Dostali sme prvý oficiálny pohľad na film Jurský svet: Nadvláda. Krátke video je plné dinosaurov

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 22 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Dinosaury sú pre mnohých už odmalička obľúbenou témou. Prehistorické jaštery, ktoré vymreli pred miliónmi rokov, boli preto námetom pre mnohé knihy a filmy. Azda najslávnejšou je filmová séria Jurský park. Pod týmto menom vyšla aj prvá trilógia série, pričom nová trilógia vychádzala pod menom Jurský svet. Z posledného pripravovaného filmu tejto trilógie Jurský svet: Nadvláda nám bola odhalená prvá krátka ukážka.

Všetkých päť dosiaľ vydaných filmov sa zameriavalo na netradičné zoologické záhrady, v ktorých boli oživené prehistorické dinosaury. Ľudstvo však túto moc nedokázalo ovládať a tak netrvalo dlho a dinosaury sa dostali do vedenia a stali sa pánmi ostrovov, na ktorých boli predtým zajatcami. Aj keď každý film má dosť podobný scenár, ide o ikonické filmy plné dobrých efektov.

Prvá ukážka z filmu Jurský svet: Nadvláda

Táto krátka ukážka je akýmsi naozaj krátkym videom vybratým z dlhšej ukážky, ktorá sa púšťala v IMAX kinách pred novým filmom Rýchlo a zbesilo 9. Ukážka sa neodohráva v modernej dobe, ale vo svete dinosaurov, ktorý existoval milióny rokov dozadu. V krátkom videu nám mal byť predstavený nový druh dinosaura, ktorý bude ukázaný aj vo filme.

O ktorého dinosaura pôjde zatiaľ nie je známe, no pravdepodobne to bude Gigantosaurus, s ktorým sa v krátkej ukážke pustil T-Rex do boja. Je tam však viacero kandidátov, napríklad aj operený pozemský dinosaurus. Aj keď video nám ukázalo minulosť, nový film sa bude odohrávať v prítomnosti a bude nadväzovať na udalosti minulého filmu, a teda útek dinosaurov do sveta medzi ľudí.

Jurský svet Jurassic World 3
Zdroj: deadline.com

Tretí film sa tak bude zrejme zaoberať tým, ako by mohli žiť vedľa seba ľudia a dinosaury. Je možné, že k takému súžitiu nebude môcť dôjsť a jeden druh tak bude musieť ísť do úzadia a možno vyhynúť. O deji filmu sa toho veľa nevie a tak sú väčšina z toho len dohady. Určite však pôjde o veľký zážitok, minimálne čo sa efektov týka, a tešiť sa môžeme teda aj na nové druhy dinosaurov.

Známych tvári bude vo filme veľa

Vo filme sa objavia aj staré známe tváre. Z pôvodnej trilógie sa vrátia Alan Grant (Sam Neill), Ellie Sattler (Laura Dern) a Ian Malcolm (Jeff Goldblum), ktorí sa nestretli od prvého filmu Jurský park. Režisér potvrdil, že ich role budú viac než len cameá a budú v príbehu naozaj potrební. Vrátia sa ale aj hrdinovia novej trilógie, a to Owen Grady (Chris Pratt) a Claire Dearing (Bryce Dallas Howard).

Sam Neill, Jeff Goldblum and Laura Dern Jurský svet
Zdroj: pinterest.se

Obsadenie ďalej pozostáva aj z hercov ako BD Wong, Omar Sy, Mamoudou Athie, Scott Haze, Dichen Lachman, Daniella Pineda, Campbell Scott, Isabella Sermon, Justice Smith alebo DeWanda Wise. Film má ukončiť trilógiu, no podľa producenta bude začiatkom novej éry. Viac sa dozvieme už na ďalší rok v lete, kedy má film premiéru. Konkrétne to bude 9. júna 2022.

Tešíte sa na tretí film trilógie Jurský svet a na šiesty film série Jurský park? Aký bude podľa vás dej filmu? Svoje názory nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: movieweb.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -