Marvel v roku 2021 prinesie do kín 4 nové filmy. O čom budú?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Pripravované Marvel filmy pre rok 2021

Pripravované Marvel filmy – Tak sa nám to páči. Štúdio nám v roku 2021 ukáže úplne nový smer. Po prvýkrát nám na strieborné plátno prinesú až 4 filmy. Medzi nimi nebude chýbať ani pripravovaný Spider-Man 3, ktorý sa po novej dohode medzi Sony a Marvel vráti do rodiny tam, kde patrí. Okrem nášho obľúbeného pavúčieho hrdinu sa môžeme tešiť aj na Shang-Chi and the legend of the Ten Rings, Doctor Strange in the Multiverse of Madness a Thor: Love and Thunder.

4. fáza mcu marvel
Zdroj: wearemoviegeeks.com

Prezident MCU Kevin Feige sa dlhší čas držal svojho zaužívaného pravidla. Vypustiť do sveta maximálne dva filmy ročne. Svoje slová porušil ešte v roku 2017, kedy sme si mohli vychutnať až tri vydania zo sveta Marvelu – Strážcovia Galaxie 2, Spider-Man: Návrat domov a Thor: Ragnarok.

Ten rok bol samozrejme výnimkou, v ktorej sa Marvel sústredil na návrat Petera Parkera a nové sólové dobrodružstvo herca Toma Hollanda. Podobne tomu bude aj v roku 2021, kedy si pre nás tvorcovia pripravili už druhé pokračovanie. Na čo všetko sa môžeme tešiť a o čom budú ďalšie tri pripravované filmy?

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Dátum americkej premiéry: 12. február 2021

Zdroj: cnet.com

Tento projekt bol ohlásený cez leto na Comic-Cone v San Diegu, ktorý sa spoločne s ostatnými zaradí do 4. fázy MCU. V hlavnej úlohe sa objaví herec Simu Liu, ktorého si budeme môcť vychutnať ako majstra bojových umení. Režisérom filmu je Destin Daniel Cretton (Chatrč).

Dej nás zavedie do organizácie Ten Rings, ktorú vedie Mandarin (Tony Leung Chiu-wai). Názov tejto menšej skupiny charakterov vznikol podľa jeho desiatich prsteňov, v ktorých je uväznených desať veľkých bojovníkov z dávnych čias. Cieľom organizácie je získanie moderných technológii za účelom ovládnuť svet, čím určite ovplyvnia nejeden príbeh v rámci MCU. Či sa im to podarí, uvidíme o necelé dva roky, kedy sa im do cesty postaví Shang-Chi.

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Dátum americkej premiéry: 7. máj 2021 

Pripravované Marvel filmy
Zdroj: inverse.com

Ako druhý v poradí tu máme vysoko očakávaný film z Doctorom Strangeom. Ako môžeme vidieť, herec Benedict Cumberbatch dostane nové sólové pokračovanie, kde sa po jeho boku objaví aj známa postava v MCU. Spoločnosť mu totižto bude robiť Scarlet Witch a obaja sa vydávajú na nové dobrodružstvo mimo ľudské chápania.

Režisérom filmu bude opäť Scott Derrickson, ktorý sa po úspešnej jednotke dočkal aj pokračovania. Vo filme sa môžeme taktiež tešiť na uvedenie novej zápornej postavy s názvom Nightmare, ktorý je považovaný za jedného z najväčších nepriateľov Doctora Strangea. Jeho schopnosťou je vytiahnuť a preniesť astrálnu formu ľudí v spánku do jeho dimenzie, kde svoje obeti mučí a čerpá z nich potrebnú energiu. Ako sa naši hlavní hrdinovia popasujú s takouto zápornou postavou?

Spider-Man 3

Dátum americkej premiéry: 16. júl 2021 

Zdroj: wegotthiscovered.com

O tomto filme vieme zatiaľ najmenej, no jedna vec je istá. Režisér Jon Watts by sa mal vrátiť na svoje pôvodné miesto, a to isté platí o hercovi Tomovi Hollandovi. No pokračovanie musí vyriešiť iný problém, a to záver posledného filmu, čo nebude až tak ľahká úloha.

Okrem toho sa herec Tom Holland objaví zatiaľ v nemenovanom filme MCU. To je, bohužiaľ, o pokračovaní Spider-Man 3 všetko, a my veríme, že ďalšie informácie sa objavia už čoskoro.

Thor: Love and Thunder

Dátum americkej premiéry: 5. november 2021 

Pripravované Marvel filmy
Zdroj: comicbook.com

Ako posledný bude film Thor: Love and Thunder, kde sa režisérskej stoličke objaví opäť talentovaný tvorca Taika Waititi. Okrem neho nebude chýbať ani herečka Natalie Portman v úlohe Thorovej lásky Jane Foster. A táto žena sa dočká nových schopností a predstavená bude ako Mighty Thor. Už len vďaka tejto informácii znie pripravovaný Thor ako veľmi zaujímavý projekt, ktorého sa už nevieme dočkať.

To nie je všetko

Tieto pripravované Marvel filmy nie sú všetko, čo uvidíme v roku 2021. Okrem nich sa totižto dočkáme aj nových seriálov z Marvel univerza. Tie sa objavia na novej streamovacej službe Disney+, kde nás privítajú staré známe tváre. Reč je o seriáloch WandaVision, Loki a Hawkaye.

Rok 2021 bude podľa všetkého veľmi úrodným a Marvel má šancu si na svoje konto priniesť o niekoľko miliárd dolárov viac. Či zaslúžene, to sa dozvieme už o dva roky, kedy všetko započne. Preto nikam neodchádzajte a ostaňte s nami pripravení na ďalšie zaujímavé novinky.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -