Čakali sme takmer 10 rokov. 5. séria Stranger Things vás posadí na zadok, máme prvú ukážku

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Prvá ukážka na 5. sériu Stranger Things

Aktualizované 16. júla 2024: „Vitajte pri 5. sérii Stranger Things, uvádza Caleb McLauglin (Lucas) prvú ukážku na finálnu sériu. Následne vidíme ostatných členov skupiny zo strednej škole v Hawkinse a zažívame príjemne nostalgický pocit, že je banda opäť pohromade. Netflix nám totiž ponúka unikátny pohľad do zákulisia, v ktorom odhaľuje prvé zábery.

Vyjadruje sa aj Millie Bobby Brown, ktorá hrá v seriáli Jedenástku. Zdá sa to neuveriteľné, ale od jej prvého pôsobenia v seriáli ubehlo už takmer 10 rokov, onedlho herečka oslávi dvadsiate narodeniny. Samozrejme, vidíme aj Jamieho Campbella Bowera, ktorý hrá hlavného záporáka posledných sérií – Vecnu.

Ukáže sa viacero známych tvárí, ale nechýbajú ani tie nové. Medzi nimi vyčnieva na krátky moment Linda Hamilton, hviezda Terminátora, ktorá sa pridala do piatej série. Jednoducho dostatok dôvodov, aby mohli fanúšikovia jasať.

Pôvodný článok

Fanúšikovia netrpezlivo čakajú na vydanie piatej série Stranger Things alebo akýkoľvek kúsok informácií ohľadom nej. Teraz dostávajú vďaka jednému z tvorcov, Rossovi Dufferovi skvelú správu. Na svojom Instagrame zverejnil fotografie z veľmi dobre postupujúceho nakrúcania. Oslavovať by sme však ešte nemali, pretože zároveň prichádzajú aj menej potešujúce správy.

Netflix priniesol veľkolepú štvrtú sériu ešte v roku 2022. Skončila sa poriadnym cliffahngerom, keď sa Vesna dostala do vonkajšieho sveta a začala spôsobovať chaos v Hawkinse. Zároveň vieme, že tentokrát dostaneme poslednú sériu, a tak každý fanúšik netrpezlivo čaká na jej vydanie.

Stranger Things 4 finále
Zdroj: YouTube / Aestethic Waves

Natáčanie je v polovici, ale…

Pôvodne sa mala produkcia piatej série začať ešte počas minulého roka, oneskorili ju však štrajky scenáristov a hercov. S nakrúcaním sa tak mohlo začať až v januári tohto roka. Teraz prináša jeden z bratov Dufferovcov, hlavnej tvorcovskej dvojice, pozitívnu aktualizáciu. V príspevku, ktorý zdieľal na sociálnej sieti, hovorí, že už pracujú 24. týždeň, čo je však pre štáb a obsadenie (ktoré označil za najlepšie na svete) iba polovica práce.

Znamená to, že samotné nakrúcanie neskončí skôr ako koncom tohto roka. Ak by sme chceli vedieť, prečo to trvá tak dlho, odpoveď poskytla Maya Hawke, ktorá v seriáli hrá postavu Robin. Vystupovala v podcaste Podcrushed (informoval portál Deadline), v ktorom komentovala, ako tvorba seriálu vyzerá.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ross Duffer (@rossduffer)

Epizódy sú ako filmy, čakať budeme ešte dlho

Matt a Ross Dufferovci podľa jej slov považujú seriál za veľkú zodpovednosť. Pri tvorbe scenárov tak dbajú na to, aby bola kvalita čo najvyššia. Písanie berú intenzívne a zodpovedne, čiže tento fakt robí z každej epizódy takmer samostatný film.

Tvorcovia už v minulosti potvrdili, že dĺžky epizód budú kratšie ako pri stvrtej sérii. Zároveň máme dostať 8 epizód. Ak má však každá z nich vyzerať ako samostatné dielo, ktoré by obstálo aj na veľkom plátne, je dĺžka procesu úplne pochopiteľná. Len pre priaznivcov to bude ešte znamenať dlhé čakanie.

Zdroje: Instagram / rossduffer; deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -