Filmy

Na CinemaCone ukázali prvé zábery z Aquamana! Čo sme mohli vidieť a aké boli ohlasy?

S príchodom filmu Avengers: Infinity War zabudol pravdepodobne každý fanúšik DC na to, že vôbec existuje nejaké DC filmové univerzum. Štúdio Warner Bros. sa teraz asi chytá za hlavu, pretože im Disney a Marvel ukázali, ako sa to MÁ robiť. Nič však ešte nie je stratené, už 20. decembra nás totižto bude v kinách čakať Aquaman. Na starosti ho má talentovaný režisér James Wan (Saw, V zajatí démonov), ktorý je majstrom hororu a určite to využije aj pri tomto filme. Do Aquamana vkladáme všetky svoje nádeje, pretože sme si práve jeho obľúbili v Justice League. Pokiaľ sa však nepodarí ani toto, DC a Warner to už ďalej ani nebudú musieť skúšať…

Prvá fotka z filmu Aquaman

Prvá fotka Jasona Momou z filmu Aquaman; Zdroj: ew.com

Prvé zábery z Aquamana boli úžasné!

Nádej do nás vložili prvé zábery, ktoré fanúšikom ukázali v Las Vegas na akcii CinemaCon. Väčšina čakala plnohodnotný trailer, no namiesto toho im Wan ukázal pár ešte nedokončených ukážok, ktoré mali navnadiť na film. Aj to je jeden z dôvodov, prečo sme ešte nevideli žiaden trailer – Jeho efekty sa robia neuveriteľne dlho a zatiaľ nie je pripravený na to, ísť do sveta. Čo teda odhalila prvá ukážka? Celé to začalo flashbackom, v ktorom vidíme Arthura Curry vôbec prvýkrát v jeho živote prísť do mýtického mesta Atlantis. Spolu s ním išla v ponorke aj Mera! Fanúšikovia tak videli pár dokončených a niekoľko nedokončených záberov na Atlantis, ktorý bol absolútne dychberúci a vymykal sa všetkému, čo sme v DC filmoch doteraz videli.

Po príchode ho privítal Orm a.k.a. Ocean Master (Patrick Wilson), ktorý mal kostým veľmi podobný komiksom, dokonca aj s helmou. Ihneď sme sa dozvedeli, že sa neteší Arthurovému príchodu, pretože ide o ďalšieho možného súpera o trón. (Vedľajšia poznámka: Postavy nepotrebujú vzduchové bubliny na to, aby rozprávali.) Arthur a Orm sa neskôr pobijú v podvodnom koloseu a aj keď je Orm lepším bojovníkom, Curry sa pred svojim nevlastným bratom držal na uzde. Síce nebol ukázaný celý súboj, no bolo vidieť to, ako si dal Orm dole helmu – Vidieť sme teda mohli naozaj blonďavého Patricka Wilsona!

príbeh filmu aquaman jason momoa

Zdroj: pursuenews.com

S Arthurom a Merou okolo sveta

Potom sa ukážka prestrihla do scény s ponorkou, kde Arthur bez trička nakopáva prdel svojim nepriateľom. Neskôr sa rozprával s Merou, ktorá hovorila o obrovskej katastrofe, ktorú môže zvrátiť len Arthur a zachrániť tak miliardy ľudí. Ešte viac zaujímavé to začalo byť vtedy, keď Arthur a Mera cestovali okolo celého sveta, po pevnine, spolu s nádherným záberom ako sa brodia cez masívne pieskové duny na púšti. Navštívili dokonca aj Taliansko, kde prebiehala naháňačka na strechách.

Potom nasledovalo niekoľko rýchlych scén, v ktorých bol Willem Dafoe ako Vulko, ktorý ponúkal Arthurovi pomoc. Iba si žmurkol a už bola na plátne Nicole Kidman ako Kráľovná Atlanna, alebo Black Manta (Yahya Abdul-Mateen II), ktorý tiež vyzeral ako z komiksov. Nakoniec bol vidieť kúsok z epického súboju, kde sa jedna stranala hrnula do boja na žralokoch!

Vraj teda išlo o naozaj masívny zážitok a na cestovanie Arthura a Mery sa nedá netešiť. Wan jednoducho vie, čo robí! Tak čo, dáte filmu šancu?

Adam Martiš
About author

Volám sa Adam, mám 19 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.
  Related posts
  FilmyOdporúčame

  Štúdio Warner Bros. odhalilo dátumy vydania filmov Matrix 4 a The Flash

  Filmy

  Film Šťastný nový rok ovládol kiná, je aktuálnou jednotkou návštevnosti

  FilmyVýber šéfredaktora

  Chystá Disney novú Planétu opíc? Režisér šokoval fanúšikov týmto prehlásením

  FilmyOdporúčameTrailery

  Krásna Gal Gadot sa vracia v prvom traileri na film Wonder Woman 1984

  Pridaj komentár