Prvý Marvel komiks bol v aukcii predaný za rekordnú čiastku. Koľko stál?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Koncom minulého týždňa sa dražilo niečo výnimočné. Minimálne tak pre všetkých fanúšikov Marvelu. Vo svete sa totižto dražilo a na svoje si prišli hlavne komiksoví nadšenci. V Dallase sa ich zbehlo hneď niekoľko, aby sa všetci spoločne mohli pobiť o veľmi vzácny komiksový kúsok. Overená kópia Marvel Comics No. 1, pôvodne vydaná v roku 1939. Táto vecička si nakoniec našla svojho majiteľa, ktorý zaplatil nemalú čiastku 1,26 miliónov amerických dolárov.

Táto kópia však nie je len obyčajným papierom. Od spoločnosti Certified Guaranty dostala hodnotenie 9,4 z 10 a je to najvyššie ohodnotená kópia akéhokoľvek komiksu na svete. Ešte pred vydražením ju vlastnil poštár z Pennsylvánie, ktorý si vďaka svojej zberateľskej záľube zarobil krásnu sumu.

Prvý Marvel komiks
Zdroj: cnn.com

Čo obsahoval prvý Marvel komiks?

Napísaný spisovateľom Benom Thompsonom, komiks bol publikovaný ešte v dávnej minulosti (1. októbra 1939). Úvodný obal nakreslil Frank Paul. Svojej premiéry sa dočkali postavy ako Human Torch alebo profesor Phineas Horton.

Komiks obsahoval 7 rôznych príbehov – The Human Torch, The Angel, The Sub-Mariner, The Masked Raider, Jungle Terror, Burning Rubber a Adventures of Ka-Zar the Great.

zdroj: marvel.com

Akcia Heritage Auctions trhla niekoľko rekordov, vrátane najdrahšieho Marvel komiksu, ktorý sa kedy vydražil na verejnej aukcii. Tento komiks je bezpochyby „dedkom“ všetkých komiksov, bez ktorého by neexistoval samotný počiatok tohto univerza.

Aj preto sa jeho cena vyšplhala nad jeden milión a prezident aukcie Ed Jaster svoju radosť určite neskrýval. Tento predajný kúsok totižto stanovil nový rekord a prekonal tak posledný komiks Superman v hodnote takmer 1 milióna dolárov.

Ak si však takúto sumu nemôžete dovoliť, nezúfajte. Aj vy môžete komiks vidieť na oficiálnej stránke Marvelu za 1,99 usd.

Zdroj: hypebeast.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -