NETFLIXSeriály

Kedy by sme si mohli pozrieť prvý diel očakávaného seriálu Zaklínač?

Ako dobre vieme, HBO chystá v roku 2019 koniec ich zlatej éry, ktorou nie je žiaden iný seriál ako Game of Thrones. Koniec tohto giganta však zároveň znamená to, že na trhu ostane prázdne miesto, ktoré prináša pre obrovské platformy, akými sú Amazon či Netflix veľkú príležitosť. Bolo by od nich veľmi hlúpe, keby to nevyužili a ako nám je už známe, obe platformy si preto pre nás už pripravujú ich nové seriály. Amazon prichádza s ich televíznou adaptáciou fanúšikmi milovanej, legendárnej ságy spisovateľa J.R.R. Tolkiena. Nebol by to však Netflix, keby o túto príležitosť taktiež nezabojoval a preto nám prináša taktiež veľko-rozpočtové fantasy. Jedná sa o televíznu adaptáciu úžasnej, čitateľmi milovanej série známej ako Zaklínač z tvorby poľského spisovateľa Andrzeja Sapkowskeho.

Kedy dostaneme prvý diel Zaklínača?

Netflix začal vývoj ich adaptácie kníh Zaklínač ešte v máji minulého roka a zatiaľ, čo práce na tomto epickom fantasy seriáli pokračujú, po prvýkrát sa dozvedáme, kedy máme seriál zhruba očakávať. Showrunnerka seriálu, Lauren Schmidt Hissrich sa opäť činila na sociálnej sieti Twitter, kde potvrdila pár ďalších detailov, ktoré sa týkajú seriálu, medzi ktorými bol aj potenciálny dátum premiéry. Podľa nej by sme mohli vidieť seriál v roku 2020.

Ako to vníma showrunnerka seriálu?

showrunnerka seriálu, Lauren Schmidt Hissrich, Zdroj: eteknix.com

“Kto vie?! Posúvame sa so všetkým rýchlo vpred – akože, moja hlava sa točí dokola v exorcistskom štýle, avšak nadšením, nie posadnutím zla – iba jedna vec je však istá: kvalita stojí pred rýchlosťou. Dostanete to čo najskôr, ako sa len ľudsky dá a bude to dobré.” napísala Hissrich, showrunnerka seriálu

Showrunnerka seriálu taktiež potvrdila, že prvá sezóna seriálu bude obsahovať len 8 epizód a taktiež nám prezradila, že seriál sa bude nakrúcať vo východnej Európe.

“Ja viem, ja viem, zrejme sa vám to nezdá byť dostatočne veľa, avšak z hľadiska kreativity to je správne rozhodnutie. Epizódy tak môžu byť upäté, nabité akciou, s bohatým príbehom a postavami, bez toho, aby seriál začal v druhej polovici zaostávať.” tvrdí Hissrich

prvý diel Zaklínača

spisovateľ série, Andrzej Sapkowski, Zdroj: eteknix.com

Seriál bude založený na príbehoch a novelách, ktoré napísal poľský spisovateľ Andrzej Sapkowski. Konkrétnejšie sa bude jednať o osem noviel, podľa ktorých zároveň aj vznikla populárna herná trilógia Zaklínač. Vďaka nej sme získali série komiksov či dokonca stolnú hru. Knižná séria bola už v minulosti adaptovaná pre poľskú televíziu.

Jedná sa o príbeh Geralta z Rivie, zmutovaného lovca príšer, zaklínača, ktorý zaujme post otca a opatrovateľa Ciri – dieťaťa, ktorého osud je prepojený s tým Geraltovým. Avšak nachádza sa tu aj mnoho dôležitých vedľajších postáv, ktoré figurujú v príbehu. A to vrátane Geraltových dvoch mileniek – Yennefer a Triss, ktoré sú obe mocné čarodejníčky. Knihy boli v minulosti adaptované do populárnej hernej série, ktorá obsahovala tri diely. ZaklínačZaklínač 2: Vrahovia kráľov a Zaklínač 3: Divoký hon – ktorý bol vydaný v roku 2015 a je celkovo považovaný za jednu z najlepších hier všetkých čias.

Geralt a Ciri, Zdroj: uwagastrzelam.pl

Kto sa postará o tvorbu seriálu?

Lauren Schmidt Hissrich bude slúžiť ako výkonná producentka a zároveň showrunenrka seriálu. Je známa najmä pre jej prácu (scenár/ko-výkonná produkcia) na seriáloch ako The Defenders, Daredevil či Power. S výkonnou produkciou jej však pomôže aj Sean Daniel. Presnejšie, s jeho spoločnosťou Sean Daniel Company spolu s jeho partnerom Jasonom Brownom. A samozrejme, do výkonnej produkcie sa zapojí aj poľská firma Platige Image, ktorú budú reprezentovať Tomek Baginski a Jarek Sawko.

My sa už jednoducho nevieme dočkať! A čo vy? Tiež sa tak tešíte na toto veľko-rozpočtové fantasy od Netflixu? Čítali ste knihy, poprípade hrali ste hry? Napíšte nám do komentárov!

About author

my life is a meme
  Related posts
  Seriály

  Hrdinovia čo zločinci? Ako najvýznamnejší vojnoví špióni zmenili dejiny

  OdporúčameSeriály

  Pozrite si epickú bojovú scénu z Witchera, ktorá vás pripraví na Netflix seriál roka

  OdporúčameSeriály

  Čo bude v MCU nasledovať po udalostiach filmu Avengers: Endgame?

  RebríčkySeriály

  TOP 10 najsmutnejších momentov v seriáli Rick a Morty

  3 komentáre

  Pridaj komentár