Prvé recenzie na očakávaný film Temná veža vravia o adaptácii s mnoho veľkými chybami!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Skoré recenzie na film Temná veža sú nám dostupné, pričom všetky vravia o neohromujúcej adaptácii. Na snímku sa pritom čakalo po desaťročia až do roku 2015, kedy bolo ohlásené, že očakávaná Temná Veža sa predsa len dostane na filmové plátno. Na starosť ju dostal režisér Nikolaj Arcel, o scenár sa postarali oscarový Akiva Goldsman a Jeff Pinkner. V hlavných úlohách hrajú skvelí Idris Elba a Matthew McConaughey. Veci sa zdali byť na dobrej ceste, no potom prišli prvé ohlasy kritikov.

Temná veža
Zdroj: thewrap.com

Veľkolepo neohromujúca a chybná filmová adaptácia uznávanej predlohy

IGN – Marty Silva:

Hlboko chybné a zaujímavo tragické postavy, ktoré King vytvoril, sú vo filmovej adaptácii jedno-dimenzionálne. Motivácia, ktorá postavám dodáva hĺbku, je totiž totálne stratená. To však neznamená, že herecké výkony boli zlé – práve naopak. Scenár však jedným z najlepších hercov našej doby neponúkol dostatok príležitostí ukázať nám niečo unikátne.

BMD – Scott Wampler:

Temná veža je veľmi chybným filmom. Snímka sa zdá byť úmorná i príliš rýchla zároveň. Film dvom úžasným hercom neponúkol nič viac, ako zlý dialóg s tlmenými motiváciami. Adaptácia pripomína pocit klaustrofóbie, keď by v skutočnosti mala byť epická. Po mnohých rokoch čakania a mesiacoch trpkého očakávania je mi ľúto oznámiť, že film jednoducho nefunguje.

The Wrap – Dan Callahan:

Väčšina scén vo filme pôsobia ako beznádejný kompromis. S fantasy predlohou, akou je toto, nás musia filmári donútiť veriť vo vynaliezavosť a domýšľavosť, to my však nedokážeme, ak sú natočené v tak skrátenom a povrchnom štýle.

Prvý trailer na Temnú Vežu je tu!
Zdroj: gamespot.com

THR – John DeFore:

Aj keď má ďaleko od pokusu bez zmyslu, ktorý sme očakávali, určite nejde o svet s prvkami Tolkienových kníh, ktorými sa King inšpiroval, či snímku, o ktorej si producenti mysleli, že začne veľkú filmovú sériu. Niektorých obyčajných divákov uspokojí, o tom niet pochýb. Serióznejších fanúšikov knižnej série s väčšími očakávaniami však sklame.

Indie Wire – Kate Erbland:

Fanúšikovia kníh Kinga budú sklamaní rýchlosťou, ako táto adaptácia preskakuje dôležité momenty v príbehu a jednoducho predstavuje postavy tak, že nás to ani nezaujíma. Všetko to zakončí nezmyselné finále, ktoré je až príliš unáhlené. 95 minútová adaptácia, ktorá nám nedá nič z toho, čo napísal King, je úmorná. V stávke je v tomto prípade celý knižný vesmír, Temná Veža však míňa dôležitý čas na nepodstatné momenty.

Čo si o názoroch zahraničných kritikov myslíte vy? Je podľa vás fér, že neustále porovnávajú film s knihou, na ktorej je založený? Alebo by sa mali zamerať na snímku samotnú? Vlastný názor si ako diváci budeme môcť utvoriť 24. augusta, kedy sa Temná Veža dostane do našich kín.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -