Vypočujte si prvú hudobnú ukážku z filmu Fantastické zvery a ich výskyt

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Fantastické zvery v hudbe pokračujú tam, kde Harry Potter skončil

Už o mesiac je to tu. Veľký návrat do magického sveta čarodejníkov. Harryho Pottera na chvíľu vymeníme za Newta Scamandera, a namiesto ničenia horcruxov, budeme hľadať stratené zvieratá. Tak v skratke znie celý obsah tohoto nového magického veľkofilmu. Znie to jednoducho, a či to bude mať takú kvalitu ako Potterovky, to už len čas povie. No našli sme možno ďalšie pozitívum pre tento film. Jeho hudbu. Neboli to vždy len postavy, prostredie a zaklínadlá, čo boli na predošlých filmoch najčarovnejšie. Veľa čarovnosti mala na svedomí práve hudba. Na prvý Potterov film si štúdio zavolalo veľkého a jedinečného, Johna Williamsa. No a ten, ako inak, po úspechoch ako Star Wars a Indiana Jones, vytvoril ďalšie umelecké dielo.

Jeho Hadwig’s theme sa zaradila medzi najlepšie hudobné témy všetkých čias a počuť ste ju mohli v každom úvode Harry Potter filmov. Williamsa následne vystriedal Patrick Doyle. Samozrejme nie hneď, ale až vo štvrtom pokračovaní. Ten sa toho zhostil naozaj dobre a štvrtý film sa aj vďaka nemu môže pýšiť stále krásnou hudbou. Veľká zmena nastala s príchodom piateho dielu. Film je temnejší a musela prísť aj temnejšia hudobná melódia. Nicholas Hooper je práve ten, ktorý stojí za piatym a aj šiestym dielom. A to sú práve diely, v ktorých ste si asi každý, začali všímať hudbu v konkrétnych scénach. Rýchlo vypichnem prelet na metlách na začiatku piateho dielu a Malfoyove temné úmysly v šiestom.

Konečné sedmičky zložil majster, ktorý už sa pomaly radí k Williamsovi. Alexandre Desplat bravúrne ukončil túto ságu. V jeho hudbe je cítiť pocta Williamsovi, ale aj ničivá veľkoleposť, ktorá sa odohráva na plátne. Teraz je tu ale nový diel, a ten dostal na starosť James Newton Howard. V jeho prvej ukážke, si môžeme všimnúť, že aj keď film už nie je o Harrym, jeho prítomnosť je cítiť. Hedwig’s theme teda aj teraz ostáva, a pri úvodných titulkoch si ju opäť vychutnáme. Ďalej už počujeme krásne a aj celkom temné tóny, pri ktorých už môžeme len rozmýšlať, čo sa bude v úvodných minútach filmu diať. Osobne mám z prvej ukážky dobré pocity a Howard ma dokázal na film nabudiť viac ako posledný trailer. Teraz si ju už ale vypočujte vy a spravte si na ňu vlastný názor.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=WBOMpfxsUpk]

Fantastické zvery a ich výskyt prichádza do kín 17.11. Tešíte sa na film? Páči sa vám hudobná ukážka? Podeľte sa s nami o vaše názory v komentároch.

ZDROJYoutube

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -