Pripravované Matrix filmy prinesú rozšírenie tohto sveta. Scenárista Zak Penn prezradil viac!

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Takmer pred rokom bolo vyhlásené, že štúdio Warner Bros. pripravuje film Matrix 4 so scenáristom Zakom Pennom. Avšak po chvíľkovej eufórii prišlo pobúrenie, keď nám bolo povedané, že sa nejedná o pokračovanie. Dočkať by sme sa mali totižto remakeu celej série. Scenárista vysvetlil, že nemá v úmysle začať s tým, kde séria skončila. Zatiaľ čo Penn propagoval svoj pripravovaný film Ready Player One (v kinách od 29. marca), odhalil potrebné novinky. Jeho plány zahŕňajú rozšírenie existujúceho Metrix univerza. Prečítajte si to, čo povedal v najnovšom rozhovore:

„Práve teraz pracujeme na filme Matrix. Je to v zaujímavej fáze. Bude to franšíza, ktorú by som chcel opäť vidieť, ale nemôžem prezradiť príliš podrobností. Už niekoľko rokov sa snažím presvedčiť štúdio Warner Bros. a konečne sa mi to darí. Budem určite bojovať proti ľudom, ktorí nebudú chcieť tento fakt prijať. Pozrite, myslím si, že OASIS (virtuálna realita vo filme Ready Player One) je veľmi podobný Matrixu. Sú to skvelé nápady ako rozšíriť náš vesmír. Keď vyšiel Matrix, ľudia boli prekvapení. A teraz sa stretávame s tým, že ľudia nechcú vidieť reštart série. Tak, čo teda chcú? Matrix je stále jednou z mojich najobľúbenejších sérii vôbec. Uvidíme, ako sa to vyvinie.“

zdroj: movieweb

Čo všetko o projekte Matrix vieme?

Od marca minulého roka sa k nám veľa noviniek nedostalo. No jednou z nich bolo, že by štúdio vo filme veľmi rado videlo herca Michaela B. Jordana. Taktiež sme sa mohli dozvedieť, že by sme sa mali časovo presunúť do minulosti. To by znamenalo, že by si herec zahral mladšiu verziu legendárneho Morpheusa, ktorého si zahral herec Laurence Fishburne. Scenárista Zak Penn tiež dúfa, že bez ohľadu na to, či sa dočkáme pokračovania, reštartu alebo niečoho iného, v príbehu sa nemusia nachádzať tie isté postavy, na ktoré sme boli zvyknutí.

„Bol som na premiére a som veľmi rád, pretože to bolo niečo skvelé. Myslím, že tento vesmír je brilantný a OASIS je ako akčno-komediálna verzia Matrixu. A to sa v deji nemusia nachádzať tie isté postavy, ako tomu bolo pri pôvodnej trilógii…“

Štúdio Warner Bros. prinieslo do projektu Zaka Penna ešte minulý rok, aby napísal niečo výnimočné. Uvidíme, ako sa k nadchádzajúcemu filmu postaví a čo všetko si pre nás tvorca pripraví. V momentálnej dobe však nie je k dispozícii žiaden režisér a taktiež neexistuje žiaden náznak toho, že sa vrátia pôvodní režiséri filmov Matrix – Lana a Lily Wachowski. Zak Penn nám tieto novinky odhalil v rozhovore pre Screen Rant.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -