Zrekapitulujte si prvú sériu The Umbrella Academy. O chvíľu nás čaká už druhá

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Druhá séria už o pár dní

Už o pár dní nás čaká druhá séria populárneho Netflix seriálu a prvá séria The Umbrella Academy skončila naozaj otvorene. Snáď žiaden fanúšik sa nevie dočkať pokračovania. Čo všetko nás čaká a čo prezradil nový trailer sa môžete dozvedieť v tomto článku. 31. júna sa teda určite máme na čo tešiť.

My sa však teraz pozrieme na prvú sériu The Umbrella Academy pomocou rekapitulácie hlavných bodov. Takto vhupneme do druhej série akoby medzi nimi nebola žiadna pauza. Ak by ste však aj po prečítaní tohto článku mali stále zmätok v tom, čo všetko sa stalo, herci zo seriálu si taktiež pripravili podrobnú rekapituláciu pomocou videa:

O čom bola prvá séria The Umbrella Academy?

Seriál The Umbrella Academy rozpráva príbeh o siedmych vyvolených deťoch s rôznymi schopnosťami (Luther, Diego, Allison, Klaus, Five, Ben a Vanya). Spoznávame ich ako deti a neskôr ako dospelých. Po ich záhadnom narodení sa v jeden deň si ich adoptoval bohatý Sir Reginald Hargreeves. Ten chcel na ich schopnostiach pracovať a zdokonalovať ich. Všetkých, až na Vanyu, ktorá si celý život myslela, že žiadne schopnosti nemá.

Reginald Hargreeves však hneď na začiatku seriálu umiera a rodina sa po niekoľkých rokoch opäť stretáva vo veľkej vile, aby si uctili jeho pamiatku. Na povrch vyplávajú staré konflikty a bolesti zo straty milovaných (ich brata Bena, ktorý umrel a brata menom Five, ktorý je nezvestným). A aby toho nebolo málo, po pohrebe sa vonku objaví modrá žiara a vypadne z nej Number Five, v oveľa mladšej podobe, než jeho súrodenci.

The Umbrella Academy - deti
Zdroj: cornellsun.com

Vracia sa tak po viac ako desiatich rokoch. Pre súrodencov. Preňho to bolo omnoho viac rokov, pretože jeho schopnosťou je ľubovoľne a rýchlo sa presúvať v priestore a v čase. Keďže však ešte nebol tak zručný, v mladosti sa zasekol v post-apokalyptickom svete a už sa z neho nevedel dostať. Až doteraz. Vrátil sa, aby zabránil tejto apokalypse.

Apokalypsa a boj s časom

To sa však firme, ktorá sa stará o to, aby čas plynul a stalo sa všetko tak, ako sa má (a pre ktorú Five istú dobu pracoval ako nájomný vrah a neskôr v seriáli ako dozorca na priebeh času) vôbec nepáči. Vyšlú za ním tak dvoch nájomných vrahov menom Hazel a Cha-Cha.

the umbrella academy trailer netflix
Zdroj: engadget.com

Five sa snaží spojiť rodinu opäť dokopy, aby spoločne so svojimi schopnosťami pomohli predísť apokalypse. Čo však nik z nich nevie je, čo bude jej príčinou. Jediné, čo majú, je dátum. A zvyšných pár dní na život a záchranu sveta.

Vanyu do toho však nezaťahujú. Nemá žiadne schopnosti a teda im nemá ako pomôcť. To si myslia. Pravdou však je, že práve Vanya je príčinou celej apokalypsy! Má najsilnejšie schopnosti zo všetkých súrodencov, no sú potláčané liekmi, ktoré si myslí že berie na stres a úzkosť. Keď však spozná Leonarda, on jej tieto lieky zneškodní a pomôže jej objaviť svoje schopnosti. Verí mu celým svojím srdcom a snaží sa ich ovládnuť.

The Umbrella Academy
Zdroj: variety.com

Leonard však nie je len taký dobrák. Je to bývalý zločinec, ktorý v detstve zavraždil svojho násilného otca. Od malička bol posadnutý akadémiou a chcel patriť medzi výnimočné deti. Tí ho však neprijali. Po tom, ako Klaus objavil v otcovej pracovni hodnotnú škatuľku a vyhodil z nej zápisník do koša, Leonardovi sa tento zošit dostal do rúk. Vnútri bolo popísané všetko o Vanyinych schopnostiach. On tak odomkol neskrotnú silu, ktorá v nej počas celej doby spala.

Prvá séria – finále a druhá séria The Umbrella Academy

Keďže nikdy nemala možnosť trénovať a získať ju pod kontrolu, stala sa z nej časovaná bomba, ktorej stačilo zopár negatívnych impulzov a dokázala zničiť celé budovy a ulice. Na jej veľkom koncerte sa jej sila prejavila naplno. Celá rodina sa ju snažila zastaviť, no nedarilo sa im. Vanya ich všetkých, až na Allison, ulapila. Allison stála za ňou s pištoľou v ruke, no nedokázala sestru zabiť. Vystrelila jej teda vedľa ucha a z Vanye z dôvodu šoku vystrelila žiara, ktorá zasiahla Mesiac a rozštiepila ho. Tisícky asteroidov začali dopadať na zem.

druhá séria The Umbrella Academy trailer
Zdroj: gamesradar.com

Súrodenci teda apokalypse nepredišli. Zachránili však aspoň seba. Five sa prvýkrát pokúsil skočiť do minulosti so všetkými jeho súrodencami, aby sa znova pokúsili predísť tejto apokalypse. A o tom by mala byť druhá séria. Rodina bude opäť bojovať s mocnejšími silami. Podarí sa im už konečne zachrániť svet?

Tešíte sa na druhú sériu The Umbrella Academy? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: youtube.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -