Project Proton od HTC vykresľuje budúcnosť virtuálnej a rozšírenej reality

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Nové VR headsety od HTC pod názvom Project Proton

HTC momentálne vsádza svoju budúcnosť s VR na modulárnom modeli Vive Cosmos, pomedzi to vyvíja aj na ľahkých náhlavných súpravách pod názvom Project Proton. Podľa generálneho riaditeľa spoločnosti HTC Yves Maitreho majú tieto súpravy skutočne veľmi veľmi blízko ku skutočným okuliarom. Podľa dostupných fotografií modelov je však veľmi diskutabilné, či sa na okuliare podobajú úplne. Ale čo sa nedá poprieť je to, že určite vyzerajú kompatibilnejšie ako hociktoré iné doposiaľ predstavené VR headsety. Project Proton od HTC bude určite zaujímavým kúskom na trhu s VR zariadeniami.

Vo vyjadrení zaslanom portálu Engadget zástupkyňa spoločnosti uviedla nasledovné:

„Project Proton je prototyp na budúceho zariadenia na výrobu okuliarov v štýle XR spoločnosti HTC Vive. Taktiež dúfame, že sa dočkáme spätnej väzby od komunity, keď budeme pokračovať v práci na produkte.“

Zatiaľ nemáme absolútne žiadne informácie o špecifikáciách ani o cene. Project Proton potvrdzuje zámer HTC presunúť zameranie na zmiešanú realitu, ako aj pridať 5G konektivitu do svojich budúcich zariadení.

Nové prototypy headsetov

Projekt pokrýva dva modely. Prvým je headset typu všetko v jednom a druhým je headset typu všetko v dvoch. Pri bližšom pohľade na oba headsety sa zdá, že náhlavné súpravy sú vybavené kamerami smerujúcimi dopredu. Oba headsety majú tiež veľmi štíhle chrániče, preto sa očakáva, že súpravy budú mať výrazne nižšiu hmotnosť ako súčasné zariadenia.

project proton aio
Zdroj: pocket-lin.com

Zaujímavosťou pri prvom modeli je, že výpočtovú jednotku má umiestnenú na zadnej strane popruhu na hlave. Táto úprava ponúka lepšie rozloženie hmotnosti a zmenšuje veľkosť priezoru. Toto umiestnenie môže mať však aj svoje nevýhody. Pri dlhšom nosení sa môže stať, že sa používateľovi začne potiť hlava, čo nemusí byť vôbec príjemné.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Čo sa týka druhého modelu, ten je navrhnutý tak, aby bol napájaný externým spracovateľským modulom, ako napríklad smartfónom. Z tohto dôvodu môžu byť okuliare veľmi ľahké a tenké. Majú byť prenosné a jednoduché na používanie. Celkovo vyzerajú ako skutočné okuliare s veľmi hrubým rámom.

project proton glass
Zdroj: pocket-lint.com

Aj napriek tomu, že máme stále veľa otázok, je to nádejná cesta pre HTC prísť na trh s niečím novým. Stále si nie sme istí, či séria Vive Cosmos pomôže spoločnosti HTC proti stále rastúcej konkurencii od Oculusu a Valve. Avšak ak sa zameria na trh trochu iným spôsobom cez Project Proton, bude to zaujímavý súboj.

Zdroj: engadget.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -