FOTO James Cameron sa s nami podelil o úchvatné prvé zábery z filmu Avatar 2

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Prvý pohľad na film Avatar 2

Prostredníctvom portálu Variety sa k nám dostáva prvý pohľad na film Avatar 2. Zábery pochádzajú priamo od režiséra Jamesa Camerona, ktorý nás nimi chce pripraviť na úchvatnú vizuálnu jazdu. Presvedčte sa o tom, že Pandora je stále nádherným rajom, fotografiami nižšie.

avatar 2 foto
Zdroj: Disney via variety.com

Vizionársky režisér James Cameron tejto sérii očividne naozaj verí. Len nedávno to preukázal aj odvážnym výrokom, kedy prehlásil, že nepochybuje o tom, že film Avatar 2 porazí Avengers: Endgame – teda aspoň čo sa tržieb týka. Titul najúspešnejšieho filmu by tak opäť patril Cameronovi po tom, čo Marvel v roku 2019 konečne porazil originálneho Avatara z roku 2009.

Avatar si pred vyše 10 rokmi celosvetovo zarobil cez 2,74 miliardy dolárov. Poraziť ho dokázal až Avengers: Endgame, ktorý po nedávnom prepočítaní tržieb z Číny zarobil 2,8 miliardy. Aj keď je teda aktuálny šampión jasný, budúcnosť taká zreteľná byť nemusí a Cameron sa môžno nemýli. Predsa len, aj tu šlo o rozdiel „len“ zhruba 60 miliónov.

Pokračovania

Nech už to však je akokoľvek, jedno je jasné: štúdio aj legendárny filmár sa zo všetkých síl snažia, aby šlo o veľkolepú filmovú udalosť. A to nie len jednorázovú. V súčasnosti sú totižto naplánované až štyri ďalšia Avatar filmy, ktoré by mali mať premiéry v nasledujúcich dátumoch:

Avatar 2 – 17. december 2021
Avatar 3 – 22. december 2023
Avatar 4 – 19. december 2025
Avatar 5 – 17. december 2027

V rámci príprav na najbližšie pokračovanie James Cameron predviedol verejnosti prvé zábery z filmu Avatar 2, ktoré vyobrazujú krásy Pandory. Prvú fotografiu ste si mohli pozrieť vyššie v článku, zvyšné tri nájdete nižšie. Je z nich cítiť jednoznačný vizuálny štýl, ktorý bude len umocnený veľkým strieborným plátnom. Obzvlášť dychberúco by film mal vyzerať v 3D, čo bol jedným z dôvodov, prečo uspel originálny Avatar.

Niečo málo o technológiách

Nižšie si môžete prečítať vyjadrenie Jamesa Camerona k téme moderných technológií, ktoré Avatar opäť posúva vpred:

„Ja sa na to pozerám tak, že nepracujem na televíznej produkcii. Ja robím pokračovania Avatara – celkom štyri. Posnažím sa, aby ponúkli najlepšie 3D, ako je možné. To znamená, že budem spolupracovať s ľuďmi z Dolby Cinema, ktorí vyvinuli projekciu s vysokým dynamickým rozsahom, ktorá premieta 16 foot-lambertov [jednotka svetelnosti] svetla na 3D plátno cez okuliare, čo je revolučné.“

V časoch prvého Avatara boli 3D technológie niečo úžasné. Dnes už je to však úplne bežná záležitosť, nad ktorou sa nepozastavujeme. James Cameron sľubuje, že s nadchádzajúcim Avatarom 2 nás opäť prekvapí a ukáže nám, čo všetko je vo svete kinematografie možné. Ako vravel, 3D v nasledujúcich filmoch by malo byť úplne najlepšie, ako je to možné.

Niečo málo o príbehu

Nižšie si zasa môžete prečítať, čo Cameron dávnejšie povedal ku vzťahom postáv, ktoré budú centrom Avatara 2 a ďalších filmov:

„Je tu jedna trojstranná argumentačná scénka medzi Jakeom a Neytiri. Manželský spor, ktorý bude pre film veľmi kritický. Je točený z pohľadu osemročného dieťaťa, ktoré sa schováva.“

„Po mojej skúsenosti so Samom (Worthingtonom) z prvého filmu som hneď vedel, ako napísať jeho postavu Jakea v nadchádzajúcich štyroch filmoch. Prejde si emocionálnou horskou dráhou. Nebude to pre neho vôbec jednoduché. Dva filmy už má za sebou, keďže dvojku a trojku sme robili naraz. Už teraz musel zavítať na veľmi temné miesta,“ doplnil režisér.

Prvá fotka štábu na pokračovanie Avatara! Niekoľko rokov si od seba neoddýchnu!
Štáb filmovej série Avatar; Zdroj: neograf.com

V pokračovaní sa po 12 rokoch vrátime na Pandoru. Jake si s Neytiri založil rodinu a túlajú sa po rozsiahlom svete planéty, pričom spoznávajú nových spojencov v podobe klanu Metkayina, ktorý vedie Tonowari. Všetko sa však zmení, keď R.D.A. opäť napadne Pandoru, aby dokončili to, čo začali.

Herecké obsadenie tvoria staré známe tváre ako Sam Worthington, Zoe SaldanaStephen Lang, Giovanni Ribisi, Joel David Moore, Dileep Rao, CCH Pounder a Matt Gerald. Sigourney Weaver sa vráti v mysterióznej novej úlohe. Medzi nové mená patria Kate Winslet, Cliff Curtis, Edie Falco, Brendan Cowell, Michelle Yeoh, Jemaine Clement, Oona Chaplin, David Thewlis, Vin Diesel a CJ Jones.

Zdroj: variety.com, movieweb.com, imdb.com, boxofficemojo.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -