Prvé reakcie kritikov na očakávaný film Blade Runner 2049 sú tu! Čo nám o pokračovaní kultovej klasiky prezrádzajú?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 22 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Pre fanúšikov žánru sci-fi je Philip K. Dick známy ako jeden z najproduktívnejších amerických spisovateľov. Po dobu vyše troch desaťročí pomáhali jeho knihy a príbehy definovať žáner sci-fi, ako aj inšpirovať mnoho populárnych filmov. A to aj dlho po jeho smrti. Minority Report, Total Recall či Správcovia osudu sú len jedny z málo filmov natočených podľa jeho krátkych príbehov či kompletných kníh. Najznámejším filmom založeným na Dickovej práci je však stopercentne Blade Runner.

Blade Runner je založený na knihe Do Androids Dream of Electric Sheep? Aj keď je medzi týmito dvoma médiami prítomných mnoho rozdielov, Dickov svet odohrávajúci sa v budúcej distopii ostal reálnym. Ak neviete, Blade Runner (1982) sa odohráva v roku 2019, pričom príbeh nasleduje protagonistu menom Rick Deckard. Jeho práca je jednoduchá – vystopovať, nájsť a zneškodniť replikantov – biologicky vytvorených androidov. Keď je v strede misie v boji proti niekoľkým replikantom, situácia sa rázne skomplikuje. Deckard totiž začne voči jednému zo svojich cieľov pociťovať reálne emócie a sám seba sa začne pýtať, aký je rozdiel medzi človekom a replikantom.

Vizuálny štýl pokračovania vyzerá úžasne; zdroj: screenrant.com

Teraz, 35 rokov po vydaní Blade Runnera, sa konečne dozvieme, čo sa s Deckardom stalo. Dlho očakávané pokračovanie Blade Runner 2049 sa totiž do našich kín dostane už o týždeň. Aj keď si ešte nemôžeme prečítať kompletné zahraničné recenzie, na Twitter dorazila vlna pozitívnych ohlasov:

Erik Davis Blade Runner 2049 je majstrovským dielom sci-fi; takým hlbokým žánrovým filmom, aké už dnes nevídame. Vizuálne ohromujúci, absolútne fantastický.

Steven WeintraubVšetci sa pokloňte režisérovi Denisovi Villeneuvemu. Dokázal nemožné a priniesol obrovský zážitok v podobe Blade Runner 2049.

JoBlo.comNáš vlastný recenzent nazval nového Blade Runnera udivujúcim… viac, ako len vizuálny fenomén, je to prevratné majstrovské dielo žánru sci-fi.

Eric Eisenberg Blade Runner 2049 je fenomenálny. Vizuálne ohromujúce sci-fi s koreňmi v noir, ktoré poskytujú úzke svetlo na udivujúcu záhadu. Zatiaľ to najlepšie z roku 2017.

Jenna Busch Blade Runner 2049 bol jedným z najviac ohromujúcich filmov, ktoré som kedy videla. Je dych berúci a pohlcujúci. Denis Villeneuve vytvoril majstrovské dielo.

Simon ThompsonVideol som Blade Runner 2049. Vyzerá úžasne, postavy a herecké výkony sú skvelé, je verný originálu, ale nájde sa tam aj zopár chýb.

Tešíte sa na pokračovanie legendárneho Blade Runnera? Naplnili vás skoré ohlasy očakávaniami, alebo je podľa vás príliš veľký hype pre film nezdravý? Na definitívny verdikt si budeme musieť počkať do 5. októbra, kedy sa snímka dostane do našich kín.

ZDROJTWITTER

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -