Vieme, ktorý režisér bude točiť prvý film vo vesmíre s Tomom Cruisom. Ktorý filmár sa toho podujal?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Dnes už existuje mnoho filmov, ktoré sa odohrávajú vo vesmíre. Nikdy sa v ňom však nenatáčalo, a celý vesmír bol zvyčajne dorobený do scén len v počítači. Spoločnosť SpaceX, ktorá patrí vizionárovi a vynálezcovi Elonovi Muskovi, sa spolu s Tomom Cruisom a vesmírnou agentúrou NASA rozhodla natočiť film. Malo by ísť o prvý film natočený vo vesmíre a podľa nových informácií vieme už aj to, kto bude jeho režisér

Ktorý režisér je natoľko odvážny, že nakrúti prvý film vo vesmíre?

Režírovať takýto projekt chce veľkú dávku odvahy. Áno, na jednej strane budete už navždy zapamätaný ako režisér prvého filmu vo vesmíre, na druhej strane však prichádza veľká zodpovednosť. Vesmír nie je úplne miesto, kam sa rozhodnete ísť natáčať každý deň, a môže vám tam hroziť nebezpečenstvo. Avšak takýto odvážny režisér sa predsa našiel, a jeho meno je Doug Liman.

Režisér projektu, Doug Liman;
Zdroj: hollywoodreporter.com

Tvár režiséra vám možno nie je známa, a preto vám priblížime projekty, na ktorých pracoval. Jeden z jeho prvých filmov je napríklad Agent bez minulosti s Mattom Damonom, alebo taktiež natočil aj film Pán a pani Smithovci s Angelinou Jolie a Bradom Pittom. Pozná sa aj s Tomom Cruisom, pretože s ním pracoval už na 2 filmoch – Na hrane zajtrajška a Barry Seal: Nebeský gauner.

Podľa amerického portálu Deadline s myšlienkou natočiť film vo vesmíre dokonca prišli Cruise a Liman spoločne. Zdá sa, že si títo dvaja naozaj sadli, ak prišli s takouto revolučnou myšlienkou. Dopomáha tomu aj fakt, že oba filmy, na ktorých spolupracovali, boli pomerne úspešné a vo svete mali vyššie hodnotenia. Obaja taktiež milujú robiť dobrodružné filmy. A čo môže byť viac dobrodružné, ako natáčať vo vesmíre?

Tom Cruise
Zdroj: wmagazine.com

Má Tom Cruise na natáčanie takéhoto revolučného filmu čas?

Tom Cruise patrí medzi obľúbených akčných hercov dnešnej doby. Na filmoch preto pracuje neustále. V decembri si budeme môcť pozrieť pokračovanie filmu Top Gun s názvom Top Gun: Maverick, ktorého dátum vydania sa presunul z leta. Taktiež pracuje na filme Mission: Impossible 7, ktorý do kín príde na ďalší rok, a na filme Mission: Impossible 8, ktorého sa dočkáme v roku 2022.

Tom Cruise je taktiež známy tým, že sa veľa kaskadérskych kúskov do filmov snaží robiť sám. Príklady máme v celej Mission: Impossible sérii, v ktorej napríklad liezol po najväčšej budove sveta (z vonkajšej strany) alebo bol na vonkajšej strane lietadla počas toho, ako lietalo vzlietalo (samozrejme, bol istený). Preto sa netreba diviť, že skočil po niečom takom, ako je nakrúcanie filmu v skutočnom vesmíre.

tom cruise mission: impossible - fallout
Zdroj: univision.com

Všetci, či už ide o Toma Cruisa alebo Douga Limana, sú veľmi nadšení z tejto myšlienky a nevedia sa dočkať nakrúcania filmu. Samozrejme, pred takýmto filmovým počinom bude nutné urobiť isté prípravy, ktoré zaberú nejaký ten čas. Film preto veľmi skoro neočakávajme. Zatiaľ o ňom nie je ani veľa informácií, avšak ak príde nejaká nová, hneď vám ju dáme vedieť.

Režisér má už iste nejaké plány, o čom prvý film natočený vo vesmíre bude. A čo si myslíte vy, o čom by to mohlo byť? Svoj názor nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -