdroj: gbposters.com, geekgirlauthority.com

Ak by sme v tomto filme hľadali niekoho z pôvodného obsadenia, dočkáme sa krásnej Margot Robbie ako Harley Quinn, Jaia Courtneyho ako Captaina Boomeranga, Joela Kinnamana ako Ricka Flagga a Violy Davis ako Amandy Waller. K ním sa pridajú aj niektorého nové tváre, medzi ktorými nájdeme napríklad aj hviezdy ako sú Idris Elba, John Cena, Michael Rooker a veľa iných.

Pôvodne mal režisér James Gunn zrežírovať MCU film Strážcovia Galaxie Vol. 3, ale po vyhodení z projektu sa ujal práve tohto filmu. Okrem iného napíše aj scenár, ktorý sľubuje teraz už väčšiu kvalitu, než ako sme sa dočkali v roku 2016.

Black Adam – 23. december 2021

Black Adam v komiksovej podobe
Zdroj: squarespace.com

Ako posledným filmom budúceho roka bude Black Adam, v ktorom sa herec Dwayne „The Rock“ Johnson oficiálne pripojí do DC sveta. Tento záporný charakter mal byť pôvodne zasadený do filmu Shazam! 2, ale hercova popularita spôsobila to, že sa nakoniec dočkáme sólo filmu.

Dwayne Johnson by mal už v tomto čase trénovať na novú postavu a čoskoro by sa mohlo začať aj natáčanie. O réžiu sa postará Jaume Collet-Serra. Príbeh filmu predstaví nové komiksové postavy, akými sú napríklad Hawkman, Atom Smasher alebo Cyclone.

Shazam! 2 – 31. marec 2022

shazam
Zdroj: seriemaniacos.tv

Prekvapivý hit z roku 2019 sa dočká pokračovania, v ktorom sa opäť predstaví herec Zachary Levi. Scenár a réžiu má na starosti David. F. Sandberg. Samozrejme nebude chýbať ani detská verzia Billyho Batsona, ktorého si zopakuje Asher Angel. Mladík dokonca prezradil, že natáčanie filmu Shazam! 2 sa začne už čoskoro.

DC Super Pets – 20. máj 2022

DC filmy
Zdroj: Youtube.com

DC filmy budú obsahovať aj nový animovaný kúsok. Scenár pripraví Jared Stern, ktorý už v minulosti pracoval na inom animovanom DC projekte, LEGO® Batman vo filme.

DC Super Pets nás zavedú mimo známy DC vesmír a ukážu nám nové zákutie tohto sveta. Zoznamu potvrdených komiksových zvierat sme ešte nedočkali, ale odhaduje sa prítomnosť postáv ako Krypto the Super-Dog, Streaky the Super-Cat, Comet the Super-Horse a Beppo the Super-Monkey.

The Flash –  30. jún 2022

Dc filmy
Zdroj: hdwallpapers.in

Ponuku na réžiu pôvodne dostal Ben Affleck, ale odmietol. Namiesto neho teda uvidíme iného kvalitného tvorcu, ktorým bude Andy Muschietti (To Kapitola 2). Svoje miesto hlavnej úlohy, ako tomu bolo aj pri filme Justice League, obsadí herec Ezra Miller.

Tvorca pripravovanému filmu už dávnejšie potvrdil, že sa s celým výrobným tímom inšpirovali filmom Návrat do budúcnosti (1985). Ako to nakoniec dopadne uvidíme až o pár rokov, ale nič iné ako úspech sa neočakáva. Viac informácií k projektu nám zatiaľ poskytnuté neboli.

Aquaman 2 – 15. december 2022 

dc filmy aquaman 2 dátum vydania
Zdroj: wall.alphacoders.com

Ako posledným filmom v našom dnešnom zozname bude pokračovanie úspešného Aquamana. V ňom sa opäť predstaví herec Jason Momoa a režisér James Wan. Táto kombinácia sa teda pokúsi uspieť ako aj v roku 2018, kedy sa podmorskému svetu z DC univerza podarilo upútať divákov po celom svete. Scenár napíše David Lesie Johnson-McGoldrick.

To by bolo k dnešnému článku všetko, ale ako môžete vidieť, budúcnosť bude určite pestrá. Na aké DC filmy sa tešíte najviac? Vaše názory nám nezabudnite napísať do komentárov. 

Zdroj: imdb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -