REPUBLEAGUE: Prvý hrací deň poriadne prekvapil

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Včerajšie prvé zápasy mali jasných favoritov! V samotných zápasoch to však tak jednoznačne vôbec nevyzeralo a ak ste aj mali podané, zrejme vám to prehralo tiket…

Prvý zápas bol medzi SKADE a Budapest Five. Aj podľa HLTV štatistík bolo jasné, že to bude „ez win“ pre SKADE, no BP5 prekvapili už na prvej mape, ktorú sa im podarilo vyhrať! Nuke bol síce ich vlastný pick, ale začínať na strane teroristov nie je zrovna najľahšie a ani v ich prípade to nebolo inak. Prvú polovicu prehrali 6:9, avšak po výmene strán sa im podarilo uhrať 10 kôl a tak išla prvá mapa v ich prospech. Druhou mapou bol Overpass – pick tímu SKADE. Toto bolo jednoznačné a SKADE rozdrvili BP5 rozdielom 16:2! Nasledovala posledná mapa Dust2, na ktorej Budapest Five odolávali, ale nakoniec na SKADE nestačili, a tak im podľahli 11:16.

Najlepším hráčom zápasu bol hráč tímu SKADE – Denislav „dennyslaw“ Dimitrov s ratingom 1,27!

Prvý hrací deň REPUBLEAGUE
Zápas 1; Zdroj: lancraft.cz

Druhý zápas bol ešte väčším prekvapením, keďže favoritom zápasu bol tím Apeks, no Hellslayers s hviezdami ako JW a flusha sa nenechali zahanbiť a poriadne ich potrápili. Mapu Ancient vybrali Hellslayers, a aj napriek tomu, že prvú polovicu za teroristov prehrali 6:9, tak sa im za CT podarilo otočiť a odniesli si výhru 16:12. Mirage vybral tím Apeks, ale proti legende akou je Jesper „JW“ Wecksell to nebol vôbec dobrý nápad. Hellslayers nakoniec vyhrali aj enemy map pick v pomere 16:9. Martin „STYKO“ Styk sa síce snažil, a ako jediný z tímu Apeks skončil s plusovými číslami po dvoch mapách, na Švédov to nestačilo.

Najlepším hráčom zápasu bol hráč tímu Hellslayers – Jesper „JW“ Wecksell s ratingom 1,32!

Prvý hrací deň REPUBLEAGUE
Zápas 2; Zdroj: lancraft.cz

Dnes nás konečne čakajú aj domáci reprezentanti a to rovno v prvom zápase, ktorý bude medzi ECSTATIC a Enterprise! Opäť to bude vo formáte BO3. Favoritom tohto zápasu sú ECSTATIC, no Enterprise môžu milo prekvapiť.

16:00 – ECSTATIC vs Enterprise

V druhom zápase uvidíme zmiešané tímy a to Sprout a MOUZ NXT. MOUZ sa v poslednom čase moc nedarí, čo vidieť aj na posledných piatich zápasoch, ktoré prehrali. Na druhej strane majú zase Sprout päť výhier za sebou a uvidíme či dnes pripíšu aj šiestu.

19:00 – Sprout vs MOUZ NXT

Zápasy môžete sledovať v našom rodnom jazyku ale aj v angličtine na týchto linkoch:

Zdroj: lancraft.cz

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -