Prvé reakcie na film Ľadové kráľovstvo 2 opisujú prekvapivo temný príbeh. Sú pozitívne?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Prvé reakcie na film ľadové kráľovstvo 2 opisujú prekvapivo temný príbeh. Prečo sa Elsa narodila s magickými schopnosťami? Odpoveď na túto otázku ju láka, zároveň však ohrozuje jej kráľovstvo. Spolu s Annou, Kristoffom, Olafom a Svenom sa vydávajú na pozoruhodnú a nebezpečnú cestu. Vo filme Ľadové kráľovstvo sa Elsa obávala, či jej schopnosti nie sú pre svet príliš mocné a nebezpečné. V Ľadovom kráľovstve 2 musí dúfať, že sú dostatočné…

Prvé reakcie na film Ľadové kráľovstvo 2

“Neverím tomu, že to vravím, ale Ľadové kráľovstvo 2 je lepšie ako jeho predchodca. Temnejší, o trochu dospelejší, no stále rodinný film. Piesne sú, verte či nie, ešte chytľavejšie, takže si dávajte pozor. CHOĎTE NAŇHO DO KINA!“
– Skyler Shuler

“Veľmi, veľmi sa mi páčilo Ľadové kráľovstvo 2. Film, ktorý sa ani nesnaží mať tradičného zloducha, ale miesto toho skúma strach ľudí a skupín ľudí, s ktorými ste sa doteraz nestretli. A to, čo sa stane neskôr, kedy zistíte svoju vlastnú tragickú pravdu.”
– Mike Ryan

“Ľadové kráľovstvo 2 je ohromujúco nádherné, opiera sa viac o hľadanie sily vo svojich postavách. Plakala som aspoň 3-krát. Od príbehu až po posledné vlákno šiat Elsy, tá vložená starostlivosť a láska je vidieť. A, dobré správy, každý z ‚tímu Elsa‘ tentokrát dostane aspoň jedno sólo.”
– Alisha Grauso

“Ľadové kráľovstvo 2 vytvára hudobnú mágiu, no z hľadiska príbehu sa celkom nepribližuje originálu. Olaf je jednoznačne najlepšia časť filmu a prináša potrebnú ľahkovážnosť pomerne temnému príbehu. Zdá sa, že je pre omnoho starších divákov než je cieľová skupina.”
– Ashley Menzel

“Ľadové kráľovstvo 2 stratilo oproti originálu trochu svojho čara, no hudba je prekvapivo lepšia. Kristoff, Svet a Olaf vynikajú, aj keď scenár necháva Annu a Elsu bokom. Je to pomerne dobré pokračovanie, no určite o niečo menej dobré ako prvé Ľadové kráľovstvo,”
– Scott Menzel

Ľadové Kráľovstvo 2 trailer
Zdroj: twitter.com

O filme

Filmári sa rozhodli prehĺbiť ich aj naše pochopenie hlavných postáv v snahe objaviť odpovede na otázky, ktoré tu zostali po konci Ľadového kráľovstva.

Tvorcovia zistili, že ich vízia ich zaviedla k prvkom ako rozprávok, tak aj k príbehom z mytológie. “Uvedomili sme si, že prvý film, a to sme o tom ani nevedeli, bol súčasne mýtom aj rozprávkou,” hovorí producent Peter Del Vecho. “Elsa je definitívne mýtickou postavou, ktorá zvyčajne má na starosti záchranu sveta a vykonávanie nemožného. Typicky ich tiež naháňa tragický osud – ktorý mohol Elsu čakať v prvom filme, nebyť Anny.”

Režisérka Jennifer Lee hovorí, že Anna dopĺňa mýtickú Elsu tým, že je rozprávkovou postavou. “Anna je optimistka. Sú to obyčajní ľudia. Nie sú to magické postavy, no často sa im hrozí nebezpečie magického sveta,” vysvetľuje Lee. “Idú čelom tej najväčšej hrozbe, neuveriteľne trpia, no nakoniec prekonajú všetky prekážky.

Zdroj: saturn.sk, movieweb.com, twitter.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -