Prvé recenzie na film Múmia opisujú strašidelný začiatok Dark Universe! Skončí filmové univerzum hneď na začiatku?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Už sa blíži. Ešte pár dní a aj do našich kín sa dostane nová Múmia. Keďže pôjde o prvý film, ktorý bude súčasťou rozšíreného filmového vesmíru o monštrách štúdia Universal, spadá naň veľká zodpovednosť. Snímka, v ktorej si hlavnú úlohu zahrá Tom Cruise a starovekú hrozbu Sofia Boutella prakticky rozhodne o osude Dark Universe. Čo však vravia prvé skoré recenzie? Dokázal sa film stať úspešným rebootom klasického príbehu o Múmii? Vybudoval dostatočný záujem divákov a dočkáme sa v budúcnosti filmov ako Vlkolak či Neviditeľný muž? Prvotné Múmia recenzie pochádzajúce zo zahraničia nám aspoň na niečo odpovedia.

múmia recenzie
Zdroj: ew.com

Prvé recenzie na Múmiu

V tomto momente má Múmia na Rotten Tomatoes hodnotenie iba 25%. S dnešným dátumov vydania sa k nám neustále hrnú skoré recenzie, ktoré však zatiaľ ani zďaleka neopisujú dobrý film. Tu sú niektoré z nich:

EW – Christ Nashawaty

Cruise je hlavnou tajnou zbraňou filmu. Možno nie je príliš presvedčivý pri rozprávaní vtipov, ale s vekom 54 rokov je skvelý pri jednoduchom príbehu, ktorý podáva s zaťatým úsmevom. Nie som si však istý, či tento bezcieľny a občasne nezmyselný reboot Múmie je práve správny spôsob, ktorým chcelo štúdio začať Dark Universe. Stačí aspoň ale na to, aby sme boli zvedaví, čo príde ďalej.

THR – John DeFore

Väčšine akcie sa odohráva v monotónnom prostredí a málo zo scén ukazuje divákom niečo nové – ak nepočítame oči novej Múmie, ktorá má dve dúhovky – bez zjavného zmyslu. Niekto si asi myslel, že to na filmovom plagáte bude vyzerať relatívne dobre.

Variety – Owen Gleiberman

Ako sa nám predstavuje Dark Universe štúdia Universal, nešpekuloval by som nad tým, ktorá strana zvíťazí, alebo koľko filmov si ešte budeme musieť pozrieť, aby sme sa to dozvedeli. Neznamená to však, že v stávke toho nie je veľa. Práve naopak, film nevie, že na tom vôbec nezáleží.

ScreenCrush – Matt Singer

Múmia nám aspoň dala skvelú scénu s lietadlom. V nej sú postavy pohadzované v padajúcom lietadle v stave beztiaže. Scéna bolo dokonca natočená v reálnom čase na reálnom lietadle. Ako Cruise v kruhoch poskakoval v batožinovom priestore a zápasí s gravitáciou mi napadlo, že ide o skvelý príklad rýdzej kinematografie. Avšak ani Tom Cruise sa nedokáže schovať pred mnohými problémami filmu.

The Wrap – Robert Abele

Ak sa Dark Universe snaží vytvoriť nový svet čistého zla, bude musieť upustiť od pocitu, že divákom niečo predáva – miesto toho by sa mal zamerať na tvorbu nových, zvláštnych a pomätených foriem. Táto Múmia je medzičasom sklamaním, ktoré neprinieslo uspokojenie.

Máme sa začať obávať, alebo úspech zaistí hviezdne herecké obsadenie?

múmia recenzie
Herecké obsadenie Dark Universe; Zdroj: nerdlist.com

Aj napriek prvotnému zdaniu, že je film neúspechom nemôžeme zabudnúť, že mimo USA sa mu darilo aspoň finančne. Celosvetový zárobok by nemal byť príliš malý. Napríklad v Južnej Kórey prekonala Múmia rekord najväčšieho openingu. Ak sa však akčné fantasy Toma Cruisea nedočká úspechu aj vo zvyšku sveta, Dark Universe bude čeliť veľkému problému. Budúce filmy majú totiž stavať na úspechoch (a neúspechoch) tých predošlých.

Čo od filmu Múmia čakáte vy? Zájdete naň do kina s pozitívnymi očakávaniami, alebo vás po prečítaní prvých recenzií vôbec neláka? My dúfame, že aspoň z finančného hľadiska film štúdiu Universal vyjde a dočkáme sa pokračovaní a ďalších príbehov o ikonických monštrách.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -