Na CinemaCone ukázali prvé zábery z Aquamana! Čo sme mohli vidieť a aké boli ohlasy?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

S príchodom filmu Avengers: Infinity War zabudol pravdepodobne každý fanúšik DC na to, že vôbec existuje nejaké DC filmové univerzum. Štúdio Warner Bros. sa teraz asi chytá za hlavu, pretože im Disney a Marvel ukázali, ako sa to MÁ robiť. Nič však ešte nie je stratené, už 20. decembra nás totižto bude v kinách čakať Aquaman. Na starosti ho má talentovaný režisér James Wan (Saw, V zajatí démonov), ktorý je majstrom hororu a určite to využije aj pri tomto filme. Do Aquamana vkladáme všetky svoje nádeje, pretože sme si práve jeho obľúbili v Justice League. Pokiaľ sa však nepodarí ani toto, DC a Warner to už ďalej ani nebudú musieť skúšať…

Prvá fotka z filmu Aquaman
Prvá fotka Jasona Momou z filmu Aquaman; Zdroj: ew.com

Prvé zábery z Aquamana boli úžasné!

Nádej do nás vložili prvé zábery, ktoré fanúšikom ukázali v Las Vegas na akcii CinemaCon. Väčšina čakala plnohodnotný trailer, no namiesto toho im Wan ukázal pár ešte nedokončených ukážok, ktoré mali navnadiť na film. Aj to je jeden z dôvodov, prečo sme ešte nevideli žiaden trailer – Jeho efekty sa robia neuveriteľne dlho a zatiaľ nie je pripravený na to, ísť do sveta. Čo teda odhalila prvá ukážka? Celé to začalo flashbackom, v ktorom vidíme Arthura Curry vôbec prvýkrát v jeho živote prísť do mýtického mesta Atlantis. Spolu s ním išla v ponorke aj Mera! Fanúšikovia tak videli pár dokončených a niekoľko nedokončených záberov na Atlantis, ktorý bol absolútne dychberúci a vymykal sa všetkému, čo sme v DC filmoch doteraz videli.

Po príchode ho privítal Orm a.k.a. Ocean Master (Patrick Wilson), ktorý mal kostým veľmi podobný komiksom, dokonca aj s helmou. Ihneď sme sa dozvedeli, že sa neteší Arthurovému príchodu, pretože ide o ďalšieho možného súpera o trón. (Vedľajšia poznámka: Postavy nepotrebujú vzduchové bubliny na to, aby rozprávali.) Arthur a Orm sa neskôr pobijú v podvodnom koloseu a aj keď je Orm lepším bojovníkom, Curry sa pred svojim nevlastným bratom držal na uzde. Síce nebol ukázaný celý súboj, no bolo vidieť to, ako si dal Orm dole helmu – Vidieť sme teda mohli naozaj blonďavého Patricka Wilsona!

Zdroj: pursuenews.com

S Arthurom a Merou okolo sveta

Potom sa ukážka prestrihla do scény s ponorkou, kde Arthur bez trička nakopáva prdel svojim nepriateľom. Neskôr sa rozprával s Merou, ktorá hovorila o obrovskej katastrofe, ktorú môže zvrátiť len Arthur a zachrániť tak miliardy ľudí. Ešte viac zaujímavé to začalo byť vtedy, keď Arthur a Mera cestovali okolo celého sveta, po pevnine, spolu s nádherným záberom ako sa brodia cez masívne pieskové duny na púšti. Navštívili dokonca aj Taliansko, kde prebiehala naháňačka na strechách.

Potom nasledovalo niekoľko rýchlych scén, v ktorých bol Willem Dafoe ako Vulko, ktorý ponúkal Arthurovi pomoc. Iba si žmurkol a už bola na plátne Nicole Kidman ako Kráľovná Atlanna, alebo Black Manta (Yahya Abdul-Mateen II), ktorý tiež vyzeral ako z komiksov. Nakoniec bol vidieť kúsok z epického súboju, kde sa jedna stranala hrnula do boja na žralokoch!

Vraj teda išlo o naozaj masívny zážitok a na cestovanie Arthura a Mery sa nedá netešiť. Wan jednoducho vie, čo robí! Tak čo, dáte filmu šancu?

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -