Netflix rozšíri svoje pôsobenie do herného sveta. Čo vieme o ich prvých hrách a na akých zariadeniach vyjdú?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 21 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Prvé hry od Netflixu

Netflix je obľúbená streamovacia služba vo svete. Na rozdiel od niektorých iných, túto si vieme predplatiť aj na Slovensku. Aj keď patrí medzi najväčšie služby tohto typu, rok čo rok sa na trhu objavujú nové konkurencie, ako napríklad najnovšia Disney+. Vedúci v Netflixe sa preto rozhodli zabodovať aj v hernom priemysle, pričom vieme už napríklad to, či si prvé hry od Netflixu zahráme na mobile, počítači alebo niekde inde.

Na verejnosť unikla správa určená investorom, a tak vieme, že Netflix považuje herný priemysel za novú cestu, ktorou by mohol rásť, podobne ako tomu bolo doteraz s filmami a seriálmi. Je to pre Netflix určite dobrá taktika, môže sa tak totiž ešte viac odlíšiť od ostatných platforiem zameraných len na streamovanie seriálov a filmov. Toto zatiaľ o nových hrách povedala platforma:

„Spočiatku sa budeme primárne zameriavať na hry na mobilných zariadeniach. Sme nadšení ako nikdy z toho, čo naše filmy a seriály ponúkajú a očakávame dlhú cestu pribúdajúcich investícií a rast okolo našich všetkých existujúcich kategórií obsahu, ale keďže sme takmer desať rokov v našej snahe o originálne programovanie, myslíme si, že je pravý čas naučiť sa viac o tom, ako naši členovia oceňujú hry.“

Hry teda prídu na mobilných zariadeniach

Hry si tak nezahráme na počítačoch alebo herných konzolách, ale na našich mobiloch. Je to určite dobrý ťah, keďže mobily máme stále po ruke. Vďaka tomu budeme môcť mať stále po ruke aj hry od Netflixu. Hry si určite užijú hlavne predplatitelia Netflixu, pre ktorých tieto nové hry budú bez ďalších poplatkov. Osobne si ale myslím, že sa určite nájdu aj hry zadarmo pre nepredplatiteľov.

Zatiaľ ale nepoznáme mená prvých hier a ani to, o čom budú. Očakáva sa ale, že by mohli vyjsť niekedy v budúcom roku, keďže ide naozaj o veľký krok pre Netflix, ktorý sa budú snažiť uskutočniť čo najskôr. Čo sa týka samotných hier, Netflix vlastní práva na mnoho filmových svetov, ktoré by bolo možné pretvoriť do hernej podoby a ktoré by fanúšikova ocenili a mali radi.

the witcher stranger things netflix
Zdroj: sk.pinterest.com

Takými je napríklad seriál Stranger Things, na ktorého námet už bola hra v spolupráci s Netflixom vyrobená. Je tam však veľa ďalších sérií, ako napríklad Resident Evil alebo The Witcher, z ktorého sveta už videohry tiež existujú. No svet sa dá vždy rozširovať ďalej a myslím si, že Netflix si je toho plne vedomý. Ako to bude ďalej pokračovať s hrami od Netflixu vás budeme priebežne informovať.

Čo si myslíte o tom, že Netflix začne vyvíjať aj hry? Je to dobrý krok, alebo mali radšej zostať pri filmoch a seriáloch? Svoje názory nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: vg247.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -